Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Galaxy Note 3 s KitKatem nepodporuje příslušenství třetích stran

  |  6 komentářů  |  autor: Lukáš Grygarčík

AKTUALIZOVÁNO – Majitelé Samsungu Galaxy Note 3 se po aktualizaci na nejnovější Android 4.4 KitKat dočkali nemilé zprávy. Samsung se totiž rozhodl znemožnit užívání neoficiálního příslušenství třetích stran.

Aktualizováno 29. ledna – Samsung se znovu vyjádřil k tomuto problému a nyní přislíbil brzkou aktualizaci opravující zmíněné problémy s kompatibilitou u některých příslušenství třetích stran.

(Původní text z 27. ledna 2014)

Před několika měsíci jsme se dozvěděli o spekulacích, které tvrdily, že Samsung pracuje na technologii, která umožní používání pouze oficiálního příslušenství certifikovaného Samsungem a zablokuje doplňky třetích stran. Bohužel se spekulace staly skutečností a korejský elektronický gigant se opravdu rozhodl funkci autentifikace příslušenství zprovoznit. To znamená, že každé příslušenství, které je oficiálně certifikováno Samsungem, bude disponovat speciálním čipem, bez kterého nebude správně, nebo v horším případě vůbec, fungovat.

Na fóru XDA-developers se objevili uživatelé, kteří hlásili, že jim po aktualizaci na nejnovější verzi Androidu přestal fungovat kryt S View od Spigenu. Problémy se ale mohou týkat také neoficiálních náhražek stylusu S-Pen, neoriginálních nabíječek, zkrátka všeho, co neprošlo certifikací a očipováním od Samsungu. Výjimku by mohly tvořit snad jen bezdrátové nabíječky, i tam ale není zaručena stoprocentně bezproblémová funkčnost.

Samsung se těmito omezeními snaží bojovat proti neoficiálním výrobcům příslušenství a doplňků a zvýšit tím své zisky z prodeje vlastního příslušenství. Zákazník tak bude mít méně možností na výběr a je zde větší šance, že koupí právě oficiální příslušenství od Samsungu, které je samozřejmě mnohdy o dost dražší, než různé neoficiální doplňky.


Neoficiální kryt Spigen S-View

Korejský gigant k celé věci vydal krátké prohlášení, ve kterém popírá, že by blokoval příslušenství třetích stran. Dodává ale, že stoprocentně bezproblémovou kompatibilitu a funkčnost zajistí jedině oficální příslušenství přímo od Samsungu a doporučuje tedy koupi pouze licencovaných doplňků.

Objevilo se také několik řešení problému. Prvním řešením je prosté vyjmutí čipu z oficiálního příslušenství a následné vložení do neoriginálního doplňku. K realizaci druhé varianty je ale potřeba root telefonu. Návod se objevil na fóru XDA-Developers, ovšem jeho realizaci doporučuji pouze zkušeným uživatelům. Za redakci Mobilizujeme.cz musím také dodat, že toto řešení provádíte jen na vlastní riziko a my za něj neneseme žádnou odpovědnost.

Je bohužel pravděpodobné, že podobných omezení bude v budoucnu jen přibývat a budou se také rozšiřovat na více zařízení, nejedná se totiž o zdaleka první omezení Samsungu (jako příklad můžeme uvést např. regionální zámek Samsungu). První spekulace hovoří o rozšíření funkce autentifikace příslušenství na více zařízení již v příští verzi Androidu 4.5.

Zdroj: Sam Mobile, XDA-Developers (1,2)

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Crosscek
Crosscek

Tak to vypadá, že se nám ze Samsungu stáva druhý Apple :-D

Zdeněk
Zdeněk

Nová politika Samsungu se mi přestává líbit. Další mobilní zařízení od toho výrobce nekoupím.

micro
micro

A máte to, je třeba platit.

bamty
bamty

Jsem velkým příznivcem samsungu mam od něho téměř všechnu elektroniku ale pokud zacne blokovat třetí strany už si od něho nic ne koupím.

Petr
Petr

Kdo chce opici musí mít na banány. To vždycky platilo a platit bude.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Američané zuří. Kdokoliv mohl sledovat polohu všech mobilů

Američané zuří. Kdokoliv mohl sledovat polohu všech mobilů

DNES  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Co je nedávná aféra Facebooku s Cambridge Analytica ve srovnání s tím, za čím doposud stála firma LocationSmart. Kvůli obrovské chybě…

Sluchátka Sony WH-1000XM2 přestávají po aktualizaci fungovat

Sluchátka Sony WH-1000XM2 přestávají po aktualizaci fungovat

18. 5. 2018  |  Martin Skořepa  |  diskuze (1)

Prvotřídní bezdrátová sluchátka Sony WH-1000XM2, která vyjdou na téměř 10 tisíc, ale i tak je výrobce rozdával zcela zdarma…

O telefon Honor 10 je zájem. V Evropě už hlásí vyprodáno

O telefon Honor 10 je zájem. V Evropě už hlásí vyprodáno

18. 5. 2018  |  Luboš Srb  |  5 komentářů

V některých evropských zemích se po novém telefonu Honor 10 jen krátce po oficiálním uvedení na trh a zahájení…

Mobilní zobrazení