Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Galaxy S9 by mohl mít důmyslně zabudouvanou čtečku otisků

  |  4 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Čtečka otisků prstů měla u některých výrobců a jejich telefonů vždy místo na přední straně – typicky u iPhonů a Samsungů, nicméně vzhledem k rozrůstajícím se displejům zde na ni nezbývá místo a na integraci přímo do displeje to stále nevypadá. Samsung ale možná nyní přišel na docela důmyslný způsob.

Nový patent, který jihokorejská společnost získala ve své domovské zemi, hovoří o umístění čtečky do malého kulatého výřezu ve spodní části pod displejem. Spodní rámeček by tedy mohl být miniaturní, nebo by zde nebyl naprosto žádný, ale částečně by do displeje zasahovala klasická čtečka – možná trochu designově rušivá, ale jinak velmi rychlá a maximálně spolehlivá. Vlastně by šlo o zvláštní výřez, podobný například čelní kamerce u některých bezrámečkových telefonů, například Essential Phonu nebo Sharpu Aquos S2, akorát umístěný nikoliv v horní, ale spodní části přední strany.

Předpokládalo se, že v letošním roce se poprvé dočkáme integrace čtečky otisků prstů přímo do dotykové obrazovky, ovšem Samsung nechtěl po aféře s vybuchujícím Notem 7 zřejmě nic riskovat a u modelů S8, S8+ a Note 8 tento biometrický senzor jen přesunul na zadní stranu, jako již nějakou dobu najdeme i u mnoha čínských smartphonů. A v případě výročního iPhonu X pak Apple čtečku otisků pro změnu zcela nahradil čtečkou tváře, možná právě proto, aby nemusel tyto starosti řešit a donutil své uživatele vyzkoušet jeho novou revoluční technologii.

Samozřejmě ukáže až čas, jestli je čtečka otisků prstů kvůli nečekaným problémům překonána a bude tak budoucnost patřit čtečce tváře, nebo zdali je jen potřeba vymyslet jiný způsob jejího umístění. A jelikož přemístění čtečky na záda dost uživatelů odmítá – zejména z důvodu, že musíte telefon brát neustále do ruky a neodemknete ho stejně jednoduše, když vám leží na stole – pak zůstává ve hře například zamykací tlačítko jako u telefonů Sony (jenže zde drží patent Apple a proto mají tuto funkci Xperie ve Spojených státech deaktivovanou), nebo ponechání čtečky na čelní straně.

Pokud jde o předpokládané specifikace, Galaxy S9 by měl disponovat stejným 5,8palcovým Infinity displejem a větší sesterský model Galaxy S9+ pak taktéž identickým 6,2palcovým Infinity displejem, jako u současné generace Galaxy S. Nicméně výrazným vylepšením pravděpodobně bude procesor Qualcomm Snapdragon 845, který by mohl mít stejně jako u Applu či Huawei rovnou v sobě integrovanou jednotku využívající umělé inteligence, nebo povýšit ze současných 4 GB RAM rovnou na 6 GB RAM. Zatím je však velmi brzy a jde samozřejmě zatím jen o spekulace.

zdroj: 1, via: sammobile

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Radim
Radim

To by bylo super.

Martin
Martin

To by byla stejná kravina jako výřen u iPrd X. To by byl pěkný hnus.

Bayer
Bayer

Přesně, souhlasím. Pěkná kravina, jako u Jablka.

Bjørn
Bjørn

Hnus fialovej. Ať se Samsung ráčí podívat třeba na LG V30 a jeho umístění čtečky. Až technicky zvládnout dát čtečku pod povrch displeje, nechť ho tam dají, ale ať nevymýšlí kraviny.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi Black Shark je již v prodeji. Využijte speciální kódy

Xiaomi Black Shark je již v prodeji. Využijte speciální kódy

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  2 komentáře

Nejen v překladu, ale i svým způsobem černý žralok mezi herními smartphony disponuje brutální výbavou. A nyní se dá zakoupit. Pro…

Samsungy A6 a A6+ se nám vysvlékly z ochranných krytů

Samsungy A6 a A6+ se nám vysvlékly z ochranných krytů

VČERA  |  Radek Chlup  |  3 komentáře

Samsungu nyní „utekly“ už i oficiální rendery chystaných telefonů Galaxy A6 a A6+ a tak víme, že předchozí spekulace byly pravdivé. Tip:…

Sluchátka za 400 Kč? Mohou být moderní, bezdrátová, i sportovní

Sluchátka za 400 Kč? Mohou být moderní, bezdrátová, i sportovní

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (1)

Doba bezdrátová je tady, a tak se tomu přizpůsobují samozřejmě všechny možné produkty. Třeba i cenově nejdostupnější sluchátka. Zealot H1 jsou…

Mobilní zobrazení