Displej iPhonu 12 Pro Max v testu exceloval. Nestačil jen na Samsung

Ondřej Koníček
  • Známý server DxOMark otestoval displej iPhonu 12 Max Pro
  • Dle očekávání patří mezi naprostou špičku
  • Na samotný vrchol mu ale kousek scházelo
DxOMark vyzkoušel displej iPhonu 12 Pro Max
DxOMark vyzkoušel displej iPhonu 12 Pro Max

Jablečné telefony se vždy, od svého prvopočátku, pyšnily skvělými displeji, které se pokaždé zařadily mezi ty úplně nejlepší. Nejinak je tomu i u nejvýše postaveného modelu 12 Pro Max, tedy toho největšího, nejlépe vybaveného a nejdražšího iPhonu současnosti. Dle očekávání se jeho displej zařadil mezi širší špičku a nestačil vlastně jen na jednoho konkurenta.

OLED vládne

V žebříčku nejlepších displejů serveru DxOMark se nachází naprostá převaha displejů postavených na OLED (AMOLED) technologii. U vlajkových telefonů je používá drtivá většina výrobců a IPS najdeme u těch nejdražších modelů jen výjimečně (třeba Xiaomi Mi 10T). Apple letos na tento typ přešel u všech svých iPhonů, takže parádní černou a výrazné barvy si užijete i na základním modelu Mini. Jak je na ale na tom vrcholný Pro Max?

Hlavní specifikace iPhonu 12 Pro Max:

  • Úhlopříčka 6,7 palce, OLED, 109,8 cm² (87,4% poměr displej k šasi telefonu)
  • Rozměry 160,8 × 78,1 × 7,4 mm
  • Rozlišení 2778 × 1284 pixelů, jemnost 458 ppi
  • Poměr stran 19,5:9
  • Obnovovací frekvence 60 Hz

TIP: Apple se vytáhnul. Nový iPhone 12 Pro Max má nejlepší displej na světě!


Jen bodík od vrcholu

Displej modelu Pro Max získal v testu DxOMark rovných 88 bodů a za prvním Samsungem Galaxy Note 20 Ultra 5G tak zaostal o jeden jediný bod. Na stejné úrovni se pak nachází displej OnePlus 8 Pro a nejlepší čtyřku uzavírá menší brácha modelu Max, verze 12 Pro. V první pětce se nachází také S20 Ultra, takže tito dva giganti si žebříček nejlepších displejů opanovali pro sebe.

Co se povedlo a co ne?

Hlavní předností displeje iPhonu 12 Pro Max je to, že nabídne perfektní obraz a takřka dokonalé vykreslení obsahu téměř za všech podmínek. Podává zkrátka konstantně dobré výkony, což se pochopitelně cení. Mezi jeho další kladné vlastnosti patří vysoký maximální jas či HDR10 při přehrávání videí. Kromě toho nabízí i velmi plynulý zážitek při hraní, protože velmi dobře zvládá aliasing.

Stejně jako většina předchozích iPhonů, i Pro Max vykazuje lehce zažloutlý odstín, a to prakticky ve všech situacích. Kromě toho si telefon úplně ideálně neví rady v horších světelných podmínkách, kdy aplikuje silný filtr modrého světla a to pak zhorší čitelnost. Tak jsou ale displeje Apple nastaveny a jejich výše zmíněný filtr chránící zrak preferuje oranžovou barvu, takže displej pak celkově získává nažloutlý odstín.

Je poměrně překvapivé, že test DxOMark nezmiňuje nízkou obnovovací frekvenci jako nějaký zásadní problém, a i přes tento hendikep se iPhone 12 Pro Max umístil velmi vysoko (je obklopený samými 120Hz panely). Že by ty tato disciplína nebyla zase až tak moc důležitá?

Sledujte nás v Google Zprávách

Autor článku

Ondřej Koníček - Redaktor

Jsem příznivcem veškeré elektroniky, hlavně telefonů, počítačů a hardwaru obecně. Dále pak hráč tělem i duší, občasný sportovec a velký filmový fanda.


Komentáře


Nejnovější články