Mobilizujeme.cz

Čtyřjádra LG Optimus 4X HD a HTC One X podrobena benchmark testům.

  |  5 komentářů  |  autor:

Nová vlajková loď společnosti LG s názvem Optimus 4X HD by se měla na trh dostat někdy během druhého kvartálu tohoto roku. Díky řeckému serveru TechBlog, který jej podrobil benchmark testům, si však můžeme udělat obrázek o výkonnosti této čtyřjádrové bestie už nyní. Server GSM Arena navíc učinil srovnání s konkurenčním modelem HTC One X a neváhal se podělit o výsledky s okolním světem.

Prakticky ihned po představení prvních čtyřjádrových telefonů se začalo diskutovat o jejich výpočetním výkonu. Díky zahraničním serverům TechBlog a GSM Arena se nyní můžete pokochat hrubou výpočetní silou dvou nejočekávanějších čtřjádrových zařízení – LG Optimus 4X a HTC One X. Ta byla zmíněnými servery podrobena několika benchmarkovým testům, které nastínily, v jaké výkonnostní sféře se budou telefony pohybovat.

Test je o to zajímavější tím, že oba telefony používají stejný čipset, jejich displeje mají stejný počet pixelů a oba běží pod operačním systémem Android 4.0. Jediným rozdílem tak zůstávají různé grafické nadstavby systému, což se částečně v testech projevilo. Testování probíhalo v programech Quadrant, AnTuTu and NenaMark2. Ty prověří nejen výpočetní výkon procesoru, ale celkově celého zařízení, včetně grafického čipu či rychlosti pamětí.


LG Optimus 4X


HTC One X

Na snímcích lze spatřit, že přes prakticky stejnou konfiguraci obou zařízení si model 4X HD vedl lépe v testech Quadrant a AnTuTu. V aplikaci NenaMark2 pak zvítězil One X. To je způsobeno pravděpodobně zmiňovaným grafickým prostředím, kdy Sense 4.0 je hardwarově náročnější nežli Optimus UI.

Je nutné mít však na paměti, že benchmark testy slouží pouze k orientačnímu srovnání, které se může od výsledků z reálného používání poněkud lišit. Rozdíl mezi oběma zařízeními je i tak velice malý a obě patří k dnešní výkonnostní špičce na poli mobilních telefonů. Vzájemnou konfrontaci tak pravděpodobně vyřeší až testy z reálného používání, na které si budeme ještě muset nějaký čas posečkat.

zdroj: TechBlog, GSM Arena

ČLÁNKY:, , , ,
Huawei ukázalo chystaný Mate 10 a jeho duální fotoaparát

Huawei ukázalo chystaný Mate 10 a jeho duální fotoaparát

DNES  |    |  diskuze (0)

Huawei si pro nás na podzim chystá ještě novinku v podobě phabletu Mate 10. O tomto modelu se poslední dobou začíná čím…

LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

VČERA  |    |  6 komentářů

Na český trh oficiálně míří očekávaný a poměrně dost zajímavý smartphone jihokorejského výrobce. Nové LG Q6 přináší zejména prémiový bezrámečkový design –…

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Svůj modulární telefon má již několik společností. Patří mezi ně například Motorola nebo LG. Oba výrobci přišli s odlišným řešením modularity. Některé…

Mobilní zobrazení