Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Dočkáme se Nokie Carla, nebo Symbian s nástupcem Nokie N8 skončí?

  |  komentovat  |  autor: Jakub Vrbacký

V tomto článku se podíváme na rozporuplné informace, které k nám přicházejí z mobilního světa. Máme tu report chybových hlášení další verze OS Nokia Carla, proti kterému stojí spekulace, že nástupce Nokie N8 bude poslední symbianový telefon.

Po zveřejnění svých nevalných finančních výsledků za poslední kvartál, i za celý rok 2011, oznámila Nokia poněkud odlišné stanovisko vůči tvrzením, která vypouštěla do světa dříve. Dříve nás lákala na prodej symbianových telefonů, který jistě dosáhne počtu 150 milionů kusů. To do doby, než skončí oznámená podpora operačního systému Symbian, a Nokia přejde plně na operační systém Windows Phone. Ovšem, trh se mění, a tak Stephen Elop oznámil (skoro na rok přesně po zveřejnění nové spolupráce s Microsoftem), že symbianových telefonů se prodává méně, než bylo předpovídáno. Doslova řekl: „Nyní věříme, že prodáme méně symbianových telefonů, než jsme si předsevzali.

 
Nokia N8 a jají spekulovaný nástupce – Nokia 803

To samozřejmě nahrálo spekulacím ohledně budoucnosti symbianových telefonů. Nyní se spekuluje o tom, že nástupce Nokie N8 (známý prozatím jako Nokia 803) bude posledním telefonem od Nokie, který poběží na operačním systému Symbian. Dokonce i Eldar Murtazin, ruský novinář, který má často pravdivé (bohužel stejně často i nepravdivé) zákulisní informace, potvrdil jednomu z fanoušků na Twitteru, že nástupce Nokie N8 bude skutečně poslední.

Oproti tomu však stojí Nokií oznámená strategie podpory Symbianu až do roku 2016. Stejně tak unikající informace o nástupcích operačního systému Nokia Belle (dříve Symbian Belle), tedy verzích Carla a Donna. Všechna vyvozovaná fakta jsou jen spekulace, na to nesmíme zapomenout, i když bylo řečeno, že výše zmiňovaný nástupce Nokie N8 má přijít s operačním systémem Nokia Carla (dříve se říkalo, že Nokia Belle). Stojí zde však slib samotné Nokie a také uniklý report chybových hlášení, který značí, že je Nokia Carla ve vývoji.

Nezbývá tedy, než počkat na MWC v Barceloně koncem tohoto měsíce, kde se dozvíme další plány Nokie. Redakce Mobilizujeme.cz bude u toho, o nic důležitého tak nepřijdete.

zdroj: DailyMobile, IntoMobile

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Nejočekávanějšími smartphony od Xiaomi pro letošní rok jsou jistě vlajkové modely Mi Mix 2S a Mi 7. Ale ne každý chce…

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Jedna z velkých nevýhod Androidu je ta, že starší zařízení se kvůli jeho náročnosti zpomalují a stávají se takřka nepoužitelnými. Minulý…

Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

VČERA  |  Tomáš Richter  |  5 komentářů

Před několika dny jsme přinesli informaci, že Apple v posledním čtvrtletí loňského roku jasně dominoval. A to i navzdory meziročnímu poklesu…

Mobilní zobrazení