Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Facebook obrací: S jeho novou aplikací budete anonymní

  |  5 komentářů  |  autor: Jiří Smutný

Představovat Facebook asi ani nemá cenu. Tato sociální síť má více než miliardu aktivních uživatelů, z nichž většina má přístup i z mobilního telefonu. Nyní Facebook pracuje na aplikaci, která zapojí jednotlivé uživatele do vzájemné interakce anonymně. Má šanci na úspěch?

Podle nejnovějších zpráv pracuje Facebook na zcela nové aplikaci, která bude spojovat lidi ne na základě klasického a tradičního modelu, naopak k tomu bude docházet anonymně. Po dlouho dobu byla totiž skutečná jména a pravá identita hlavním přístupem této sociální sítě. V nové aplikaci budou současní uživatelé Facebooku moci zahalit svou identitu pod přezdívku, což údajně umožňuje mnoho lidem cítit se komfortněji v diskuzích na rozličná témata.

Zatím se o aplikaci moc neví, dokonce není znám ani konkrétní název. Stát by se ale měla přímou konkurencí pro Secret nebo Whisper, které svou existenci právě na anonymitě založily. Těžko ale říct, jak by Facebook otázky anonymity řešil, vhledem k přístupu na oblíbené sociální síti. Zároveň nutno podotknout, že ne každý projekt Facebooku vyšel.

Hovořit můžeme například o Android launcheru Facebook Home, který se u uživatelů neprosadil. Pokusy konkurovat Snapchatu se také nepodařily. Na druhou stranu se velké oblibě těší Messenger a samotná aplikace Facebook. Nutno podotknout, že Reddit a další internetové komunity dokazují, že vystupování anonymně je mnohými uživateli preferováno.

Nová aplikace by neměla změnit celkovou strategii Facebooku, jedná se spíše o experiment. Uvítali byste podobnou aplikaci od tvůrců největší sociální sítě?

Zdroj: TheVerge

ČLÁNKY:

Diskuze

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
TomášJaninaVráťaloko Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
loko
loko

v žádném případě to nebude anonymní, zvláště pokud v tom má prsty facebook.. Komedianti

Vráťa
Vráťa

Jde o to že tu bude anonymní mezi uživateli, je jasné že facebook informace o uživatelích bude mít jaké bude chtít.. možná by stačilo přemýšlet než něco napíšeš

loko
loko

Mně je to jasné, ale bude to jasné i většině uživatelů? A bůhví jak to bude Facebook prezetovat, pravděpodobně záměrně tak, aby uživatel nabyl falešný pocit anonymity (a hlavně pověděl o sobě i to, co normálně ne)

Janina
Janina

Tak nevím k čemu to bude,když už teď tam plno uživatelů svoje jméno neuvádí,ale mají tam různé přezdívky,jako třeba Kopretinka Voňavá a podobně.

Tomáš
Tomáš

Tak to jsem zvědavej co z toho vznikne…

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Společnost HMD Global, která má na starosti smartphony značky Nokia, pořádá již za několik dní v Londýně akci, na…

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

FixjeiPhone je nizozemský web zaměřující se na rozebírání telefonů. Tentokrát na YouTube ukázali video vnitřností iPhonu XS a vyšla…

Jak by mohl vypadat Galaxy S10 s přední kamerou v displeji?

Jak by mohl vypadat Galaxy S10 s přední kamerou v displeji?

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  5 komentářů

Známý lovec úniků Ben Geskin (@venyageskin1) zveřejnil svou vizi toho, jak by mohl vypadat smartphone s téměř stoprocentním poměrem displeje…

Mobilní zobrazení