Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Darujte přebytečný výkon svého smartphonu na vědecké účely

  |  8 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Projekt World Community Grid, který podporuje společnost IBM, chce pomocí mobilní aplikace BOINC urychlit například výzkum léků proti AIDS či neznámých hvězd zvaných pulsary. Využije k tomu přebytečný výkon našich smartphonů.

Myšlenka celého projektu je jednoduchá – využít co nejvíce chytrých telefonů s dnes velmi vysokým výpočetním výkonem pro vědecké účely. Uživatel si jen stáhne do svého mobilu aplikaci zvanou BOINC (znamená Berkeley Open Infrastructure for Network Computing), která je zatím k dispozici pro operační systém Android verze 2.3 a vyšší, a to klasicky na Google Play. Pak si stačí v aplikaci vybrat projekt, do něhož chce uživatel se svým smartphonem či tabletem přispět.

Za speciálním softwarem BOINC pro prakticky vytvoření jednoho pomyslného superpočítače, který aktuálně čítá desetitisíce mobilních zařízení (statistika na Google Play dle instalací této aplikace k 9. srpnu 2013) stojí Kalifornská univerzita v Berkeley. Aplikace pak nabízí takové možnosti nastavení, aby se minimalizovalo vybíjení a využívání připojení k internetu v případech, kdy si to nepřejete. Například můžete nastavit podmínku, že musí být zařízení nabíjeno, baterie musí mít alespoň 90% nabití či telefon musí využívat Wi-Fi připojení k internetu.

Prostřednictvím World Community Grid přispělo na vědecké projekty už více než 2,3 milionu počítačů vlastněných 600 000 uživateli a institucemi. Výsledkem je tak skutečně jeden z nejrychlejších virtuálních superpočítačů na světě. World Community Grid vytvořený a spravovaný IBM podpořil už 22 projektů. Od svého vzniku v roce 2004 poskytl vědcům zdarma neskutečných 750 000 let výpočetního času!

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
s.s.rock
s.s.rock

Na pc je i takovýto program za který vám platí cca 40 usd týdně a to jen za to že máte pc stale zapnuté klidně i v režimu spánku a program běží na pozadi. Funguje na stejnem principu četl jsem k tomu vlákno. ;-)

Alamander
Alamander

Tady jsou informace k podobnému projektu na PC, ovšem budete za to placeni, a to 30 USD za měsíc (600 Kč) a to v podstatě za nic… Ovšem je tu možnost vydělat mnnohem vyšší částky, ale o tom už zde: http://coingneration.webnode.cz/

Dawe
Dawe

Tak zrovna tento odkaz se tváří jeko regulérní letadlo kryté firmou mimo ČR :-) Přeju hodně štěstí případným naivkům :-)

s.s.rock
s.s.rock

Nevím jesli zrovna tohle je ono nicméně na FB to měl jeden můj příbuzný a psal že to normálně funguje po měsíci mu na účet bylo převedeno 40 dolarů. Psal tam že program projížděl ze všech stran a na 110% není zavirovany. ;-)

Alamander
Alamander

Tak nikomu nic nenutím, mě normálně program funguje a nemám důvod mu nevěřit… dal jsem to sem pouze protože to je k danému tématu…
Berte to, jako informaci o tom, že je zde alternativa i pro PC s možností si finančně přivydělat…. samozřejmě nikomu nic nenudím a každý se může svobodně rozhodnout….
Michal

Milan
Milan

Musím souhlasit Dawem. Kdo si myslíte, že vám někdo bude platit za váš výpočetní výkon PC, a ještě k tomu takové peníze, tak jste jenom naivní blázni. Nebude, opravdu nebude.

Alamander
Alamander

No, v mém projektu je sice oficiálně uváděno, že se jedná o projekty pro zlepšení živ. prostředí a podobné kraviny, není to samozřejmě pravda, jenom už se mi nechtělo přepisovat webovky, protože to za tu práci už nestojí….
Tato firma tě za výkon platit bude, protože jde o získávání bitcoints (je to virtuální měna na netu, která se dá získat jedině matematickým výpočtem) a je tedy potřeba hodně početního výkonu….. kdo nevěří, nemusí nic, koho zaujalo, klidně mě kontaktujte, rád se vším pomohu… :)
Přeji krásný den
Mcihal

s.s.rock
s.s.rock

Milane: cca 600kč za týden jsou pro tebe velké penize??? Já tedy nevím ale pro mě je to kapesné. :-DD ;-)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Američané zuří. Kdokoliv mohl sledovat polohu všech mobilů

Američané zuří. Kdokoliv mohl sledovat polohu všech mobilů

DNES  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Co je nedávná aféra Facebooku s Cambridge Analytica ve srovnání s tím, za čím doposud stála firma LocationSmart. Kvůli obrovské chybě…

Sluchátka Sony WH-1000XM2 přestávají po aktualizaci fungovat

Sluchátka Sony WH-1000XM2 přestávají po aktualizaci fungovat

18. 5. 2018  |  Martin Skořepa  |  diskuze (1)

Prvotřídní bezdrátová sluchátka Sony WH-1000XM2, která vyjdou na téměř 10 tisíc, ale i tak je výrobce rozdával zcela zdarma…

O telefon Honor 10 je zájem. V Evropě už hlásí vyprodáno

O telefon Honor 10 je zájem. V Evropě už hlásí vyprodáno

18. 5. 2018  |  Luboš Srb  |  5 komentářů

V některých evropských zemích se po novém telefonu Honor 10 jen krátce po oficiálním uvedení na trh a zahájení…

Mobilní zobrazení