Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

ČR je pro nás velmi důležitý trh, říká jeden z šéfů Huawei (rozhovor)

  |  10 komentářů  |  autor: Jakub Fišer

Čínská společnost Huawei je tu s námi na našem trhu již 13 let. Během této doby rapidně vzrostla jejich oblíbenost a pozornost, kterou ji zákazníci věnují. Včera došlo k velké události, na náš trh byla totiž uvedena vlajková loď Huawei P10 a při této příležitosti nám prezident Huawei Device pro střední Evropu pan Yanmin Wang řekl, jak to s tímto úspěchem je.

Huawei se u nás i globálně stala velkým fenoménem. Co za tím stojí?

V Evropě není jednoduché uspět a právě proto jsme se snažili nabídnout našim zákazníkům to nejlepší, co bude v našich silách. Nárůst kvalit a tudíž i počtu zákazníků je způsoben jednak prací s veřejností, nemluvě o tom, že je třeba si zakládat na komunikaci se zákazníky a pomoci jim v případě problémů. Nesmíme ovšem zapomenout na naše obchodní i civilní partnery, bez kterých bychom se tak vysoko nikdy nevypracovali; oni byli těmi, kteří nám pomohli vypracovat se v České republice na špičku.

Chce být Huawei stále značkou pro „obyčejné“ lidi, nebo proč vlastně Huawei neukáže, jak skutečně technologicky vyspělá značka to je?

Nesnažíme se zaujmout pouze mediálně, naším hlavním cílem je dostat naše vlajkové modely na co největší počet světových trhů a přesně tato činnost je to, co nás dostalo na třetí příčku globálního trhu se smartphony. Pochopitelně, jakožto velká společnost chceme, aby naše produkty oslovily co nejvíce zákazníků po celém světě. Pokud jde o vyspělost našich zařízení, je to například vidět i na současném vlajkovém modelu P10, který má vylepšený fotoaparát od Leicy, vylepšenou čtečku otisků prstů a právem se tak řadí k naprosté špičce na trhu.

Jak spolupracujete s celebritami na zviditelnění vašich smartphonů?

Celebrity jsou skutečně kapitola sama pro sebe. Již jsem zmiňoval partnery, kteří nám velmi dopomáhají k úspěchu v různých regionech a nejinak tomu je i v Evropě. Víme, že například takový Jaromír Jágr je v Česku skutečně populární, dalo by se říct, že skoro až národní hrdina a proto jsme se mu rozhodli nabídnou spolupráci; podobný případ je i Monika Bagárová, která se stala tváří nejnovějšího Huawei P10. Česká republika je pro nás velmi stěžejní evropský trh, stejně jako i Polsko, kde nám například modle P9 pomáhal propagovat další sportovec, fotbalista Robert Lewandowski. Takže ano, dalo by se říct, že tváře našich produktů pro rozličné regiony vybíráme skutečně pečlivě a chceme, aby se jednalo o osobnosti, které dokáží oslovit velké procento zákazníků.

Jaké chystáte kroky pro boj s Applem a Samsungem o prvenství na globálním trhu?

Huawei je v tomto ohledu jiná společnost než její konkurence. Jsme čistě mobilní společnost, Apple se specializuje i na počítače a Samsung celkově zasahuje do mnoha odvětví spotřební elektroniky, čili přesně v tomto ohledu jsme rozdílní. Neporovnáváme náš úspěch s tím jejich, pouze na mobilní scéně; snažíme se být jednoduše originální. Snažíme se rovněž mohutně investovat do vývoje smartphonů a wearables a to například i v Evropě, jako třeba tady v České republice, kde je vidět, že nám tyto investice vycházejí a vyplácí se. Když už mluvíme o té konkurenci, rozdílný pohled na věc je i co se týče rozložení regionů, neboť ani Apple ani Samsung tolik necílí na státy střední a severní Evropy, jako kupříkladu na Českou republiku nebo Skandinávii, což jsou pro nás opravdu strategické body prodeje a jsme skutečně rádi, že zde můžeme být tolik úspěšní.

ČLÁNKY:, , , , ,
Dívka se nedožila rána. Ve spánku ji zasáhl proud z nabíječky

Dívka se nedožila rána. Ve spánku ji zasáhl proud z nabíječky

DNES  |  Tomáš Richter  |  7 komentářů

Většina z nás běžně nechává svůj telefon v noci nabíjet. Lze si jen těžko představit, že taková nevinná činnost jako je…

Unikly fotografie chystaného telefonu Huawei P11 Plus?

Unikly fotografie chystaného telefonu Huawei P11 Plus?

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Huawei již všechny své letošní trumfy v rukávu vytáhl, proto se nyní začalo spekulovat o vlajkové lodi pro rok 2018. Nyní…

Facebook chce přetáhnout tvůrce videí. Vydal pro ně aplikaci

Facebook chce přetáhnout tvůrce videí. Vydal pro ně aplikaci

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Největší sociální síť na světě vydala aplikaci Facebook Creator, která je určena lidem natáčejícím videa. Jde o konkurenci pro YouTube? Aplikace Facebook…

Mobilní zobrazení