Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Galaxy Note 3 s KitKatem nepodporuje příslušenství třetích stran

  |  6 komentářů  |  autor: Lukáš Grygarčík

AKTUALIZOVÁNO – Majitelé Samsungu Galaxy Note 3 se po aktualizaci na nejnovější Android 4.4 KitKat dočkali nemilé zprávy. Samsung se totiž rozhodl znemožnit užívání neoficiálního příslušenství třetích stran.

Aktualizováno 29. ledna – Samsung se znovu vyjádřil k tomuto problému a nyní přislíbil brzkou aktualizaci opravující zmíněné problémy s kompatibilitou u některých příslušenství třetích stran.

(Původní text z 27. ledna 2014)

Před několika měsíci jsme se dozvěděli o spekulacích, které tvrdily, že Samsung pracuje na technologii, která umožní používání pouze oficiálního příslušenství certifikovaného Samsungem a zablokuje doplňky třetích stran. Bohužel se spekulace staly skutečností a korejský elektronický gigant se opravdu rozhodl funkci autentifikace příslušenství zprovoznit. To znamená, že každé příslušenství, které je oficiálně certifikováno Samsungem, bude disponovat speciálním čipem, bez kterého nebude správně, nebo v horším případě vůbec, fungovat.

Na fóru XDA-developers se objevili uživatelé, kteří hlásili, že jim po aktualizaci na nejnovější verzi Androidu přestal fungovat kryt S View od Spigenu. Problémy se ale mohou týkat také neoficiálních náhražek stylusu S-Pen, neoriginálních nabíječek, zkrátka všeho, co neprošlo certifikací a očipováním od Samsungu. Výjimku by mohly tvořit snad jen bezdrátové nabíječky, i tam ale není zaručena stoprocentně bezproblémová funkčnost.

Samsung se těmito omezeními snaží bojovat proti neoficiálním výrobcům příslušenství a doplňků a zvýšit tím své zisky z prodeje vlastního příslušenství. Zákazník tak bude mít méně možností na výběr a je zde větší šance, že koupí právě oficiální příslušenství od Samsungu, které je samozřejmě mnohdy o dost dražší, než různé neoficiální doplňky.


Neoficiální kryt Spigen S-View

Korejský gigant k celé věci vydal krátké prohlášení, ve kterém popírá, že by blokoval příslušenství třetích stran. Dodává ale, že stoprocentně bezproblémovou kompatibilitu a funkčnost zajistí jedině oficální příslušenství přímo od Samsungu a doporučuje tedy koupi pouze licencovaných doplňků.

Objevilo se také několik řešení problému. Prvním řešením je prosté vyjmutí čipu z oficiálního příslušenství a následné vložení do neoriginálního doplňku. K realizaci druhé varianty je ale potřeba root telefonu. Návod se objevil na fóru XDA-Developers, ovšem jeho realizaci doporučuji pouze zkušeným uživatelům. Za redakci Mobilizujeme.cz musím také dodat, že toto řešení provádíte jen na vlastní riziko a my za něj neneseme žádnou odpovědnost.

Je bohužel pravděpodobné, že podobných omezení bude v budoucnu jen přibývat a budou se také rozšiřovat na více zařízení, nejedná se totiž o zdaleka první omezení Samsungu (jako příklad můžeme uvést např. regionální zámek Samsungu). První spekulace hovoří o rozšíření funkce autentifikace příslušenství na více zařízení již v příští verzi Androidu 4.5.

Zdroj: Sam Mobile, XDA-Developers (1,2)

ČLÁNKY:, ,
Dívka se nedožila rána. Ve spánku ji zasáhl proud z nabíječky

Dívka se nedožila rána. Ve spánku ji zasáhl proud z nabíječky

DNES  |  Tomáš Richter  |  2 komentáře

Většina z nás běžně nechává svůj telefon v noci nabíjet. Lze si jen těžko představit, že taková nevinná činnost jako je…

Unikly fotografie chystaného telefonu Huawei P11 Plus?

Unikly fotografie chystaného telefonu Huawei P11 Plus?

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Huawei již všechny své letošní trumfy v rukávu vytáhl, proto se nyní začalo spekulovat o vlajkové lodi pro rok 2018. Nyní…

Facebook chce přetáhnout tvůrce videí. Vydal pro ně aplikaci

Facebook chce přetáhnout tvůrce videí. Vydal pro ně aplikaci

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Největší sociální síť na světě vydala aplikaci Facebook Creator, která je určena lidem natáčejícím videa. Jde o konkurenci pro YouTube? Aplikace Facebook…

Mobilní zobrazení