Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Facebooku uniklo 6 milionů telefonních čísel a emailů

  |  3 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Největší sociální síť na světě, Facebook, připustila, že jí za poslední rok uniklo na 6 milionů telefonních čísel a emailových adres jejích uživatelů. Příčinou byla technická závada.

6 milionů uniklých kontaktních telefonních čísel a emailových adres je vysoké číslo. V porovnání s celkovým počtem uživatelů Facebooku, kterých je dnes celosvětově již více než 1,1 miliard, to je jen jehla v kupce sena. I tak je ale tento únik poměrně závažný a dokazuje, že lidé by se měli bát o své soukromí.

Únik kontaktů byl zhruba za poslední rok, v pátek minulý týden Facebook toto tvrzení jen potvrdil. Oficiálně se však na adresu takto rozsáhlého úniku informací zatím nevyjádřil. Podle vlastních předpisů společnosti jako první upozorní dotčené uživatele a vlády, až poté můžeme očekávat nějaké oficiální vyjádření. Technická závada, která stojí za tímto únikem, byla údajně vyřešena během 24 hodin od jejího zjištění. A aby se nic podobného v budoucnu neopakovalo, prý Facebook vynaloží větší úsilí na zamezení těchto problémů.

Najde se mezi našimi čtenáři uživatel, kterého Facebook na tento problém upozornil? Uvidíme, zdali budou dotčeni také někteří Češi nebo půjde o únik kontaktů z jiných zemí.

ČLÁNKY:

Diskuze

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ZOLiKcalebosloko Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
loko
loko

stálo by za zmínku, že se díky této aféře provalilo, že facebook sbírá a řadí data, na které by neměl ani sáhnout (Vaše telefonní čísla a emaily které ukradl z vašeho telefonu, díky synchronizaci.. ) Což znamená, že přestože jste na fb neuvedli třeba ani soukromý mail a telefonní číslo, přes někoho jiného data nasbíral, tajně zařadil k vašemu účtu, a nakonec mu je ještě ukradnou, fakt super..

calebos
calebos

Fejsbucek a jeho otec CucnberK. :D

ZOLiK
ZOLiK

Tak jsem asi vyhrál :) Vážený(á) ****, vaše soukromí je pro nás všechny ve Facebooku velmi důležité a naší prvořadou snahou je chránit vaše informace. Celá řada z nás se plně soustředila na prevenci nebo opravu problémů, než se mohly rozšířit mezi všechny uživatele, a proto jsme v poslední době poněkud pozapomněli na svůj cíl. Technická chyby způsobila, že se k vašemu telefonnímu číslu a e-mailové adrese mohla dostat jiná osoba. Rozsah chyby byl omezený a pravděpodobně pouze někteří uživatelé, které znáte z prostředí mimo Facebook, mohli zobrazit vaši e-mailovou adresu nebo telefonní číslo. Stručně řečeno, nechali jsme vás na… Číst vice »

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Jak vypadá v praxi detekce pádů u nových Apple Watch?

Jak vypadá v praxi detekce pádů u nových Apple Watch?

DNES  |  Filip Matějka  |  diskuze (0)

Apple Watch čtvrté generace přinesly nejen nový design, ale také užitečné funkce. Jednou z nich je například takzvaná detekce…

Nubia Z18S nabídne druhý displej na zádech pro selfie

Nubia Z18S nabídne druhý displej na zádech pro selfie

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Doba zužování rámečků kolem displeje pomalu finišuje a výrobci se snaží docílit 100% podílu displeje vůči přední straně. Většinu…

Nejapný vtip? Huawei dává k nákupu nových iPhonů powerbanku

Nejapný vtip? Huawei dává k nákupu nových iPhonů powerbanku

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  6 komentářů

Konkurenční boj mezi výrobci je neúprosný. Každá možnost, jak se zviditelnit na úkor konkurence, společnosti vítají s otevřenou náruční.…

Mobilní zobrazení