Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Facebooku uniklo 6 milionů telefonních čísel a emailů

  |  3 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Největší sociální síť na světě, Facebook, připustila, že jí za poslední rok uniklo na 6 milionů telefonních čísel a emailových adres jejích uživatelů. Příčinou byla technická závada.

6 milionů uniklých kontaktních telefonních čísel a emailových adres je vysoké číslo. V porovnání s celkovým počtem uživatelů Facebooku, kterých je dnes celosvětově již více než 1,1 miliard, to je jen jehla v kupce sena. I tak je ale tento únik poměrně závažný a dokazuje, že lidé by se měli bát o své soukromí.

Únik kontaktů byl zhruba za poslední rok, v pátek minulý týden Facebook toto tvrzení jen potvrdil. Oficiálně se však na adresu takto rozsáhlého úniku informací zatím nevyjádřil. Podle vlastních předpisů společnosti jako první upozorní dotčené uživatele a vlády, až poté můžeme očekávat nějaké oficiální vyjádření. Technická závada, která stojí za tímto únikem, byla údajně vyřešena během 24 hodin od jejího zjištění. A aby se nic podobného v budoucnu neopakovalo, prý Facebook vynaloží větší úsilí na zamezení těchto problémů.

Najde se mezi našimi čtenáři uživatel, kterého Facebook na tento problém upozornil? Uvidíme, zdali budou dotčeni také někteří Češi nebo půjde o únik kontaktů z jiných zemí.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
loko
loko

stálo by za zmínku, že se díky této aféře provalilo, že facebook sbírá a řadí data, na které by neměl ani sáhnout (Vaše telefonní čísla a emaily které ukradl z vašeho telefonu, díky synchronizaci.. ) Což znamená, že přestože jste na fb neuvedli třeba ani soukromý mail a telefonní číslo, přes někoho jiného data nasbíral, tajně zařadil k vašemu účtu, a nakonec mu je ještě ukradnou, fakt super..

calebos
calebos

Fejsbucek a jeho otec CucnberK. :D

ZOLiK
ZOLiK
Tak jsem asi vyhrál :) Vážený(á) ****, vaše soukromí je pro nás všechny ve Facebooku velmi důležité a naší prvořadou snahou je chránit vaše informace. Celá řada z nás se plně soustředila na prevenci nebo opravu problémů, než se mohly rozšířit mezi všechny uživatele, a proto jsme v poslední době poněkud pozapomněli na svůj cíl. Technická chyby způsobila, že se k vašemu telefonnímu číslu a e-mailové adrese mohla dostat jiná osoba. Rozsah chyby byl omezený a pravděpodobně pouze někteří uživatelé, které znáte z prostředí mimo Facebook, mohli zobrazit vaši e-mailovou adresu nebo telefonní číslo. Stručně řečeno, nechali jsme vás na… Číst vice »
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Očekávaný topmodel Huawei P20 o sobě dává znovu vědět

Očekávaný topmodel Huawei P20 o sobě dává znovu vědět

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Čínské Huawei letos chystá velice zajímavé modely. Největší pozornost pak dozajista upoutá řada P20, která bude obsahovat tři kousky – P20,…

Apple AirPods 2 mají mít vodotěsnost a hlasovou asistentku Siri

Apple AirPods 2 mají mít vodotěsnost a hlasovou asistentku Siri

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Když v září 2016 přišel Apple s novým iPhonem bez 3,5 mm jacku, všem nám spadla brada. Nikoho tehdy ani nenapadlo,…

Ransomware na Androidu nejčastěji využívá vyskakovací okna

Ransomware na Androidu nejčastěji využívá vyskakovací okna

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Z výzkumu společnosti ESET vyplynulo, že nejrozšířenějším typem ransomwaru pro zařízení s operačním systémem Android byly škodlivé kódy, které zablokují zařízení…

Mobilní zobrazení