Mobilizujeme.cz

Facebook v mobilu: postřehy, rady, srovnání

  |  komentovat  |  autor:

Šílenství jménem Facebook zaplavilo svět. Nepotkáte téměř nikoho, kdo by neměl účet na tomto portálu nabízejícím shlukování přátel, veřejnou diskuzi, atd. Mnozí z vás ovšem netuší, že existuje i mobilní verze Facebooku.

Mobilní verze je dostupná pro operační systémy Windows Mobile, Symbian, Android i verze pro Javu. My jsme se rozhodli otestovat aplikaci na zařízení s Windows Mobile (HTC Touch 3G).

Instalační soubor facebook.cab má 747 kB a instalace je hotova během několika sekund. První spuštění vás zavede do přihlašovacího okna, kde vyplníte svůj email a heslo, které používáte k přihlášení na Facebook. Poté naběhne základní stránka, na které vidíte nejnovější přidané příspěvky od uživatelů z vašeho seznamu. Pomocí šipek nad oknem můžete dále přepínat mezi změnami na nástěnce, statusy či fotografiemi. Zajímavá je rozhodně rychlost, nečekáte totiž téměř žádný čas na načtení, vše se stáhne již během přihlašování. Výjimkou jsou pouze sms zprávy a kontakty, tam s určitým prodlením počítejte.

Mobilní verzi Facebooku nelze zapřít jednoduchost a patřičnou rychlost načtení informací, u klasické verze tu a tam trneme, než se stránky otevřou. Výhodou může pro někoho být fakt, že pomocí telefonu nahraje na web svá nejnovější videa a fotografie z akcí. Zároveň shlédne nová od přátel a vyjádří své stanovisko. Vzkazník slouží pro informování ostatních o novinkách, které se člověku staly, či chystaných zážitcích.

A jak je to s klasickou verzí Facebooku? Té pomalu ale jistě dochází přehlednost. Nadměrný počet reklam a upoutávek někdy nemusí být to pravé ořechové. S testovanou mobilní verzí jsme byli vzhledem k přehlednosti, rychlosti komunikace se serverem a celkovým zpracováním aplikace spokojeni. Jaké dojmy máte z používání mobilního Facebooku vy? Nebo má u vás Facebook naopak dveře zavřené?

ČLÁNKY:
Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

DNES  |    |  diskuze (0)

Samsung si na dnešek připravil dlouho očekávanou konferenci Unpacked 2017, na které světu představil nejnovější model řady Galaxy Note s pořadovým číslem…

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

DNES  |    |  2 komentáře

Mnozí z vás jistě mají v paměti kauzu, kdy na internet hackeři vypustili velice intimní fotografie celebrit, ke kterým se dostali kvůli…

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

DNES  |    |  diskuze (1)

U Samsungu najdeme řadu zajímavých a chytrých vychytávek, jednou z nich je rozhodně i produkt nazvaný DeX. Jedná se o inteligentní dokovací…

Mobilní zobrazení