Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Díky iPhonu X vystřelí průměrná cena za iPhone k 17 000 Kč

  |  6 komentářů  |  autor: Jakub Fišer

I přes to, že je jubilejní jablečný smartphone iPhone X terčem posměchu či kontroverzí, je prodejně velice úspěšný a v současnosti, tedy zhruba tři týdny po nástupu na pulty obchodů, tvoří iPhone X již 2 % všech funkčních iPhonů. To je neskutečný úspěch, i vzhledem k opravdu vysoké cenovce 30 000 korun (za mořem 1 000 dolarů).

Tip: iPhone X už přestává být nedostatkovým zbožím

Právě obliba tohoto předraženého kusu elektroniky způsobila, že průměrná cena za iPhone se nebývale zvedla. Tak například, takový iPhone 8 stojí 21 000 korun. Ale na trhu jsou i další starší modely, například iPhone 7, jehož cena plove někde kolem 17 000 korun. Když tedy zprůměrujeme cenu iPhonu po tom, co na trh vstoupil nejdražší ze všech iPhonů – iPhone X – vyjde nám zhruba 16 500 Kč.

To je čirá statistika, zajímavě vypadá ale až v porovnání s průměrnou cenou iPhonu před příchodem iPhonu X, například v pololetí roku 2017. Tehdy cena ztuhla na hranici 13 600 Kč, na čemž měl svůj podíl jak pomalu odcházející iPhone 7, tak i iPhone SE, který se prodával za zhruba 11 000 korun.

Průměrnou cenu za iPhone kolem 17 000 vidí analytici i na příští rok, dále napoví už jen nástupce iPhonu X a hlavně jeho cena. Pro Apple je ale vše na nejlepší cestě, s iPhonem X si totiž vyzkoušel, že pro lidi není žádný problém zaplatit za mobilní telefon 30 000 korun, případně 1000 dolarů, chcete-li, však se podívejme na prodejní akci Black Friday, během které Apple prodal neskutečných 6 milionů iPhonů X po celém světě; a to akce běžela jen necelý týden.

Teď čekají Apple Vánoce, zisky jdou stále výš a iPhone X se stává hitem. A to přitom je někdo schopný označit tento výstřelek moderních technologií za hračku, která nemá cenu. Tak kde je pravda a co stojí za úspěchem iPhonu X?

zdroj: Phone Arena

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
VildaBRudolphJanJerryRadek Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Radek
Radek

Lidé nechtějí nebo nepotřebují iPhone X, ale chtějí jen rozhazovat peníze jako to vidíme i u policie,hasičů,úředníků atd.

Jerry
Jerry

Jistě Radku :))) Lidi nepotřebují telefony vůbec. Stejně tak nepotřebují televize, auta, drahé cetky a dalších milion věcí. Lidem stačí střecha nad hlavou, jedny obyčejné šaty a jídlo. Co tam máš dál?

Radek
Radek

Musíš mi vysvětlit k čemu potřebuje hasič,policista,záchranář iPhone X k výkonu své práce a mě to zajímá, protože 45% svého příjmu jsem jim na to poslal.

Jan
Jan

Ha ha ha. Na novinkách píšou článek jak starší iPhony počínaje šestkou úmyslně zpomaluje výrobce, aby si zajistil odbyt nových iPhonů. Těch schválností od Applu bude více. A já mám radost, jen utraťte 30 litrů a za 3 roky bude výkon na úrovni Lenova za 7 tisíc. Ha ha, minule jsem tu psal, že je iPhone 8 je hnusnej mobil s obřími rámečky a navíc ho bude výrobce zpomalovat. Já mam radost.

BRudolph
BRudolph

I ty brepto

Vilda
Vilda

Jerry ….je vyprcaný ubohý namyšlený frajer s plnou hlavou hoven.Dobrou noc.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Společnost HMD Global, která má na starosti smartphony značky Nokia, pořádá již za několik dní v Londýně akci, na…

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

FixjeiPhone je nizozemský web zaměřující se na rozebírání telefonů. Tentokrát na YouTube ukázali video vnitřností iPhonu XS a vyšla…

Jak by mohl vypadat Galaxy S10 s přední kamerou v displeji?

Jak by mohl vypadat Galaxy S10 s přední kamerou v displeji?

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  6 komentářů

Známý lovec úniků Ben Geskin (@venyageskin1) zveřejnil svou vizi toho, jak by mohl vypadat smartphone s téměř stoprocentním poměrem displeje…

Mobilní zobrazení