Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Facebook vydal speciální Messenger pro děti do 13 let

  |  1 komentář  |  autor: Luboš Srb

Největší sociální síť na světě, kterou každý měsíc používají více než 2 miliardy lidí včetně těch nejmladších, se rozhodla vydat speciální verzi komunikační aplikace Messenger právě pro ty, kteří by klasický Facebook ještě neměli používat, konkrétně do 13 let. Jde od společnosti Facebook o přínosnou službu?

Je to snadné a bezpečné. Stačí na telefonech či tabletech svých dětí stáhnout novou aplikaci Facebook Messenger Kids a v ní se jako rodič přihlásit pod svým facebookovým účtem, přes který můžete následně na dálku sledovat své potomky. Prakticky budete mít plnou kontrolu nad tím, s kým váš potomek komunikuje.

Prakticky tedy děti nebudou mít svůj facebookový účet, veškeré konverzace se budou odehrávat v rámci speciálního „dětského“ prostoru v rámci „rodičovského“ účtu, což má bezesporu své výhody, ale i nevýhody. Výhodou je, že rodič uvidí veškeré konverzace svého potomka přímo ve svém účtu a bude schvalovat jeho nové kamarády. Nevýhodou však je, že pro schválení kamaráda svého potomka je potřeba, aby byli přátelé na Facebooku i samotní rodiče obou dětí.

Tip: Bojíte se o své nahé fotky? Facebook má dost ostré řešení

V nové aplikaci Messenger Kids jsou k dispozici speciální samolepky a masky, se kterými může být komunikace těch nejmladších o něco zábavnější. Ovšem otázkou je, nakolik bude taková konverzace osobní, právě ve věku, kdy se děti potřebují komunikačně rozvíjet. Zatím nevíme, jestli bude v pravomocích rodiče komunikaci v případě až příliš mnoho stráveného času u obrazovek dětem na pár dnů zakázat, či jinak omezit.

Co je ovšem potěšující, nová aplikace od Facebooku neobsahuje žádné reklamy ani prý nebude sbírat informace z konverzací a chování svých nejmladších uživatelů. Na druhou stranu je ale otázka, jestli tomu budete opravdu věřit.

Aplikace Facebook Messenger Kids je zatím ke stažení jen ve zkušební verzi pro iPhony, iPady a iPody touch, a to pouze ve Spojených státech. Zanedlouho by se měli dočkat i další země, včetně majitelů zařízení se systémem Android.

zdroj: Facebook

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
QNX
QNX

Takže Facebook má v podmienkach že registrácia od 13 rokov a vydá Messenger pre deti do 13 rokov.
Tam musia asi dobre fetovať.
BTW na Slovensku legislatíva upravuje od veku od 16 rokov + EÚ k tomu zaväzuje aj ostatné štáty.
Ešte jedna poznámka oni (FB, Poslanci) sú fakt takí sprostí, že si myslia, že to niekto dodrží? Pri registrácii tam dá iný rok narodenia a je to vybavené.
Nechápem na čo vôbec majú tieto pseudo zákony a pseudo podmienky ….

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

V lednu se bude konat veletrh CES 2018 v Las Vegas. A právě na této akci se chystají své novinky představit…

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

DNES  |  Jakub Fišer  |  5 komentářů

Světem mobilních technologií vládne tzv. biometrie, tedy autorizace uzamčených dat na základě biologických originalit uživatele (oční duhovka, obličejové rysy, otisk prstů).…

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Před třemi lety představil Google světu projekt Tango. Jedná se AR, jenž je určená pro smartphony. V reálném čase dokáže mapovat…

Mobilní zobrazení