Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Facebook obrací: S jeho novou aplikací budete anonymní

  |  5 komentářů  |  autor: Jiří Smutný

Představovat Facebook asi ani nemá cenu. Tato sociální síť má více než miliardu aktivních uživatelů, z nichž většina má přístup i z mobilního telefonu. Nyní Facebook pracuje na aplikaci, která zapojí jednotlivé uživatele do vzájemné interakce anonymně. Má šanci na úspěch?

Podle nejnovějších zpráv pracuje Facebook na zcela nové aplikaci, která bude spojovat lidi ne na základě klasického a tradičního modelu, naopak k tomu bude docházet anonymně. Po dlouho dobu byla totiž skutečná jména a pravá identita hlavním přístupem této sociální sítě. V nové aplikaci budou současní uživatelé Facebooku moci zahalit svou identitu pod přezdívku, což údajně umožňuje mnoho lidem cítit se komfortněji v diskuzích na rozličná témata.

Zatím se o aplikaci moc neví, dokonce není znám ani konkrétní název. Stát by se ale měla přímou konkurencí pro Secret nebo Whisper, které svou existenci právě na anonymitě založily. Těžko ale říct, jak by Facebook otázky anonymity řešil, vhledem k přístupu na oblíbené sociální síti. Zároveň nutno podotknout, že ne každý projekt Facebooku vyšel.

Hovořit můžeme například o Android launcheru Facebook Home, který se u uživatelů neprosadil. Pokusy konkurovat Snapchatu se také nepodařily. Na druhou stranu se velké oblibě těší Messenger a samotná aplikace Facebook. Nutno podotknout, že Reddit a další internetové komunity dokazují, že vystupování anonymně je mnohými uživateli preferováno.

Nová aplikace by neměla změnit celkovou strategii Facebooku, jedná se spíše o experiment. Uvítali byste podobnou aplikaci od tvůrců největší sociální sítě?

Zdroj: TheVerge

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
loko
loko

v žádném případě to nebude anonymní, zvláště pokud v tom má prsty facebook.. Komedianti

Vráťa
Vráťa

Jde o to že tu bude anonymní mezi uživateli, je jasné že facebook informace o uživatelích bude mít jaké bude chtít.. možná by stačilo přemýšlet než něco napíšeš

loko
loko

Mně je to jasné, ale bude to jasné i většině uživatelů? A bůhví jak to bude Facebook prezetovat, pravděpodobně záměrně tak, aby uživatel nabyl falešný pocit anonymity (a hlavně pověděl o sobě i to, co normálně ne)

Janina
Janina

Tak nevím k čemu to bude,když už teď tam plno uživatelů svoje jméno neuvádí,ale mají tam různé přezdívky,jako třeba Kopretinka Voňavá a podobně.

Tomáš
Tomáš

Tak to jsem zvědavej co z toho vznikne…

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Motorola již brzy představí trojici nových modelů. Konkrétně se můžeme těšit na Moto G6 Plus, Moto G6 a Moto G6 Play.…

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

DNES  |  Jakub Fišer  |  2 komentáře

Vloni Apple zaujal novátorským iPhonem X, který zboural všechny zajeté konvence fanoušků společnosti Apple; například co se týče ceny. Podle posledních…

Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

VČERA  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Odhalení superphonu OnePlus 6 se pomalu blíží, a tak se začínají rojit další a další úniky. Tentokrát se nám do rukou…

Mobilní zobrazení