Mobilizujeme.cz

Filmy v Google Play konečně dostupné i u nás!

  |  2 komentáře  |  autor:

Google Play zná snad každý, i když zrovna nepoužívá nějaké to zařízení s Androidem. Jedná se o obchod Google s různým zbožím, pokud to tak můžeme nazvat, a o jeden ze základních pilířů ekosystému operačního systému Android. V Americe si tak můžete koupit nejen aplikace, ale i knihy, hudbu, zařízení a filmy. Právě poslední dvě zmíněné kategorie u nás doposud chyběly. Jak již je patrné z nadpisu dnešního článku, položka filmy už svítí i u nás.

Začnu poněkud netradičně příslovím. „Není všechno zlato, co se třpytí.“ Proč? To je jednoduché, filmy jsou v angličtině, což by ani tak moc nevadilo, jenže… Za relativně krátkou dobu, kdy jsem novou kategorii filmů zkoumal, jsem objevil více filmů bez českých titulků, než by mi bylo milé. Absence českých titulků u filmů jako jsou Muži v černém 3, Čelisti nebo třeba Jak vycvičit draka, není podle mě dobrým startem, zvláště když přihlédneme k faktu, že ke stejným filmům existuje i dabing.

Abychom nezačínali s touto službou pouze negativně, musím pochválit slušné množství i novějších titulů, jako je 300: Vzestup říše nebo Lego příběh, přičemž nechybí ani starší kousky, jako je třeba Pomáda a Singin‘ in the rain. Nabídka je obrovská, i když jsem objevil absenci několika mých oblíbených titulů respektive celých sérií.

Potěší i možnost film si nejen koupit, kdy máte na výběr SD a HD kvalitu, ale i možnost film si pouze zapůjčit. Při zapůjčení filmu, respektive po jeho zaplacení, máte 30 dní na zahájení přehrávání, na které máte plné dva dny, tedy 48 hodin.

Ještě jsem nezmínil poslední informaci, která je u služeb podobného ražení dosti důležitá. Ano, cena. Ta se logicky liší film od filmu. Obecně ale platí, že za zapůjčení filmu zaplatíte od 59 Kč do 110 Kč. Při koupi filmu jsou pak ceny logicky vyšší. Záleží také na kvalitě, ve které si film budete chtít zakoupit. Horší SD kvalita vás bude stát zhruba od 200 korun po necelých 400 korun. Cena HD verze se může vyšplhat až na 500 korun. Platí ale výše napsané, ceny se film od filmu liší.

Služba filmy je v Google Play velice čerstvá, tudíž pouze čas prokáže její potenciál. Osobně doufám, že Google ve vlastním zájmu rychle doplní alespoň české titulky ke všem filmům. Pokud by se tak nestalo, mohl by Google přijít o spoustu potenciálních zákazníků v naší malé zemi, kteří angličtinou prostě nevládnou.

Google Play Movies naleznete zde a já se již těším na příchod poslední kategorie devices, kde Google prodává svá zařízení a Google Play edice vybraných telefonů.

Už jste vyzkoušeli novou službu filmy? Jak se vám líbí?

ČLÁNKY:, ,
Obyčejná autokamera z Číny je skoro zadarmo, nestojí ani 200 Kč

Obyčejná autokamera z Číny je skoro zadarmo, nestojí ani 200 Kč

DNES  |    |  4 komentáře

Přímo z Číny můžete každý den sehnat spoustu zlevněného zboží, ale s čím nyní přichází prodejce TomTop, je skoro až neskutečné. Obyčejnou…

Doogee je novým hráčem, jeho telefony koupíte i v supermarketu

Doogee je novým hráčem, jeho telefony koupíte i v supermarketu

DNES  |    |  diskuze (1)

Na český trh vstoupila nová značka Doogee, kterou jste si doposud mohli zakoupit jen od neoficiálních dovozců či přímo ze zahraničí. Nyní…

Doogee Mix 2: vlajková loď s obřím displejem a novou čtečkou

Doogee Mix 2: vlajková loď s obřím displejem a novou čtečkou

DNES  |    |  diskuze (1)

Minimálně po technologické stránce je nejzajímavějším telefonem od Doogee pro rok 2017 zbrusu nový vlajkový model Mix 2. Částečně sice upouští od…

Mobilní zobrazení