Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Co podstatného přináší aktualizace Nokia Lumia Black?

  |  7 komentářů  |  autor: Jiří Smutný

Nokia vydala svou novou aktualizaci Nokia Lumia Black, někdy nazývanou pouze Black Update. Jeden ze zástupců Nokie Andrew Flowers na novém videu prezentuje, co nová aktualizace umí a přináší. Můžeme se v ní setkat s řadou zajímavých vylepšení a novinek.

Flowers říká, že průměrný člověk kontroluje telefon více než 70 krát denně. Jedna z novinek, která přichází s novou aktualizací, je vylepšená tzv. Glance Screen, která nyní umožňuje na uzamčené obrazovce sledovat nyní až pět notifikací. Jsou zde nové možnosti notifikace, které můžete zobrazit na uzamčené obrazovce jako jsou i speciální obrázky. Můžete sledovat nové zprávy na What’s app, Gmaily, zprávy z Outlooku, zmeškané hovory, textové zprávy (SMS) a další, aniž byste museli odemykat telefon. Další zajímavou funkcí Glance Screen je i Night Mode, který přináší možnost měnit barvy notifikace na uzamčené obrazovce dle vašeho gusta. Vybrat si můžete z červené, zelené a modré barvy, které jsou lépe viditelné v noci, případně nechat tuto funkci vypnutou pro zanechání původní bílé barvy.

Změny se odehrály i v oblasti fotoaparátu. Všechny aplikace fotoaparátu se nyní situovaly do jedné, Nokia Camera, kterou si již můžete stáhnout na Storu. Po zapnutí máte možnost z výběru tří módů, Video, Nokia Smart Camera a Nokia Pro Camera. Nokia Pro Camera vám umožňuje měnit nejčastěji používaná nastavení fotoaparátu, jako vyvážení bílé (White Ballance), zaostření (Focus), ISO a další. Nokia Smart Cam vám umožňuje používat různé efekty jako je např. odstranění objektů z fotky nebo akční snímek atp. Všechny tyto módy byly dříve samostatné aplikace. Údajně došlo i ke zlepšení kvality pořízených snímků.

Přibyla jedna velice zajímavá vlastnost. Ta spojuje fotoaparát a navigační software telefonu. Nazývá se Story Teller. Řadí chronologicky fotky do složek dle data a času pořízení. Pokud ale prsty fotografii zazoomujete, uvidíte na mapě, kde přesně jste ji pořídili. Pak můžete obrázky jen scrollovat a jednotlivé fotky se vám budou následně zobrazovat na mapě v místě jejich pořízení.

Nokia Beamer je aplikace, která vám umožní sdílet obsah vašeho zařízení s televizí či projektorem, PC či smartphonem. Co budete mít na vaší obrazovce, zobrazí se i na televizi, kterou pro to zvolíte. V praxi tuto funkci nejlépe využijete především při prezentování Office dokumentů. Všimnout si můžete, že aplikace bude dostupná pouze pro zařízení s minimálně 1 GB RAM.

Dalšími novinkami, které nebyly prezentovány na videu, je například možnost vytvářet si vlastní dlaždice (složky) na hlavní obrazovce, do kterých si vložíte libovolný obsah, hlavně aplikace, či Driving Mode, který využijete, když budete sedět za volantem. Další inovací je i Nokia Refocus, která vám umožňuje zaostřovat fotografii, až po jejím pořízení a další drobnější vylepšení. Vhod přijde nově i podpora úspornějšího Bluetooth 4.0.

Aktualizace Lumia Black je dostupná na zařízení, která vidíte na obrázku nad odstavcem. Zatím byla uvolněna pro Nokii Lumia 1020 a Lumia 925, ostatní zařízení se dočkají v průběhu dní či měsíců. Modely Nokia Lumia 1320 a Lumia 1520 jí disponují již z továrny. Pokud máte zájem podívat se na novinky v akci, shlédněte následující video.

https://www.youtube.com/watch?v=JzxSo-pI-YE

 Zdroj: GSMArena, YouTube

ČLÁNKY:, , ,
Apple iPhone X ve speciálních edicích vyjde pěkně draho

Apple iPhone X ve speciálních edicích vyjde pěkně draho

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Už klasický model výročního iPhonu X vyjde na velmi hrozivých téměř 35 tisíc korun. Ale co teprve, pokud si budete pořizovat některou…

Sharp Aquos R Compact: malý a voděodolný telefon z Japonska

Sharp Aquos R Compact: malý a voděodolný telefon z Japonska

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Japonská společnost má nový přírůstek řady Aquos, který by jistě ocenila spousta zákazníků i zde v Evropě. Nový telefon Sharp Aquos R…

Samsung pracuje na vylepšeném modelu Galaxy J2 (2017)

Samsung pracuje na vylepšeném modelu Galaxy J2 (2017)

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Samsung známe hlavně díky jeho špičkově vybaveným modelům. Stále však produkují i smartphony, které svými specifikacemi spadají mezi ty nejméně vybavené. Model…

Mobilní zobrazení