Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Galaxy Note 9 nejspíš přijde bez čtečky otisků na displeji

  |  6 komentářů  |  autor: Tomáš Richter

Minulý rok se hojně spekulovalo nad tím, který výrobce jako první přestaví čtečku otisků implementovanou v displeji telefonu. Odhadovalo se, že prvním bude Samsung a novinku ukáže na telefonu Galaxy Note 9. Nakonec pomyslný závod s časem vyhrálo čínské Vivo s modelem X20 Plus UD, které nabídlo řešení od společnosti Synaptics. A co na to Samsung?

Tip: Čtečka otisků přímo v displeji? Prý se dočkáme u Galaxy Note 9

Pokud jde o Samsung tak o implementaci čtečky otisků prstů v displeji se intenzivně mluví dva roky. Už předloni se o tom debatovalo v souvislosti s vlajkovým modelem Galaxy S8, který byl představem v loňském roce. Nakonec od toho Samsung ze zřejmých důvodů upustil (nedotažená technologie) a čtečka si našla své místo na zádech hned vedle fotoaparátu, což se jevilo jako uživateli hojně diskutované řešení.

Stejně se pak spekulovalo o telefonu Note 8 (recenze) a i tam byste čtečku na displeji hledali marně. Zcela logicky se pak v této souvislosti začalo řešit, jak to bude u letošních Galaxy S9 a Galaxy S9+. Než na základě dostupných informací řeknete, že jste věděli, že se na to Samsung vykašle i letos, tak vás vyvedeme z omylu. Ano, čtečka bude zase na zádech, tentokrát mnohem smyslupněji umístěna pod fotoaparátem, ale společnost měla „rozjetý“ projekt, kdy skutečně uvažovala o čtečce na displeji.

Note 9 má být v tomto roce představen později a přesto toto nové řešení nejspíš nenabídne. Oslovil několik potencionálních dodavatelů včetně Synaptics, ale není s výsledky spokojen. Už jsme zde psali, že čtečka na modelu Vivo X20 Plus UD nepatří k nejrychlejším a Synaptics to bude muset dopilovat.

V Samsungu dokonce uvažovali nad použitím ultrazvukového snímače, který je velmi přesný, ale v tuto chvíli také pekelně drahý a navíc dodavateli potvrzené množství by nepokrylo ani třetinu objemu. A ještě pořád nejde o optimalizované řešení pro masovou výrobu. Samsung experimentovat nehodlá a zvolí konvenční čtečku, byť na zádech. Za daných okolností ji ani jinam umístit nemůže.

zdroj: XDA

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Bjørn
Bjørn

Tak jestli vylepší a zrychlí přihlašování pomocí ksichtu/duhovky, tak to spolu se čtečkou na zádech, na kterou jsem u Xiaomi zvyklý a vůbec mi nevadí, nebude žádná katastrofa.

Martin
Martin

Není kam spěchat at se to vyladí a nasadí u S10.

bosto2
bosto2

Naštěstí čtečku nepotřebuju, nikdy jsem to nepoužil u žadného mobilu.

Marek+Studnicka
Marek+Studnicka

Samsung dnes zastavil aktualizaci Orea-no paráda!!!

carda
carda

Tak se zřejmě nedočkám ani u Note 9 tak to už mě u Samsungu nic nedrží a než čekat další rok tak to asi skočím po první vlajkové lodi od jakéhokoliv výrobce co mi čtečku na přední straně nabídne.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi Mi 7 dorazí s OLED displejem a funkcí Always on

Xiaomi Mi 7 dorazí s OLED displejem a funkcí Always on

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Populární čínský výrobce se již plně připravuje na představení nového vlajkového modelu Xiaomi Mi 7. O tomto kousku již sice proběhlo…

Google vybírá nejlepší pracovní telefony. Jaké to jsou?

Google vybírá nejlepší pracovní telefony. Jaké to jsou?

DNES  |  Martin Skořepa  |  3 komentáře

Google vymyslel nový program Android Enterprise Recommended, který má firmám usnadnit práci při výběru pracovního telefonu pro jejich vedení či zaměstnance.…

Apple se bojí blížícího se nástupu elektromobilů. Kvůli bateriím

Apple se bojí blížícího se nástupu elektromobilů. Kvůli bateriím

VČERA  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Apple prodává desítky milionů telefonů ročně a patří tak mezi největší výrobce na světě. Jenže ho překvapivě mohou ohrozit elektromobily. Tip: Recyklace…

Mobilní zobrazení