Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

CulCharge chystá novou powerbanku, otestovali jsme tu současnou

  |  komentovat  |  autor: Jakub Mokříš

Při procházení haly číslo 6 v Barceloně na MWC jsem narazil na malý stánek, který mě zaujal, protože byl plný zajímavých gadgetů. Kromě nabíjecích stanic tam byl také velmi zajímavý kulatý stoleček, ze kterého decentně koukaly nabíjecí kabely. Jelikož jsem byl s baterkou v iPhonu skoro na nule, připojil jsem ho na Lightning kabel, že si pár procent naženu a dal jsem se do řeči se sympaťáky z CulCharge.

Přiznávám, že jsem nevěděl, že se jedná o slovenskou firmu, takže jsem skoro začal anglicky. Naštěstí jsem nedostal šanci se ztrapnit, protože si kluci přečetli na mojí visačce název našeho webu s cz doménou a sami začali slovensky. Po krátkém představení portfolia a zodpovězení mých všetečných dotazů jsme se domluvili, že až bude nějaký nový produkt, tak jim ho otestujeme. V nejbližší době by to měla být nová mini powerbanka.

Později jsem se tam vrátil s kolegy, protože byli sami zvědaví a obdrželi jsme příjemný dárek – 3 v 1 powerbanku s kapacitou 1000 mAh. Zároveň dokáže sloužit i jako nabíjecí/datový kabel, kterým ho propojíte s PC. Přiznávám, že jsem byl poměrně skeptický, vzhledem ke kapacitě, kterou lze brát pouze orientačně, protože nabíjení samotné s sebou nese jisté ztráty.

V klidu domova, po návratu z Barcelony jsem pak powerbanku vybalil, je skutečně malinká a lehounká a malá karabinka snižuje riziko ztráty. Vybil jsem svůj iPhone SE až do nuly (zkrátka dokud se nevypnul), a připojil ho na nový gadget, který jsem předtím do plna nabil přes USB konektor z PC.

Po zmáčknutí tlačítka se telefon skutečně začal nabíjet. Zapnul se a já jsem očekával, na kolika procentech se tento proces zastaví. K mému překvapení jsem se dostal až na 39 %. To mi připadá na powerbanku s hmotností 38 gramů, jako skutečně slušný výkon. Jistě, není to řešení na prodloužený víkend mimo civilizaci, ale je to přesně to, co potřebujete, když chcete jistotu, že si ve čtyři hodiny ráno, po divočejší party zavoláte taxíka nebo se vám zkrátka stává, že svůj smartphone vyšťavíte a přitom by se vám ještě tak hodinka používání hodila.

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Známe cenu jedné z variant modelu OnePlus 6

Známe cenu jedné z variant modelu OnePlus 6

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

O telefonu OnePlus 6 se poslední dobou stále více spekuluje. Dozvěděli jsem se například, že po vzoru iPhonu X…

Náctiletou dívku v průběhu hovoru usmrtil výbuch telefonu

Náctiletou dívku v průběhu hovoru usmrtil výbuch telefonu

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

18ti letá indická dívka, která vlastnila obstarožní Nokii 5233, byla smrtelně zraněna výbuchem zařízení během telefonického hovoru. Čí je…

Skupina PPF kupuje za 2,8 mld eur mobilního operátora

Skupina PPF kupuje za 2,8 mld eur mobilního operátora

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Skupina PPF oznamuje, že se dohodla se společností Telenor na koupi jejích telekomunikačních aktiv ve střední a východní Evropě,…

Mobilní zobrazení