Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Dočká se Galaxy Nexus silnějšího grafického čipu? Benchmarkové testy tomu napovídají

  |  komentovat  |  autor: David Kovařík

Vyznavače vysokých výkonů mobilních zařízení pravděpodobně potěší uniklé benchmarkové výsledky programu NenaMark2, které ukazují  telefonu Galaxy Nexus s novým grafickým čipem PowerVR SGX 544. Může se tak jednat o jakousi předzvěst vylepšené verze tohoto vynikajícího telefonu.

Mobilní telefon Samsung Galaxy Nexus patřil již od uvedení na trh mezi nejvýkonnější zařízení. Mírnou kritiku však sklidil za svůj starší grafický adaptér PowerVR SGX 540, použitý například v Samsungu Galaxy S. I přes to od začátku patřil na přední příčky benchmark testů určující výkon hardwaru.

TIP: nepřehlédněte redakční test Samsungu Galaxy Nexus

Jednou z výhod online databází benchmark testů je, že se mezi výsledky občas objeví nějaké netradiční či dokonce teprve vyvíjená zařízení. Možná, že právě toto je případ záznamu, ukazující telefon Samsung Galaxy Nexus s vylepšeným grafickým čipem PowerVR SGX 544. Tento čip je nástupce starší verze SGX 540, oproti které nabídne především vyšší výkon. Původní Galaxy Nexus bez jakýchkoliv úprav dosahuje v testu NenaMark2 zhruba 24 snímků/s, verze s novějším GPU pak atakuje hranici 40 snímků za sekundu. Nárůst výkonu je tedy celkem znatelný.

Nové GPU s sebou zákonitě přináší také nový čipset TI OMAP 4470, jehož procesor byl v tomto případě taktovaný na frekvenci 1,3 GHz, což je nárůst 100 MHz oproti původní verzi. Tuto informaci však nelze brát za směrodatnou či průkaznou, jelikož frekvence TI OMAP 4470 i původní řady 4460 se může blížit až k hranici 1,8 GHz. Stejně tak záznam o použití grafického čipu nemusí být úplně věrohodný.

Zda se opravdu jedná o důkaz existence ostřejší verze nového Nexusu, či pouze o dobře provedený podvod, se tak pravděpodobně dozvíme až s postupem času.

zdroj: GSMArena

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

V lednu se bude konat veletrh CES 2018 v Las Vegas. A právě na této akci se chystají své novinky představit…

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

DNES  |  Jakub Fišer  |  5 komentářů

Světem mobilních technologií vládne tzv. biometrie, tedy autorizace uzamčených dat na základě biologických originalit uživatele (oční duhovka, obličejové rysy, otisk prstů).…

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Před třemi lety představil Google světu projekt Tango. Jedná se AR, jenž je určená pro smartphony. V reálném čase dokáže mapovat…

Mobilní zobrazení