Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Čtečka otisků přímo v displeji? Prý se dočkáme u Galaxy Note 9

  |  3 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Výrobci chtěli čtečku otisků prstů umístit u smartphonů přímo do vrstvy dotykového displeje už v letošním roce, jenže kvůli technickým nedokonalostem se rozhodli nástup vyhlížené technologie odložit a raději ji nejprve pořádně vypilovat. Podle všeho se dočkáme až v roce 2018.

Jedním z prvních telefonů, ne-li úplně prvním, by měl být Samsung Galaxy Note 9. Alespoň si to myslí přední analytik Ming-Chi Kuo, který má na svém kontě už řadu přesných předpovědí ze světa předních technologických společností, zejména Applu a právě Samsungu.

Nejde o to, že by řešení se čtečkou otisků integrované do displeje neexistovalo. Vždyť třeba čínské Vivo již technologii dokonce předvedlo v akci. A u Samsungu a dalších společností se můžeme domnívat, že mají také své vlastní funkční řešení. Ovšem problém je s tím, že technologie není zatím u nikoho zcela stoprocentní.

Jeden ze zaměstnanců Samsungu se už v červnu letošního roku nechal údajně slyšet, že je nejvíce problematický nevyrovnaný jas. Pod snímačem je totiž oblast s nižším jasem než všude okolo, a to nezní moc dobře. Navíc těžko říct, jak bezpečná bude čtečka umístěná pod displejem oproti současným nejpokročilejším čtečkám, které využívají ultrazvuk.

Připomeňme, že o integraci čtečky otisků do displeje se začalo mluvit už v roce 2015, jenže ani po dvou letech neexistuje řešení, které by přinášel komerční produkt. Samsung chtěl čtečku umístit do displeje už u letošních vlajkových modelů Galaxy S8 & S8+, posléze u Galaxy Note 8, jenže plány raději změnil. A stejně tak i Apple, který měl senzor rozpoznávající otisky prstů umístit do obrazovky nového iPhonu X, leč taktéž neúspěšně.

Tip: Je to tady. V Číně ukázali první funkční čtečku otisků v displeji

Navíc vzhledem k tomu, že Apple nyní přišel se čtečkou tváře, která je prý 2x bezpečnější než čtečka otisků prstů, kvůli nižší pravděpodobnosti výskytu dvou lidí se stejným biometrickým vzorcem, tak je otázkou, jestli nakonec nebude čtečka otisků zbytečná? Nebo může být dobrá v jakékoliv formě pro zvýšení celkové bezpečnosti, pokud by se využilo kombinace čtečky otisků + čtečky tváře?

ČLÁNKY:, , , , ,
Nabídne Xiaomi Mi Mix 3 duální fotoaparát?

Nabídne Xiaomi Mi Mix 3 duální fotoaparát?

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Řada Mi Mix od Xiaomi odstartovala vlnu takzvaných bezrámečkový smartphonů. Modely Mi Mix a Mi Mix 2 tedy nabízejí velký displej…

Potvrzeno: Apple kupuje Shazam, detaily akvizice zůstávají tajné

Potvrzeno: Apple kupuje Shazam, detaily akvizice zůstávají tajné

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Apple si plácnul se společností Shazam, která má na kontě velepopulární aplikaci pro rozpoznání skladeb na základě poslechu hudby z okolí.…

Nejrychlejší nabíjení má telefon z Číny, tvrdí odborné srovnání

Nejrychlejší nabíjení má telefon z Číny, tvrdí odborné srovnání

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

O rychlém nabíjení se v poslední době mluví poměrně dost a není také divu. Nabít svůj telefon až dvakrát rychleji se v situacích,…

Mobilní zobrazení