Mobilizujeme.cz

Trendy: Soutěž o telefon Sony | jak vybrat telefon | Huawei Mate 20 Pro | Android 9 Pie aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Galaxy Note 3 s KitKatem nepodporuje příslušenství třetích stran

  |  6 komentářů  |  autor: Lukáš Grygarčík

AKTUALIZOVÁNO – Majitelé Samsungu Galaxy Note 3 se po aktualizaci na nejnovější Android 4.4 KitKat dočkali nemilé zprávy. Samsung se totiž rozhodl znemožnit užívání neoficiálního příslušenství třetích stran.

Aktualizováno 29. ledna – Samsung se znovu vyjádřil k tomuto problému a nyní přislíbil brzkou aktualizaci opravující zmíněné problémy s kompatibilitou u některých příslušenství třetích stran.

(Původní text z 27. ledna 2014)

Před několika měsíci jsme se dozvěděli o spekulacích, které tvrdily, že Samsung pracuje na technologii, která umožní používání pouze oficiálního příslušenství certifikovaného Samsungem a zablokuje doplňky třetích stran. Bohužel se spekulace staly skutečností a korejský elektronický gigant se opravdu rozhodl funkci autentifikace příslušenství zprovoznit. To znamená, že každé příslušenství, které je oficiálně certifikováno Samsungem, bude disponovat speciálním čipem, bez kterého nebude správně, nebo v horším případě vůbec, fungovat.

Na fóru XDA-developers se objevili uživatelé, kteří hlásili, že jim po aktualizaci na nejnovější verzi Androidu přestal fungovat kryt S View od Spigenu. Problémy se ale mohou týkat také neoficiálních náhražek stylusu S-Pen, neoriginálních nabíječek, zkrátka všeho, co neprošlo certifikací a očipováním od Samsungu. Výjimku by mohly tvořit snad jen bezdrátové nabíječky, i tam ale není zaručena stoprocentně bezproblémová funkčnost.

Samsung se těmito omezeními snaží bojovat proti neoficiálním výrobcům příslušenství a doplňků a zvýšit tím své zisky z prodeje vlastního příslušenství. Zákazník tak bude mít méně možností na výběr a je zde větší šance, že koupí právě oficiální příslušenství od Samsungu, které je samozřejmě mnohdy o dost dražší, než různé neoficiální doplňky.


Neoficiální kryt Spigen S-View

Korejský gigant k celé věci vydal krátké prohlášení, ve kterém popírá, že by blokoval příslušenství třetích stran. Dodává ale, že stoprocentně bezproblémovou kompatibilitu a funkčnost zajistí jedině oficální příslušenství přímo od Samsungu a doporučuje tedy koupi pouze licencovaných doplňků.

Objevilo se také několik řešení problému. Prvním řešením je prosté vyjmutí čipu z oficiálního příslušenství a následné vložení do neoriginálního doplňku. K realizaci druhé varianty je ale potřeba root telefonu. Návod se objevil na fóru XDA-Developers, ovšem jeho realizaci doporučuji pouze zkušeným uživatelům. Za redakci Mobilizujeme.cz musím také dodat, že toto řešení provádíte jen na vlastní riziko a my za něj neneseme žádnou odpovědnost.

Je bohužel pravděpodobné, že podobných omezení bude v budoucnu jen přibývat a budou se také rozšiřovat na více zařízení, nejedná se totiž o zdaleka první omezení Samsungu (jako příklad můžeme uvést např. regionální zámek Samsungu). První spekulace hovoří o rozšíření funkce autentifikace příslušenství na více zařízení již v příští verzi Androidu 4.5.

Zdroj: Sam Mobile, XDA-Developers (1,2)

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
karelPetrbamtymicroZdeněk Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Crosscek
Crosscek

Tak to vypadá, že se nám ze Samsungu stáva druhý Apple :-D

Zdeněk
Zdeněk

Nová politika Samsungu se mi přestává líbit. Další mobilní zařízení od toho výrobce nekoupím.

micro
micro

A máte to, je třeba platit.

bamty
bamty

Jsem velkým příznivcem samsungu mam od něho téměř všechnu elektroniku ale pokud zacne blokovat třetí strany už si od něho nic ne koupím.

Petr
Petr

Kdo chce opici musí mít na banány. To vždycky platilo a platit bude.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Garmin má nové hodinky stvořené pro ztížené podmínky

Garmin má nové hodinky stvořené pro ztížené podmínky

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Garmin je koncem roku 2018 nebývale aktivní, k čemuž ho nejspíš tlačí i konkurence ze strany ne-tradičních výrobců. Aktuálně na…

Firma Essential propustila 30 % zaměstnanců. Důvod?

Firma Essential propustila 30 % zaměstnanců. Důvod?

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Velké propouštění ve velkých firmách obvykle značí nějaký problém. A typicky je to problém, za který propuštění zaměstnanci nenesou…

Facebook chce vidět k vám domů, pracuje na "televizi" s kamerou

Facebook chce vidět k vám domů, pracuje na „televizi“ s kamerou

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Není to tak dávno, co Facebook představil jakýsi chytrý komunikátor Portal. To je jednoduché zařízení s displejem a webkamerou,…

Mobilní zobrazení