Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Dva nejvyšší tarify, dva různé světy

  |  4 komentáře  |  autor: sponzorovaný obsah

Drahé, či levné? Ostuda, nebo krok vstříc zákazníkům? Nová vlna tarifů v České republice čeří vody a polarizuje společnost snad více než prezidentská volba. Vodafone ve své tiskové zprávě k uvedení Red tarifů říká, že „jsou součástí celosvětové strategie skupiny Vodafone a postupně je již představila nebo se je chystá představit většina poboček Vodafonu po celém světě“. Do podvědomí se zapisují už i na východ od našich hranic – v Maďarsku. Opravdu je Česká republika státem, který v celé Evropě schytává ty nejhorší produkty?

Nejvyšší Red, který máte, prosím!

Na rozdíl od českého Vodafonu nabízí ten maďarský jen dva Red tarify. Tamní „vlajkový“ tarif Vodafone Red Super nabízí neomezené volání a SMS do všech maďarských sítí, 4 GB dat, každoroční nárok na jeden týden neomezeného volání ze zahraničí. Další výhody jsou pak například Samsung Galaxy SIII Mini za jeden forint (necelá koruna) nebo datová simkarta s mobilním internetem o objemu 500 MB například do tabletu. Uvázat se musíte na dva roky.

Proti němu postavme nejvyšší neomezený tarif Red Premium (ačkoliv by parametricky stačil i druhý nejvyšší Red se vším všudy). Volání a SMS v českých sítích bez limitu, 10 GB dat (+300 MB v cizině) a jako bonus 600 minut měsíčně hovorů ze zahraničí. I k němu si můžete vzít Samsung Galaxy S III mini za 1 Kč, za předpokladu, že se uvážete na dva roky.

Lepší neznamená vždy dražší

Dva nejvyšší neomezené tarify – ten český nabízí více dat, větší roamingový komfort a téměř v ničem nezaostává. Ochuzeni zůstanete jen o druhou datovou sim kartu s objemem dat 500 MB. Nicméně jedním z nejdůležitějších kritérií zůstává cena.

Za Red se vším všudy a Samsung Galaxy SIII Mini s úvazkem na 24 měsíců zaplatíte měsíčně 1 499 Kč. Maďaři za svůj Red Super s telefonem vysází každý měsíc 21 990 forintů, v přepočtu 1971 korun. Maďarský (a horší) tarif tedy vychází o více než 300 Kč dráž. Jak to mají Maďaři řešit? Přestoupit ke konkurenci? Krok by to byl vcelku pochopitelný, ale má jedno zásadní úskalí – zbývající dva operátoři T-Mobile HU a Tesco Mobile neomezené  výhodné tarify zkrátka nenabízí.

Samozřejmě, že srovnáme-li podmínky v České republice například s omílanou „polskou revolucí“ (neuvěřitelně levný virtuál Nju Mobile), cítí se čeští zákazníci frustrovaní. Operátoři ukázali, že ceny opravdu srazit lze. Na druhou stranu, tvrzení, že všude okolo se volá levněji, dostává tak trochu na frak i v rámci střední Evropy. Co by za naše tarify v Maďarsku dali…

ČLÁNKY:

Diskuze

4
Komentujte

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
hbxlokoLeos Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Leos
Leos

Srovnejte Cesko vs. Madarsko v tomto clanku a pak Cesko vs. Nemecko v tom dalsim…..

loko
loko

tak jelikož je tento článek zařazen v kategorii placená inzerce, je zcela zřejmé, že bude tendenční.. jen bych byl rád aby vodafone nezapomněl, jaké že ceny nám tu nabízel ještě před pár měsíci. A aby bylo jasno, vykašlal by se na zákazníky ještě na pěkně dlouho, kdyby naš oligopol O2 nepodrazilo..

u těch cen v různých zemích jde prostě krásně vidět, kde funguje konkurence a regulátor dělá svoji práci, a kde ne…

hbx
hbx

„za jeden forint (necelá koruna)“
„21 990 forintů, v přepočtu 1971 korun“
Jak vidno, kreativce z reklamky matika zrovna moc nebere, stejně jako tvrdá data obecně. Už deset let používám Aldi Talk, takže zodpovědně tvrdím: všichni tři velcí operátoři jsou lichváři a patří nakopat do zadku zepředu. Tfuj.

hbx
hbx

Mimochodem ta jejich úporná snaha vyškrábnout někde něco ještě horšího, než jsou oni sami – fakt zábavné, jak se tímhle PR Vodafone ztrapnil… osobně budu tuhle kampaň sledovat, jestli se to začne objevovat na dalších webech. Myslím, že bude stačit do komentů umístit přehled flatů na německém trhu a bude po ptákách i s Maďarama :-D

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Huawei přepral Samsung. Jako první zavede v Jižní Koreji 5G

Huawei přepral Samsung. Jako první zavede v Jižní Koreji 5G

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Když se začaly objevovat informace o mobilním internetu nové generace jménem 5G, zástupci velkých firem už začali sondovat terén. A někdo…

Samsung představí skládací smartphone zkraje roku 2019

Samsung představí skládací smartphone zkraje roku 2019

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

To, že Samsung pracuje na zařízení s ohebným displejem, je hotová věc. Dokonce už se i ví, že nese kódové označení…

Nokia 5.1 Plus je konečně oficiální: lesklý design a výřez

Nokia 5.1 Plus je konečně oficiální: lesklý design a výřez

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Nová Nokia byla konečně potvrzena. U nás to bude Nokia 5.1 Plus, ale ve světe se bude označovat i jako Nokia…

Mobilní zobrazení