Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Čtrnáctiletou dívku zabil ve vaně její smartphone

  |  9 komentářů  |  autor: Jakub Mokříš

Voděodolné telefony jsou skvělá věc. Nemusíte se strachovat, když vám spadne do kýblu s vodou, můžete volat ze sprchy a za deště nemusíte jeho používání nijak omezovat. Problém ale může nastat, pokud svůj smartphone nabíjíte a současně přijde do styku s tekutinou.

Tip: Nedostala nový iPhone, tak se s autem probourala až do prodejny

A to se přesně stalo čtrnáctileté Madison Coe v domě jejího otce v Novém Mexiku. Tedy přesněji – vyšetřovatelé podle dostupných informací operují se dvěma možnými verzemi této velmi smutné události.

Ta první je, že Madison se koupala a přitom připojila telefon do zásuvky. Druhou možností je, že sáhla mokrou rukou po telefonu, který byl již zapojený v nabíječce. Rodina zemřelé věří spíše druhé teorii.

https://www.youtube.com/watch?v=pRI5EPeVLrI

Ať už to bylo jakkoliv, z tohoto neštěstí plyne jediné – i pokud máte voděodolný telefon, neznamená to, že je před vodou chráněn i při nabíjení. Může se to zdát jasné, ale když se člověk soustředí na něco jiného, snadno udělá chybu, která může být jeho poslední.

Zdroj: phonearena

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
PeterTomášPetrMartinRoman Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Harry
Harry

Velmi pěkná kachna… Naprostý nesmysl. Mobil jako takový Vám nic neudělá, je tam méně než 4V a připojená nabíječka také ne. Každý spínaný zdroj má zaručené galvanické oddělení více jak 4000V. Neublíží to ani miminu když mu to strčíte do plenek :-) Ale imperialistický novinář je hned hrdina dne :-)

Petr
Petr

To byste se divil, jaké nabíječky se vozí z Číny. Cestičky plošného spoje s 230 volty vedou přímo vedle cestiček s výstupem 5 voltů na sekundáru. Půl milimetru od sebe!! Některé nabíječky nevydrží průrazovou zkoušku ani 1 250 voltů. Je to jednoduché. Musela být totálně mokrá nebo vadná nabíječka, které „probíjela“. Pak stačí i 110 voltů na usmrcení. U nás se v novějších domech nic takového stát nemůže. Na rozvodech v koupelnách jsou chrániče. Ty vypadnou i když se jen špatně podíváte na zásuvku. Článek je ostuda a v tomto pojetí se vůbec neměl objevit. Je technicky nesmysl a zcela… Číst vice »

Slavek
Slavek

A to tam maji v zasuvkach 110V.

Radek
Radek

Myslím že strkala mokrou nabíječku do zásuvky, jinak si to nedovedu vysvětlit.

Roman
Roman

Toto je nejpravděpodobnější.

Martin
Martin

Nechápu taky logiku proč si kur.. brát mobil do koupelý?! to jako beztoho mobilu by nevydržela 1-2h. Nechápu fakt nechápu.

Peter
Peter

No keď čakáš dôležitý hovor…

Tomáš
Tomáš

Pisatel se stále nemůže smířit s nevěrou své přítelkyně a opět začal fetovat.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Rendery Samsungu Galaxy A7 (2018) potvrzují tři fotoaparáty

Rendery Samsungu Galaxy A7 (2018) potvrzují tři fotoaparáty

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Modely řady A od Samsungu jsou mezi fanoušky opravdu oblíbené. Nabízejí totiž kvalitní výbavu ukrytou v moderním těle. A…

Podívejte se, jak se bude ovládat Android 9 na telefonech Samsung

Podívejte se, jak se bude ovládat Android 9 na telefonech Samsung

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Zmenšování rámečků kolem displeje vedlo Samsung k nasazení softwarových ovládacích prvků Androidu přímo do systému. To ale není úplně…

Únik informací naznačuje, že Nokia pracuje na herním telefonu

Únik informací naznačuje, že Nokia pracuje na herním telefonu

VČERA  |  Dominik Hlásný  |  diskuze (0)

S rostoucím zájmem o smartphony uzpůsobené k hraní se přidávají další výrobci. Další na seznamu má být finská Nokia. Nokia…

Mobilní zobrazení