Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

ČR je pro nás velmi důležitý trh, říká jeden z šéfů Huawei (rozhovor)

  |  10 komentářů  |  autor: Jakub Fišer

Čínská společnost Huawei je tu s námi na našem trhu již 13 let. Během této doby rapidně vzrostla jejich oblíbenost a pozornost, kterou ji zákazníci věnují. Včera došlo k velké události, na náš trh byla totiž uvedena vlajková loď Huawei P10 a při této příležitosti nám prezident Huawei Device pro střední Evropu pan Yanmin Wang řekl, jak to s tímto úspěchem je.

Huawei se u nás i globálně stala velkým fenoménem. Co za tím stojí?

V Evropě není jednoduché uspět a právě proto jsme se snažili nabídnout našim zákazníkům to nejlepší, co bude v našich silách. Nárůst kvalit a tudíž i počtu zákazníků je způsoben jednak prací s veřejností, nemluvě o tom, že je třeba si zakládat na komunikaci se zákazníky a pomoci jim v případě problémů. Nesmíme ovšem zapomenout na naše obchodní i civilní partnery, bez kterých bychom se tak vysoko nikdy nevypracovali; oni byli těmi, kteří nám pomohli vypracovat se v České republice na špičku.

Chce být Huawei stále značkou pro „obyčejné“ lidi, nebo proč vlastně Huawei neukáže, jak skutečně technologicky vyspělá značka to je?

Nesnažíme se zaujmout pouze mediálně, naším hlavním cílem je dostat naše vlajkové modely na co největší počet světových trhů a přesně tato činnost je to, co nás dostalo na třetí příčku globálního trhu se smartphony. Pochopitelně, jakožto velká společnost chceme, aby naše produkty oslovily co nejvíce zákazníků po celém světě. Pokud jde o vyspělost našich zařízení, je to například vidět i na současném vlajkovém modelu P10, který má vylepšený fotoaparát od Leicy, vylepšenou čtečku otisků prstů a právem se tak řadí k naprosté špičce na trhu.

Jak spolupracujete s celebritami na zviditelnění vašich smartphonů?

Celebrity jsou skutečně kapitola sama pro sebe. Již jsem zmiňoval partnery, kteří nám velmi dopomáhají k úspěchu v různých regionech a nejinak tomu je i v Evropě. Víme, že například takový Jaromír Jágr je v Česku skutečně populární, dalo by se říct, že skoro až národní hrdina a proto jsme se mu rozhodli nabídnou spolupráci; podobný případ je i Monika Bagárová, která se stala tváří nejnovějšího Huawei P10. Česká republika je pro nás velmi stěžejní evropský trh, stejně jako i Polsko, kde nám například modle P9 pomáhal propagovat další sportovec, fotbalista Robert Lewandowski. Takže ano, dalo by se říct, že tváře našich produktů pro rozličné regiony vybíráme skutečně pečlivě a chceme, aby se jednalo o osobnosti, které dokáží oslovit velké procento zákazníků.

Jaké chystáte kroky pro boj s Applem a Samsungem o prvenství na globálním trhu?

Huawei je v tomto ohledu jiná společnost než její konkurence. Jsme čistě mobilní společnost, Apple se specializuje i na počítače a Samsung celkově zasahuje do mnoha odvětví spotřební elektroniky, čili přesně v tomto ohledu jsme rozdílní. Neporovnáváme náš úspěch s tím jejich, pouze na mobilní scéně; snažíme se být jednoduše originální. Snažíme se rovněž mohutně investovat do vývoje smartphonů a wearables a to například i v Evropě, jako třeba tady v České republice, kde je vidět, že nám tyto investice vycházejí a vyplácí se. Když už mluvíme o té konkurenci, rozdílný pohled na věc je i co se týče rozložení regionů, neboť ani Apple ani Samsung tolik necílí na státy střední a severní Evropy, jako kupříkladu na Českou republiku nebo Skandinávii, což jsou pro nás opravdu strategické body prodeje a jsme skutečně rádi, že zde můžeme být tolik úspěšní.

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
karel
karel

jsme pro ně důležití,ale aktializace pro česko jaksi váznou a to řádsky!

mr.Mic
mr.Mic

Tak určitě! Když je tak důležitej, proč sem nepošlou P10 v tak nadčasový zelený, o kterou stojí dost lidí? Huawei mě letos velmi zklamalo. Cenama, politikou (nedostupný všechny verze), kvalitou (foťáky nic moc) a změnama (čtečka vepředu)… Nicméně Samsung se svýma S8 to taky tak nějak pos*ali (čtečka, zahnutý skloa sklo opět na zádech, velikost)… Tak nějak letošek prostě smůla. Třeba bude 2018 veselejší…

Lee
Lee

U Huawei vám vadí čtečka přesunutá ze zad dopředu, u Samsungu zmiňujte také čtečku, tam se ale konal přesně opačný přesun. Tak co je vlastně problém? A jaká nadčasová zelená?
Víte, modely Huawei kupuji už roky, od modelu G300, domácnost je slušně zásobená jejich přístroji (a nejen mobily), tak bych rád věděl, z čeho máme být zklamaní… ze zelené?

Petr
Petr

Za Mě je Huawei skvělou značkou a výrobcem super telefonů , kvalita zpracování je perfektní , systém šlape jak hodinky , výdrž na baterii suprová, aktualizace také chodí (Mate 8) .

Yegor
Yegor

Jáááhahaháááá :-D Ještě nějaký vtip prosím…

mr.Mic
mr.Mic

S tím souhlasím, mám taky Mate 8. Je to „výběhovej“ model, ale letošním novinkám se může směle postavit. V ničem nezaostává. Právě proto jsem psal o letošních novinkách, prostě nic, co by stálo za to. Škoda, Huawei byla až do letoška skvěle rozjetá firma…

Petr D.
Petr D.

Nemohu než souhlasit. Mám Novu a jsem hodně spokojený. Ono, pokud chcete slušný dualsim, patrně se budete rozhodovat mezi Huawei (Honorem), Xiaomi a Lenovem.

Nick Cave
Nick Cave

Mám aktuální zprávu od dobře informovaného interního zdroje této firmy, že PR Managerem pro Huawei a Honor se v ČR ode dneška stává Milan Pitkin

Pavel Křižka
Pavel Křižka

Gratulace! :)

Max
Max
Těch chyb v článku! – „aby naše produkty oslovili“ – ten produkt (rod mužský, neživotný) = produkty oslovily – „fotoaparát od Leicy“ – není náhodou c měkká souhláska? V případě cizích slov je obecně lepší neskloňovat, tj. fotoaparát od Leica, případně obejít vložením slova: fotoaparát od společnosti Leica. – „Celebrity jsou skutečně kapitola sama pro sebe“ – nesprávně užitý pád. Celebrity jsou kým čím = kapitolou samou pro sebe. – „Huawei je v tomto ohledu jiná společnost, než její konkurence.“ Bez čárky, nejedná se o vedlejší větu ani jiný jev, který je třeba oddělit čárkou. A tak dále a tak… Číst vice »
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Microsoft vyvíjel chytré hodinky Xbox Watch, podívejte se

Microsoft vyvíjel chytré hodinky Xbox Watch, podívejte se

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Microsoft v roce 2013 testoval své vlastní náramkové zařízení. Šlo o prototyp chytrých hodinek, vyvinutý týmem, který pracoval na příslušenství pro Xbox…

Samsung je jednoznačně nejkopírovanější značkou smartphonů

Samsung je jednoznačně nejkopírovanější značkou smartphonů

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Trh se smartphony je rychlý a neúprosný. Pokud chcete hrát první ligu, musíte nabízet téměř ultimátní zařízení za smysluplnou cenu. Anebo…

Nabídne Nokia 10 fotoaparát s pětinásobným objektivem?

Nabídne Nokia 10 fotoaparát s pětinásobným objektivem?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Společnost Nokia se na trh vrátila již před více než rokem. Od té doby jsme se mohli podívat na několik pokusů,…

Mobilní zobrazení