Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Disk Google rapidně snižuje ceny, 100 GB již za 2 dolary měsíčně

  |  3 komentáře  |  autor: Filip Kříž

Google Drive, počeštěle Disk Google, je pravděpodobně nejlépe propracované a propojené cloudové úložiště pro uživatele Androidu. Až doteď byla právě jeho celková integrace do systému největším argumentem pro jeho volbu, nyní však přibyl další a Google tím pravděpodobně rozpoutal cenovou válku – nové ceny jsou totiž v současnosti nedostižné.

Po sjednocení úložiště mezi Gmail, samotný Disk a Fotky Google+, které proběhlo v minulém roce a díky němuž má každý uživatel k dispozici 15 GB zdarma, se tak jedná o další krok, který by měl význam a popularitu cloudového úložiště od Googlu ještě zvýšit.

Google Drive pricing

Ještě před třemi dny totiž byly ceny naprosto odlišné. Za 100 GB prostoru jste zaplatili 5 dolarů měsíčně, za 1 TB už to bylo 50 dolarů a větší kapacita už byla pro běžného smrtelníka nedostižná – například za 8 TB byste dali 400 dolarů za měsíc! A i při těchto cenách byl Disk Google stále výhodnější než jeho konkurence v podobě Dropboxu, OneDrive od Microsoftu a dalších.

Jenže nyní dostává výraz cloud nový rozměr. Za 100 GB již nezaplatíte 5, nýbrž pouze 2 dolary měsíčně. Pro porovnání, na Dropboxu dáte za stejné množství 10 dolarů (tedy o 5 dolarů více než je původní cena na Disku a o 8 dolarů více než cena nynější), na Boxu dáte za 100 GB prostoru 10 dolarů a na OneDrive zaplatíte 50 dolarů za rok, tedy něco přes 4 dolary měsíčně. Je-li pro vás i 100 GB nedostatečných, již za 10 dolarů měsíčně můžete mít 1 TB úložného prostoru – tedy za cenu, za níž na Dropboxu dostanete desetinu místa, 100 GB. V nabídce jsou ještě tarify nabízející kapacitu 10, 20 a 30 TB, které dostanete za 100, 200 resp. 300 dolarů měsíčně. Ty už ovšem pro jednotlivce postrádají význam, avšak existují i tací, které jejich přítomnost potěší.

Ať už vás nová nabídka zaujme nebo ne, dá se čekat, že tento krok nezůstane bez odezvy konkurence. Momentálně je totiž nabídka Googlu absolutně bezkonkurenční.

zdroj: Blog Google, Google

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
kubino77
kubino77

„bezkonkurenční“? Asi sotva

Box, Mega … 50 GB free
Yunio … 1 TB free
Weiyun … 10 TB free

David Šantora
David Šantora

Dobrý večer,

Google disk za 2 dolary 100 GB je rozhodně bezkonkurenční. Provázanost Google Disku s celým ekosystémem Androidu i desktopu je zcela příkladná a služby typu Yunio či Weiyun optimalizací, rozhraním a použitelností nesahají Google Disku ani po kotníky. Pokud vše měříte pouze „velikostí“, prosím. Pak máte pravdu. Ale v celkové použitelnosti a bezpečnost je ve své ceně Google Disk zcela jinde…

S pozdravem.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V Česku jsou zavirované telefony, které skrytě volají do ciziny

V Česku jsou zavirované telefony, které skrytě volají do ciziny

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

V České republice se objevily levné telefony, které mají předinstalovaný software pro volání do ciziny, aniž by o tom…

Recenze Sony Xperia XA2 Ultra: těžká kráska s výdrží

Recenze Sony Xperia XA2 Ultra: těžká kráska s výdrží

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Přiznávám, že velké, skutečně velké telefony nejsou moje krevní skupina. Možná i proto jsem se paradoxně těšil, že si…

Microsoft a BlackBerry dají firmám ještě lepší zabezpečení

Microsoft a BlackBerry dají firmám ještě lepší zabezpečení

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Nové strategické partnerství mezi americkým Microsoftem a kanadským BlackBerry má za cíl poskytnout ještě lepší zabezpečení pro firemní klientelu.…

Mobilní zobrazení