Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Filmy v Google Play konečně dostupné i u nás!

  |  2 komentáře  |  autor: Vladimír Chlup

Google Play zná snad každý, i když zrovna nepoužívá nějaké to zařízení s Androidem. Jedná se o obchod Google s různým zbožím, pokud to tak můžeme nazvat, a o jeden ze základních pilířů ekosystému operačního systému Android. V Americe si tak můžete koupit nejen aplikace, ale i knihy, hudbu, zařízení a filmy. Právě poslední dvě zmíněné kategorie u nás doposud chyběly. Jak již je patrné z nadpisu dnešního článku, položka filmy už svítí i u nás.

Začnu poněkud netradičně příslovím. „Není všechno zlato, co se třpytí.“ Proč? To je jednoduché, filmy jsou v angličtině, což by ani tak moc nevadilo, jenže… Za relativně krátkou dobu, kdy jsem novou kategorii filmů zkoumal, jsem objevil více filmů bez českých titulků, než by mi bylo milé. Absence českých titulků u filmů jako jsou Muži v černém 3, Čelisti nebo třeba Jak vycvičit draka, není podle mě dobrým startem, zvláště když přihlédneme k faktu, že ke stejným filmům existuje i dabing.

Abychom nezačínali s touto službou pouze negativně, musím pochválit slušné množství i novějších titulů, jako je 300: Vzestup říše nebo Lego příběh, přičemž nechybí ani starší kousky, jako je třeba Pomáda a Singin‘ in the rain. Nabídka je obrovská, i když jsem objevil absenci několika mých oblíbených titulů respektive celých sérií.

Potěší i možnost film si nejen koupit, kdy máte na výběr SD a HD kvalitu, ale i možnost film si pouze zapůjčit. Při zapůjčení filmu, respektive po jeho zaplacení, máte 30 dní na zahájení přehrávání, na které máte plné dva dny, tedy 48 hodin.

Ještě jsem nezmínil poslední informaci, která je u služeb podobného ražení dosti důležitá. Ano, cena. Ta se logicky liší film od filmu. Obecně ale platí, že za zapůjčení filmu zaplatíte od 59 Kč do 110 Kč. Při koupi filmu jsou pak ceny logicky vyšší. Záleží také na kvalitě, ve které si film budete chtít zakoupit. Horší SD kvalita vás bude stát zhruba od 200 korun po necelých 400 korun. Cena HD verze se může vyšplhat až na 500 korun. Platí ale výše napsané, ceny se film od filmu liší.

Služba filmy je v Google Play velice čerstvá, tudíž pouze čas prokáže její potenciál. Osobně doufám, že Google ve vlastním zájmu rychle doplní alespoň české titulky ke všem filmům. Pokud by se tak nestalo, mohl by Google přijít o spoustu potenciálních zákazníků v naší malé zemi, kteří angličtinou prostě nevládnou.

Google Play Movies naleznete zde a já se již těším na příchod poslední kategorie devices, kde Google prodává svá zařízení a Google Play edice vybraných telefonů.

Už jste vyzkoušeli novou službu filmy? Jak se vám líbí?

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Ladislav
Ladislav

Ty filmy jsou děsně drahé.

Ladislav
Ladislav

To si radši koupím blue ray a nebo dvd a budu to mít na delší dobu. Tady abych všechno zálohoval a když nebudu mít připojení k netu, tak se na film nepodívám pokud není uložen na sd kartě. Prostě zbytečné.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Trest smrti za pašování kokainu v krabičkách od iPhonů

Trest smrti za pašování kokainu v krabičkách od iPhonů

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  6 komentářů

Poslední dobou se díky jedné české, velice chytré slečně dostalo pozornosti složité problematice pašování drog. Dotyčná, která poslední dobou tak nějak…

Vivo X20 Plus UD: první se čtečkou otisků prstů pod displejem

Vivo X20 Plus UD: první se čtečkou otisků prstů pod displejem

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  4 komentáře

Vivo, v našich končinách sice méně známý výrobce, se postaral o první smartphone, který nabízí čtečku otisků prstů pod displejem. Své…

Názor: Jak moc jste vydíratelní skrz vaše data?

Názor: Jak moc jste vydíratelní skrz vaše data?

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  3 komentáře

Používáním smartphonů, tabletů, nositelné elektroniky, počítačů a v podstatě všech těchto zařízení se na nich stáváme závislými. Tento druh závislosti tak…

Mobilní zobrazení