Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Facebook používá jen na smartphonech 1 miliarda lidí měsíčně

  |  4 komentáře  |  autor: Jakub Fišer

Facebook máme každý. Facebook mají všichni naši přátelé. Nechci tím naznačit, že je to povinnost, ale spíše stále přetrvávající trend. S nástupem chytrých telefonů tento trend ještě zcela nabývá na síle.

facebook-2

Tip: Facebook občas poslouchá, nikoliv odposlouchává své uživatele

Za letošní září vedení Facebooku zaznamenalo rapidní nárůst uživatelů na mobilních zařízeních, respektive číslo znázorňující počet uživatelů na smartphonech se přehouplo přes 1,09 miliard. V současnosti je číslo ze všech platforem zhruba 1,79 miliardu a není překvapivé, že jen a jen roste. Zajímavé je i číslo online uživatelů za jeden den, tzv. DAU (daily active users), které je v průměru 1,18 miliard uživatelů skrze všechny platformy.

Výsledek je tedy ten, že 92 % všech uživatelů, kteří navštěvují Facebook každý den, jej navštěvují na mobilních platformách. Jednoznačně nám to dokazuje, že šílený fenomén závislosti na Facebooku je skutečně reálný a čísla, která nám Facebook předkládá, jsou celkem hrozivá. Nebál bych se ale říct, že postupný vývoj nás zavede ještě dál.

Vidíte závislost na Facebooku jako problém?

zdroj: Phone Arena

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Majkk
Majkk

Každý ne. FB jsem se zbavil před 4 měsíci a po počátečním absťáku jsem spokojen. Neutrácím zbytečně čas prohlížením balastu od „přátel“, skuteční přátelé si zvykli na to, že existuje mail, telefonní hovor nebo ještě lépe osobní setkání. Mám takový svobodný pocit.. :)

Harlo
Harlo

Ja na facebooku nie som a nikdy nebudem. Tato choroba sa siri zavratnym tempom a ojebava ludi o drahocenny cas. Dobre im tak. Mozem len potvrdit co pise kolega nadomnou.

Chuan Perverez
Chuan Perverez

Já jsem definitivně smazal účty to už bude hodně dlouho. Tohle modrý lejno jsem prokouknul docela brzy. Je to jen o reklamě a lidi se tam mezi reklamou jen předhání, kdo je větší dement. Přátelství? Kde? Nikdo se od tý doby ani neozval, protože to už asi ani neumí.

dva
dva

Nesrovnatelne lepsi je mit 3 opravdove pratele nez 300 „pratel“ na FB.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Apple se bojí blížícího se nástupu elektromobilů. Kvůli bateriím

Apple se bojí blížícího se nástupu elektromobilů. Kvůli bateriím

DNES  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Apple prodává desítky milionů telefonů ročně a patří tak mezi největší výrobce na světě. Jenže ho překvapivě mohou ohrozit elektromobily. Tip: Recyklace…

Unikly ceny chystaných Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact

Unikly ceny chystaných Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Na letošním MWC v Barceloně představí Sony své nové vlajkové modely – Xperii XZ2 a XZ2 Compact. O těchto telefonech jsme…

SIM karty by mohly být brzy zabudované do procesorů

SIM karty by mohly být brzy zabudované do procesorů

DNES  |  Martin Skořepa  |  3 komentáře

Zdá se, že miniaturizace bude u elektroniky pokračovat i v příštích letech. Přispět k tomu má i nejnovější vynález od společnosti…

Mobilní zobrazení