Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Facebook vydal speciální Messenger pro děti do 13 let

  |  1 komentář  |  autor: Luboš Srb

Největší sociální síť na světě, kterou každý měsíc používají více než 2 miliardy lidí včetně těch nejmladších, se rozhodla vydat speciální verzi komunikační aplikace Messenger právě pro ty, kteří by klasický Facebook ještě neměli používat, konkrétně do 13 let. Jde od společnosti Facebook o přínosnou službu?

Je to snadné a bezpečné. Stačí na telefonech či tabletech svých dětí stáhnout novou aplikaci Facebook Messenger Kids a v ní se jako rodič přihlásit pod svým facebookovým účtem, přes který můžete následně na dálku sledovat své potomky. Prakticky budete mít plnou kontrolu nad tím, s kým váš potomek komunikuje.

Prakticky tedy děti nebudou mít svůj facebookový účet, veškeré konverzace se budou odehrávat v rámci speciálního „dětského“ prostoru v rámci „rodičovského“ účtu, což má bezesporu své výhody, ale i nevýhody. Výhodou je, že rodič uvidí veškeré konverzace svého potomka přímo ve svém účtu a bude schvalovat jeho nové kamarády. Nevýhodou však je, že pro schválení kamaráda svého potomka je potřeba, aby byli přátelé na Facebooku i samotní rodiče obou dětí.

Tip: Bojíte se o své nahé fotky? Facebook má dost ostré řešení

V nové aplikaci Messenger Kids jsou k dispozici speciální samolepky a masky, se kterými může být komunikace těch nejmladších o něco zábavnější. Ovšem otázkou je, nakolik bude taková konverzace osobní, právě ve věku, kdy se děti potřebují komunikačně rozvíjet. Zatím nevíme, jestli bude v pravomocích rodiče komunikaci v případě až příliš mnoho stráveného času u obrazovek dětem na pár dnů zakázat, či jinak omezit.

Co je ovšem potěšující, nová aplikace od Facebooku neobsahuje žádné reklamy ani prý nebude sbírat informace z konverzací a chování svých nejmladších uživatelů. Na druhou stranu je ale otázka, jestli tomu budete opravdu věřit.

Aplikace Facebook Messenger Kids je zatím ke stažení jen ve zkušební verzi pro iPhony, iPady a iPody touch, a to pouze ve Spojených státech. Zanedlouho by se měli dočkat i další země, včetně majitelů zařízení se systémem Android.

zdroj: Facebook

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
QNX
QNX

Takže Facebook má v podmienkach že registrácia od 13 rokov a vydá Messenger pre deti do 13 rokov.
Tam musia asi dobre fetovať.
BTW na Slovensku legislatíva upravuje od veku od 16 rokov + EÚ k tomu zaväzuje aj ostatné štáty.
Ešte jedna poznámka oni (FB, Poslanci) sú fakt takí sprostí, že si myslia, že to niekto dodrží? Pri registrácii tam dá iný rok narodenia a je to vybavené.
Nechápem na čo vôbec majú tieto pseudo zákony a pseudo podmienky ….

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nejmodernější elektrický holicí strojek Xiaomi nyní ve slevě

Nejmodernější elektrický holicí strojek Xiaomi nyní ve slevě

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Xiaomi nabízí mnohé produkty do domácnosti, nicméně ne všechny musejí být automaticky i chytré. Příkladem je elektrický holicí strojek.…

Proč vlastně nemá telefon OnePlus 6 bezdrátové nabíjení?

Proč vlastně nemá telefon OnePlus 6 bezdrátové nabíjení?

DNES  |  Jakub Foltýn  |  diskuze (1)

Nová vlajková loď OnePlus 6 ve své nadupané výbavě nenašla místo pro bezdrátové nabíjení. Jaké je vysvětlení společnosti? „Bezdrátové…

Jágr se nechal vyfotit s telefonem Huawei ve vaně i posteli

Jágr se nechal vyfotit s telefonem Huawei ve vaně i posteli

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Již čtvrtým rokem pokračuje Jaromír Jágr ve spolupráci s Huawei. V nejnovější minikampani se však objevuje na celkem nečekaných…

Mobilní zobrazení