Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Emporia Solid Plus – recenze tanku z minulosti

  |  1 komentář  |  autor: Tomáš Drahoňovský

Rakouská Emporia nevyrábí jen celosvětově známé mobilní telefony pro seniory a lidi jakkoliv handicapované. Ve svém repertoáru má také odolné telefony. Jedním takovým je Emporia Solid Plus, takový tank z minulosti.

Kapitoly článku:

» Úvod, technické parametry, obsah balení
» Design a konstrukce, video, baterie, výdrž
» Displej a ovládání, prostředí
» Telefonování a zprávy, bonusové aplikace, zhodnocení

Pracujete v lese nebo jinde v náročných podmínkách? Vzpomínáte se slzou v oku na dobu, kdy toho telefony moc neuměly, ale dobře se držely, ovládaly a dlouho vydržely? Nebo zkrátka chcete někoho trefit mobilem do hlavy, ale máte strach, že se vám rozbije? V dnešní recenzi zjistíme, jestli je Emporia Solid Plus pro vás. Protože by mohla být…

Základní parametry – Emporia Solid Plus

Rozměry302 x 152 x 46 mm
Hmotnost142 g
DisplejPassive Matrix OLED, rozlišení 160 x 128 px, úhlopříčka 1,8“
Stupeň odolnosticertifikace IP67
Operační systémne / proprietární prostředí výrobce
Fotoaparátne
Obsah balenínávod, baterie, nabíječka
Cena a dostupnost4 000 Kč, srpen 2012

Krátké postřehy z testování Emporie Solid Plus:

Co se nám líbilo: dílenské zpracování, odolnost, rychlý přístup k základním funkcím tlačítky na boku telefonu

Co se nám nelíbilo: mizerný zvuk sluchátka, příliš gumová klávesnice, zmatený překlad

Úvodní slova

Koncept odolného telefonu je starý jako mobilní telefonování samo. Ericsson se blahé paměti chlubil na svých přístrojích hořčíkovým rámem, Siemens na telefonech pro outdoorové použité postavil celou řadu M, a zahanbit se nenechala ani Nokia se svým nekompromisním tankem 6250.

To všechno ale odnesl čas. Móda velkých displejů odolnosti příliš nepřeje. To ovšem neznamená, že by se výrobci nesnažili – jako odolné prezentuje některé své výrobky jak Sony, tak třeba i Samsung se svým modelem Xcover.

Rakouská společnost Emporia se v segmentu odolných telefonů neocitá poprvé. Už před více než rokem se snažila zaujmout modelem Solid. Model Solid Plus je v zásadě stejný na oko, ale mírně odolnější uvnitř. A co víc: velká tlačítka jakoby ji předurčovala jako dárek pro seniory, uživatele se slabším zrakem, nebo zhoršenou koordinací ruky.

Malý displej by se neměl tak snadno rozbít a jako bonus snížit vybíjení baterie. Už se chce říct, že je to skvělý telefon pro aktivní lidi pokročilého věku, který navíc může v nouzi posloužit i jako nouzový míček pro trénink golfových úderů.

Myslíte, že jsem s golfem přestřelil? Ani náhodnou. Emporia Solid Plus totiž splňuje normy prachotěsnosti a vodotěsnosti IP67. Komu by to nestačilo, je tu ještě odolnost proti otřesům MIL-STD-810F. Tedy přeloženo: do telefonu by se neměl nikdo dostat žádným způsobem. Ani prach se prý dovnitř nedostane.

Je vám to málo? Zkuste Emporii na půl hodiny ponořit do vody. Prý žádný problém. Certifikát MIL-STD-810F pak prokazuje, že přístroj prošel sérií testů, které umožňují armádní použití. Přístroj pro emeritní plukovníky je zkrátka na světě.

Obsah balení: nakupujte jinde

Emporii dostanete v luxusně působící krabici s víkem, která svými rozměry jakoby slibovala bohaté příslušenství. Stačí ale otevřít víko, a hned pochopíte, co Emporia myslí svým sloganem Simplify your communication. Ano, používání Emporie Solid Plus má být jednoduché až na dřeň.

Proto v balíčku najdete telefon a nabíječku. A to je celé. Žádný datový kabel (proč taky), pouzdro (není třeba), ani folii na displej. Chápeme, že jde o odolného drsňáka, který nic podobného nepotřebuje. Malé poutko pro snazší vyndávání z tašky by však výrobce asi nezabilo.

Kapitoly článku:

» Úvod, technické parametry, obsah balení
» Design a konstrukce, video, baterie, výdrž
» Displej a ovládání, prostředí
» Telefonování a zprávy, bonusové aplikace, zhodnocení

..

Testovaný produkt: Emporia Solid Plus, autor recenze: Tomáš Drahoňovský, hodnocení: 4/5
ČLÁNKY:, ,
Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Čínský Huawei se v posledních několika letech prodral mezi špičku. A to díky kvalitním smarpthonům, které jsou konkurenceschopné i těm nejlepším. Výrobce…

Bixby 2.0 promění asistentku v inteligentní nástroj, říká Samsung

Bixby 2.0 promění asistentku v inteligentní nástroj, říká Samsung

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Jihokorejská společnost představila novou službu Bixby 2.0, která prý promění digitální asistentku doslova v inteligentní nástroj. Tip: Česko se dočkalo asistenta Bixby od…

Nomu S10 Pro: první telefon s vymyšlenou odolností IP69

Nomu S10 Pro: první telefon s vymyšlenou odolností IP69

DNES  |  Martin Skořepa  |  4 komentáře

iPhony nebo nejlepší Samsungy dnes mají zvýšenou odolnost IP67 nebo IP68. Ovšem v Číně se pokusili jít zase o krok dál a…

Mobilní zobrazení