Mobilizujeme.cz

Do prodeje se dostal nový Samsung Galaxy Tab 2 10.1

  |  komentovat  |  autor:

V září minulého roku začal Samsung v České republice prodávat svůj první 10.1 tablet. Včera, tedy 22.6.2012, jak jsme vás informovali, se u nás začala prodávat jeho nová generace, Samsung Galaxy Tab 2 10.1. Zatím je v prodeji pouze Wi-Fi verze, 3G verze se do prodeje dostane za dva dny, tedy v pondělí 25.6.2012.

Novinka se od svého předchůdce moc neliší a Samsung se snaží tablet vyladit k dokonalosti. Co se týká HW výbavy, je novinka Samsung Galaxy Tab 2 10.1, stejně jako její předchůdce, vybavena dvoujádrovým procesorem, 1 GB RAM a grafickým akcelerátorem. Tentokrát ale již není podvozek tabletu z dílny nVidia, ale výkon má v režii Texas Instruments a to konrétně díky čipové sadě TI OMAP 4430. Ta obsahuje 32-bitový procesor Cortex-A9 o dvou jádrech na frekvenci 1 GHz.

Paměť má velikost 1 GB RAM a je typu DDR2. O grafický výkon se stará PowerVR 540 GPU taktované na 300 MHz. Baterie má kapacitu 7 000 mAh. Novinka disponuje přední 2 Mpx kamerou pro videohovory, oproti VGA u předchozího modelu. Hlavní fotoaparát má stejné rozlišení vůči předchůdci, a to 3 Mpx. Bohužel, přišel o LED diodu na přisvícení. Vnitřní kapacita uživatelské paměti dosahuje kapacity 16 GB.

 

Nový Galaxy Tab 2 10.1 přináší, kromě změny hardwarové platformy, taktéž některá vylepšení oproti svému předchůdci. První, čeho si všimnete, budou určitě reproduktory umístěné po stranách displeje, zvuk je tedy přímo namířen na uživatele. Reproduktory jsou umístěné ideálně pro držení tabletu na šířku. Taktéž  jsou dost výrazné a rozhodně činí tablet na první pohled zajímavějším.

Jinak je tělo tabletu z přední strany černé díky rámečku displeje, zbylé části mají stříbrnou barvu. Design je též hodně podobný již vydanému Galaxy Tabu 2 7.0, který pro vás aktuálně testujeme. Další, čeho si při obhlídce těla všimnete, je slot na microSD kartu. Ano, čtete správně. Samsung u nové generace umožňuje práci s microSD kartami. Hlavně ale majitelé tohoto zajímavého kousku nebudou omezováni nedostatečnou kapacitou, kterou nám výrobci do tabletů / mobilů většinou instalují.

 

Výrobce se snažil novinku vylepšit též po softwarové stránce. V tabletu samozřejmě najdeme operační systém Android, tentokrát ve verzi 4.0.3 přímo z výroby. Čistý Android ale nečekejte, jako nadstavbu Samsung použil svůj TouchWiz UX. Rozhodně potěší výborná notifikační oblast, která obsahuje rychlé přepínače, které jsou navíc posuvné, obdobně jako u Samsung Galaxy S III. Samozřejmě nesmí chybět panel rychlého přístupu, který umožňuje v libovolné aplikaci zobrazit okno třeba s kalendářem či kalkulačku. Tento panel lze navíc posouvat, může v něm být tedy více aplikací, než se vejde na obrazovku.

Jak to tak vypadá, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 bude spíše evolucí dosluhujícího modelu, než revolucí. Na druhou stranu, už původní model byl ve své třídě rozhodně nadprůměrný a jeho mladší bráška v tom hodlá, dle všeho, pokračovat.

ČLÁNKY:, ,
iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

DNES  |    |  diskuze (0)

Apple dnes podle plánu vydal dokončený nový systém iOS 11, který přináší spoustu změn a novinek na podporované iPhony, iPady a také…

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

DNES  |    |  3 komentáře

Takzvaných bezrámečkových telefonů na trhu najdeme opravdu hodně. Téměř všichni výrobci smartphonů již takový model ve svém portfóliu mají. Takový smartphone nyní…

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

DNES  |    |  diskuze (0)

Možná jste byli po představení novinek z Cupertina trošku zklamáni, že se nevyplnila předpověď některých webů a Apple nepředstavil skutečné bezdrátové nabíjení…

Mobilní zobrazení