Mobilizujeme.cz

Trendy: Soutěž o telefon Sony | jak vybrat telefon | Huawei Mate 20 Pro | Android 9 Pie aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Do prodeje se dostal nový Samsung Galaxy Tab 2 10.1

  |  komentovat  |  autor: David Šantora

V září minulého roku začal Samsung v České republice prodávat svůj první 10.1 tablet. Včera, tedy 22.6.2012, jak jsme vás informovali, se u nás začala prodávat jeho nová generace, Samsung Galaxy Tab 2 10.1. Zatím je v prodeji pouze Wi-Fi verze, 3G verze se do prodeje dostane za dva dny, tedy v pondělí 25.6.2012.

Novinka se od svého předchůdce moc neliší a Samsung se snaží tablet vyladit k dokonalosti. Co se týká HW výbavy, je novinka Samsung Galaxy Tab 2 10.1, stejně jako její předchůdce, vybavena dvoujádrovým procesorem, 1 GB RAM a grafickým akcelerátorem. Tentokrát ale již není podvozek tabletu z dílny nVidia, ale výkon má v režii Texas Instruments a to konrétně díky čipové sadě TI OMAP 4430. Ta obsahuje 32-bitový procesor Cortex-A9 o dvou jádrech na frekvenci 1 GHz.

Paměť má velikost 1 GB RAM a je typu DDR2. O grafický výkon se stará PowerVR 540 GPU taktované na 300 MHz. Baterie má kapacitu 7 000 mAh. Novinka disponuje přední 2 Mpx kamerou pro videohovory, oproti VGA u předchozího modelu. Hlavní fotoaparát má stejné rozlišení vůči předchůdci, a to 3 Mpx. Bohužel, přišel o LED diodu na přisvícení. Vnitřní kapacita uživatelské paměti dosahuje kapacity 16 GB.

 

Nový Galaxy Tab 2 10.1 přináší, kromě změny hardwarové platformy, taktéž některá vylepšení oproti svému předchůdci. První, čeho si všimnete, budou určitě reproduktory umístěné po stranách displeje, zvuk je tedy přímo namířen na uživatele. Reproduktory jsou umístěné ideálně pro držení tabletu na šířku. Taktéž  jsou dost výrazné a rozhodně činí tablet na první pohled zajímavějším.

Jinak je tělo tabletu z přední strany černé díky rámečku displeje, zbylé části mají stříbrnou barvu. Design je též hodně podobný již vydanému Galaxy Tabu 2 7.0, který pro vás aktuálně testujeme. Další, čeho si při obhlídce těla všimnete, je slot na microSD kartu. Ano, čtete správně. Samsung u nové generace umožňuje práci s microSD kartami. Hlavně ale majitelé tohoto zajímavého kousku nebudou omezováni nedostatečnou kapacitou, kterou nám výrobci do tabletů / mobilů většinou instalují.

 

Výrobce se snažil novinku vylepšit též po softwarové stránce. V tabletu samozřejmě najdeme operační systém Android, tentokrát ve verzi 4.0.3 přímo z výroby. Čistý Android ale nečekejte, jako nadstavbu Samsung použil svůj TouchWiz UX. Rozhodně potěší výborná notifikační oblast, která obsahuje rychlé přepínače, které jsou navíc posuvné, obdobně jako u Samsung Galaxy S III. Samozřejmě nesmí chybět panel rychlého přístupu, který umožňuje v libovolné aplikaci zobrazit okno třeba s kalendářem či kalkulačku. Tento panel lze navíc posouvat, může v něm být tedy více aplikací, než se vejde na obrazovku.

Jak to tak vypadá, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 bude spíše evolucí dosluhujícího modelu, než revolucí. Na druhou stranu, už původní model byl ve své třídě rozhodně nadprůměrný a jeho mladší bráška v tom hodlá, dle všeho, pokračovat.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Garmin má nové hodinky stvořené pro ztížené podmínky

Garmin má nové hodinky stvořené pro ztížené podmínky

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Garmin je koncem roku 2018 nebývale aktivní, k čemuž ho nejspíš tlačí i konkurence ze strany ne-tradičních výrobců. Aktuálně na…

Firma Essential propustila 30 % zaměstnanců. Důvod?

Firma Essential propustila 30 % zaměstnanců. Důvod?

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Velké propouštění ve velkých firmách obvykle značí nějaký problém. A typicky je to problém, za který propuštění zaměstnanci nenesou…

Facebook chce vidět k vám domů, pracuje na "televizi" s kamerou

Facebook chce vidět k vám domů, pracuje na „televizi“ s kamerou

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Není to tak dávno, co Facebook představil jakýsi chytrý komunikátor Portal. To je jednoduché zařízení s displejem a webkamerou,…

Mobilní zobrazení