Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Drop test: iPad mini vs. Google Nexus 7. Kdo vydrží víc?

  |  4 komentáře  |  autor: Petr Dolanský

Kdo zvítězí v testu odolnosti? Nový Apple iPad mini nebo Google Nexus 7? Dnešní drop test bude mít stejný scénář jako ten minulý, v němž se střetly iPhone 5 a Samsung Galaxy SIII.

Ničení mobilních telefonů a tabletů je celkem zábavnou činností, kterou praktikují redaktoři serveru AndroidAuthority. Tradičně do ringu vyzvou dva zástupce, které následně pouštějí z výšky dosahující zhruba 1,5 metru na tvrdou zem.

Video nedoporučujeme slabším povahám. Úmyslné rozbíjení tabletů za celkovou sumu přesahující 15 000 korun nenechá mnohé v úplném klidu. Výše uvedený obrázek některým bude jistě stačit. Ostatní se mohou podívat na celý drop test v následujícím videu.

Redaktor serveru AndroidAuthority začal horkou novinkou, tedy iPadem mini z dílen americké firmy Apple. Po prvním pádu si toho tablet příliš nezpůsobil. Z dálky přehlédnutelné škrábance se objevily pouze na horní straně tabletu. To Google Nexus 7 si toho přihodil mnohem více. Prasklý displej a škrábance poznamenaly tento sedmipalcový přístroj poměrně znatelně. Nejvíce to zřejmě schytal pravý horní roh.

Na druhou periodu stoprocentně iPad mini nezapomene. Viditelně popraskaný displej by se jistě nelíbil nejednomu z nás. Tablet se však do této chvíle nevypnul. Na druhé straně stál Nexus 7. Stačilo si poslechnout vyjádření hlavního živého účastníka natáčení, a už bylo jasné, že Nexusu 7 nezbývá do konce svého života příliš. Druhé kolo Nexus 7 poznamenalo zničeným zadním krytem a další hrubou ránou do displeje.

Třetí kolo bylo pro iPad mini další zkázou, které se dalo jen těžce vyhnout. Odloupnutý kus plastu z horního rohu a rozšíření prasklin udělalo z favorita menšího otloukánka. Ačkoliv se iPad přibližoval stavu Nexusu 7 z druhého kola, rozhodně nedosáhl takové nefunkčnosti a podle výsledků je zřejmým vítězem!

Thanks to AndroidAuthority.com

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
anawarr.cz
anawarr.cz

takové testy může dělat jen deb*l…
…to už si může sednout do ferrari a ve 300 km/h to narvat do zdi a když by to přežil, tak to samé udělat s „lambem“

petr
petr

Částečně souhlasím.
Nemusel by mít u toho zbytečné kecy a zvuky, některé pády si neumím představit, že by se to někomu takhle povedlo.

Ale nadruhou stranu se líbí, že ukázal, co který stroj vydží nebo nevydrží.

anawarr.cz
anawarr.cz

mně občas spadne sklenička na víno a rozbije se. přesto neházím skleničky a nezkouším, která se rozbije na střepy a která praskne na půl.

Joey
Joey

Pěkná blbost, přinejmenším, by měli oba tablety dopadnout vždy stejně, jinak je test nic neříkající. Je to nějaký de*****, kdyby aspoň neměl trapný řeči u toho.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Příští verze Androidu má přinést tmavý režim

Příští verze Androidu má přinést tmavý režim

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

Poslední dobou se na interentu setkáváme čím dál častěji s možností přepnout různé weby do tmavého režimu (YouTube, Twitter). Dokonce i…

Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

DNES  |  Tomáš Richter  |  2 komentáře

Nejočekávanějšími smartphony od Xiaomi pro letošní rok jsou jistě vlajkové modely Mi Mix 2S a Mi 7. Ale ne každý chce…

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Jedna z velkých nevýhod Androidu je ta, že starší zařízení se kvůli jeho náročnosti zpomalují a stávají se takřka nepoužitelnými. Minulý…

Mobilní zobrazení