Mobilizujeme.cz

Trendy: Soutěž o telefon Sony | jak vybrat telefon | Huawei Mate 20 Pro | Android 9 Pie aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Facebook vydal speciální Messenger pro děti do 13 let

  |  1 komentář  |  autor: Luboš Srb

Největší sociální síť na světě, kterou každý měsíc používají více než 2 miliardy lidí včetně těch nejmladších, se rozhodla vydat speciální verzi komunikační aplikace Messenger právě pro ty, kteří by klasický Facebook ještě neměli používat, konkrétně do 13 let. Jde od společnosti Facebook o přínosnou službu?

Je to snadné a bezpečné. Stačí na telefonech či tabletech svých dětí stáhnout novou aplikaci Facebook Messenger Kids a v ní se jako rodič přihlásit pod svým facebookovým účtem, přes který můžete následně na dálku sledovat své potomky. Prakticky budete mít plnou kontrolu nad tím, s kým váš potomek komunikuje.

Prakticky tedy děti nebudou mít svůj facebookový účet, veškeré konverzace se budou odehrávat v rámci speciálního „dětského“ prostoru v rámci „rodičovského“ účtu, což má bezesporu své výhody, ale i nevýhody. Výhodou je, že rodič uvidí veškeré konverzace svého potomka přímo ve svém účtu a bude schvalovat jeho nové kamarády. Nevýhodou však je, že pro schválení kamaráda svého potomka je potřeba, aby byli přátelé na Facebooku i samotní rodiče obou dětí.

Tip: Bojíte se o své nahé fotky? Facebook má dost ostré řešení

V nové aplikaci Messenger Kids jsou k dispozici speciální samolepky a masky, se kterými může být komunikace těch nejmladších o něco zábavnější. Ovšem otázkou je, nakolik bude taková konverzace osobní, právě ve věku, kdy se děti potřebují komunikačně rozvíjet. Zatím nevíme, jestli bude v pravomocích rodiče komunikaci v případě až příliš mnoho stráveného času u obrazovek dětem na pár dnů zakázat, či jinak omezit.

Co je ovšem potěšující, nová aplikace od Facebooku neobsahuje žádné reklamy ani prý nebude sbírat informace z konverzací a chování svých nejmladších uživatelů. Na druhou stranu je ale otázka, jestli tomu budete opravdu věřit.

Aplikace Facebook Messenger Kids je zatím ke stažení jen ve zkušební verzi pro iPhony, iPady a iPody touch, a to pouze ve Spojených státech. Zanedlouho by se měli dočkat i další země, včetně majitelů zařízení se systémem Android.

zdroj: Facebook

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
QNX Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
QNX
QNX

Takže Facebook má v podmienkach že registrácia od 13 rokov a vydá Messenger pre deti do 13 rokov.
Tam musia asi dobre fetovať.
BTW na Slovensku legislatíva upravuje od veku od 16 rokov + EÚ k tomu zaväzuje aj ostatné štáty.
Ešte jedna poznámka oni (FB, Poslanci) sú fakt takí sprostí, že si myslia, že to niekto dodrží? Pri registrácii tam dá iný rok narodenia a je to vybavené.
Nechápem na čo vôbec majú tieto pseudo zákony a pseudo podmienky ….

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Facebook přidá funkci, která umožní smazat odeslané zprávy

Facebook přidá funkci, která umožní smazat odeslané zprávy

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Jistě se vám už někdy stalo, že jste přes Facebook odeslali zprávu, které jste vzápětí litovali. Ať už šlo…

Na konferenci Googlu ani jednou nezaznělo "Android". Proč?

Na konferenci Googlu ani jednou nezaznělo „Android“. Proč?

DNES  |  David Hublar  |  diskuze (1)

Na nedávné konferenci Googlu byl představen nový Pixel 3 a Pixel 3 XL. To by ještě nebylo tak zvláštní,…

Apple Store opět poráží Google Play ve výdělečnosti

Apple Store opět poráží Google Play ve výdělečnosti

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Apple App Store zaznamenal výjimečné třetí čtvrtletí, a to zejména v porovnání s Google Play Store. Podle společnosti Sensor Tower se…

Mobilní zobrazení