Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Facebooku uniklo 6 milionů telefonních čísel a emailů

  |  3 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Největší sociální síť na světě, Facebook, připustila, že jí za poslední rok uniklo na 6 milionů telefonních čísel a emailových adres jejích uživatelů. Příčinou byla technická závada.

6 milionů uniklých kontaktních telefonních čísel a emailových adres je vysoké číslo. V porovnání s celkovým počtem uživatelů Facebooku, kterých je dnes celosvětově již více než 1,1 miliard, to je jen jehla v kupce sena. I tak je ale tento únik poměrně závažný a dokazuje, že lidé by se měli bát o své soukromí.

Únik kontaktů byl zhruba za poslední rok, v pátek minulý týden Facebook toto tvrzení jen potvrdil. Oficiálně se však na adresu takto rozsáhlého úniku informací zatím nevyjádřil. Podle vlastních předpisů společnosti jako první upozorní dotčené uživatele a vlády, až poté můžeme očekávat nějaké oficiální vyjádření. Technická závada, která stojí za tímto únikem, byla údajně vyřešena během 24 hodin od jejího zjištění. A aby se nic podobného v budoucnu neopakovalo, prý Facebook vynaloží větší úsilí na zamezení těchto problémů.

Najde se mezi našimi čtenáři uživatel, kterého Facebook na tento problém upozornil? Uvidíme, zdali budou dotčeni také někteří Češi nebo půjde o únik kontaktů z jiných zemí.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
loko
loko

stálo by za zmínku, že se díky této aféře provalilo, že facebook sbírá a řadí data, na které by neměl ani sáhnout (Vaše telefonní čísla a emaily které ukradl z vašeho telefonu, díky synchronizaci.. ) Což znamená, že přestože jste na fb neuvedli třeba ani soukromý mail a telefonní číslo, přes někoho jiného data nasbíral, tajně zařadil k vašemu účtu, a nakonec mu je ještě ukradnou, fakt super..

calebos
calebos

Fejsbucek a jeho otec CucnberK. :D

ZOLiK
ZOLiK
Tak jsem asi vyhrál :) Vážený(á) ****, vaše soukromí je pro nás všechny ve Facebooku velmi důležité a naší prvořadou snahou je chránit vaše informace. Celá řada z nás se plně soustředila na prevenci nebo opravu problémů, než se mohly rozšířit mezi všechny uživatele, a proto jsme v poslední době poněkud pozapomněli na svůj cíl. Technická chyby způsobila, že se k vašemu telefonnímu číslu a e-mailové adrese mohla dostat jiná osoba. Rozsah chyby byl omezený a pravděpodobně pouze někteří uživatelé, které znáte z prostředí mimo Facebook, mohli zobrazit vaši e-mailovou adresu nebo telefonní číslo. Stručně řečeno, nechali jsme vás na… Číst vice »
wpDiscuz
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Češi v roce 2017: zajímaly je nové iPhony, Fidget Spinner a další

Češi v roce 2017: zajímaly je nové iPhony, Fidget Spinner a další

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Google zveřejnil žebříčky pojmů, které Češi v roce 2017 nejčastěji hledali prostřednictvím Vyhledávače. A na předních pozicích se samozřejmě opět umístily…

Displej přehnutý až na zadní stranu? Samsung si takový patentoval

Displej přehnutý až na zadní stranu? Samsung si takový patentoval

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Samsung se v displejích opravdu vyžívá a rád s nimi také experimentuje. Pamatujete si ještě třeba na Galaxy Round nebo Galaxy…

Galaxy S8 a S8+ dostanou Android Oreo koncem ledna

Galaxy S8 a S8+ dostanou Android Oreo koncem ledna

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  11 komentářů

Vlajkové lodě se výrobce snaží na novou verzi Androidu aktualizovat vždy co nejrychleji. A Samsung není samozřejmě výjimkou, jeho top modely…

Mobilní zobrazení