Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Facebooku uniklo 6 milionů telefonních čísel a emailů

  |  3 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Největší sociální síť na světě, Facebook, připustila, že jí za poslední rok uniklo na 6 milionů telefonních čísel a emailových adres jejích uživatelů. Příčinou byla technická závada.

6 milionů uniklých kontaktních telefonních čísel a emailových adres je vysoké číslo. V porovnání s celkovým počtem uživatelů Facebooku, kterých je dnes celosvětově již více než 1,1 miliard, to je jen jehla v kupce sena. I tak je ale tento únik poměrně závažný a dokazuje, že lidé by se měli bát o své soukromí.

Únik kontaktů byl zhruba za poslední rok, v pátek minulý týden Facebook toto tvrzení jen potvrdil. Oficiálně se však na adresu takto rozsáhlého úniku informací zatím nevyjádřil. Podle vlastních předpisů společnosti jako první upozorní dotčené uživatele a vlády, až poté můžeme očekávat nějaké oficiální vyjádření. Technická závada, která stojí za tímto únikem, byla údajně vyřešena během 24 hodin od jejího zjištění. A aby se nic podobného v budoucnu neopakovalo, prý Facebook vynaloží větší úsilí na zamezení těchto problémů.

Najde se mezi našimi čtenáři uživatel, kterého Facebook na tento problém upozornil? Uvidíme, zdali budou dotčeni také někteří Češi nebo půjde o únik kontaktů z jiných zemí.

ČLÁNKY:

Diskuze

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ZOLiKcalebosloko Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
loko
loko

stálo by za zmínku, že se díky této aféře provalilo, že facebook sbírá a řadí data, na které by neměl ani sáhnout (Vaše telefonní čísla a emaily které ukradl z vašeho telefonu, díky synchronizaci.. ) Což znamená, že přestože jste na fb neuvedli třeba ani soukromý mail a telefonní číslo, přes někoho jiného data nasbíral, tajně zařadil k vašemu účtu, a nakonec mu je ještě ukradnou, fakt super..

calebos
calebos

Fejsbucek a jeho otec CucnberK. :D

ZOLiK
ZOLiK

Tak jsem asi vyhrál :) Vážený(á) ****, vaše soukromí je pro nás všechny ve Facebooku velmi důležité a naší prvořadou snahou je chránit vaše informace. Celá řada z nás se plně soustředila na prevenci nebo opravu problémů, než se mohly rozšířit mezi všechny uživatele, a proto jsme v poslední době poněkud pozapomněli na svůj cíl. Technická chyby způsobila, že se k vašemu telefonnímu číslu a e-mailové adrese mohla dostat jiná osoba. Rozsah chyby byl omezený a pravděpodobně pouze někteří uživatelé, které znáte z prostředí mimo Facebook, mohli zobrazit vaši e-mailovou adresu nebo telefonní číslo. Stručně řečeno, nechali jsme vás na… Číst vice »

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Vlnu dobra, ve které se velké korporace snaží dávat najevo, jak jim záleží na tom, aby jejich přístroje, případně aplikace, uživatelé…

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

Rozšířená realita umí být nejen zábavná, ale občas i užitečná. Pokud máte telefon, který podporuje ARCore, můžete ho využít k orientačnímu…

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

22. 6. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Aktuální vlajkový model XZ2 od Sony je tu s námi zatím poměrně krátkou dobu. Již nyní se ale začíná spekulovat o…

Mobilní zobrazení