Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Dočkáme se Nokie Carla, nebo Symbian s nástupcem Nokie N8 skončí?

  |  komentovat  |  autor: Jakub Vrbacký

V tomto článku se podíváme na rozporuplné informace, které k nám přicházejí z mobilního světa. Máme tu report chybových hlášení další verze OS Nokia Carla, proti kterému stojí spekulace, že nástupce Nokie N8 bude poslední symbianový telefon.

Po zveřejnění svých nevalných finančních výsledků za poslední kvartál, i za celý rok 2011, oznámila Nokia poněkud odlišné stanovisko vůči tvrzením, která vypouštěla do světa dříve. Dříve nás lákala na prodej symbianových telefonů, který jistě dosáhne počtu 150 milionů kusů. To do doby, než skončí oznámená podpora operačního systému Symbian, a Nokia přejde plně na operační systém Windows Phone. Ovšem, trh se mění, a tak Stephen Elop oznámil (skoro na rok přesně po zveřejnění nové spolupráce s Microsoftem), že symbianových telefonů se prodává méně, než bylo předpovídáno. Doslova řekl: „Nyní věříme, že prodáme méně symbianových telefonů, než jsme si předsevzali.

 
Nokia N8 a jají spekulovaný nástupce – Nokia 803

To samozřejmě nahrálo spekulacím ohledně budoucnosti symbianových telefonů. Nyní se spekuluje o tom, že nástupce Nokie N8 (známý prozatím jako Nokia 803) bude posledním telefonem od Nokie, který poběží na operačním systému Symbian. Dokonce i Eldar Murtazin, ruský novinář, který má často pravdivé (bohužel stejně často i nepravdivé) zákulisní informace, potvrdil jednomu z fanoušků na Twitteru, že nástupce Nokie N8 bude skutečně poslední.

Oproti tomu však stojí Nokií oznámená strategie podpory Symbianu až do roku 2016. Stejně tak unikající informace o nástupcích operačního systému Nokia Belle (dříve Symbian Belle), tedy verzích Carla a Donna. Všechna vyvozovaná fakta jsou jen spekulace, na to nesmíme zapomenout, i když bylo řečeno, že výše zmiňovaný nástupce Nokie N8 má přijít s operačním systémem Nokia Carla (dříve se říkalo, že Nokia Belle). Stojí zde však slib samotné Nokie a také uniklý report chybových hlášení, který značí, že je Nokia Carla ve vývoji.

Nezbývá tedy, než počkat na MWC v Barceloně koncem tohoto měsíce, kde se dozvíme další plány Nokie. Redakce Mobilizujeme.cz bude u toho, o nic důležitého tak nepřijdete.

zdroj: DailyMobile, IntoMobile

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
První čtečku otisků prstů pod displejem přinese čínské Vivo

První čtečku otisků prstů pod displejem přinese čínské Vivo

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Společnost Synaptics je lídrem v oblasti biometrických technologií. Před pár dny pak představila snímač otisků prstů, který je…

Recenze Huawei P9 Lite mini: s dvojitou zeštíhlující kúrou

Recenze Huawei P9 Lite mini: s dvojitou zeštíhlující kúrou

VČERA  |  Michal Maňák  |  diskuze (0)

Huawei vždycky exceloval, pokud šlo o dobře vybavené telefony za slušnou cenu. Otázkou proto je, jak ustojí situaci,…

Huawei P11 by měl být představen v prvním čtvrtletí roku 2018

Huawei P11 by měl být představen v prvním čtvrtletí roku 2018

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

O smartphonu Huawei P11 jsme se již dozvěděli pár zajímavých informací. Dle spekulací to tak vypadá, že se…

Mobilní zobrazení