Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Co podstatného přináší aktualizace Nokia Lumia Black?

  |  7 komentářů  |  autor: Jiří Smutný

Nokia vydala svou novou aktualizaci Nokia Lumia Black, někdy nazývanou pouze Black Update. Jeden ze zástupců Nokie Andrew Flowers na novém videu prezentuje, co nová aktualizace umí a přináší. Můžeme se v ní setkat s řadou zajímavých vylepšení a novinek.

Flowers říká, že průměrný člověk kontroluje telefon více než 70 krát denně. Jedna z novinek, která přichází s novou aktualizací, je vylepšená tzv. Glance Screen, která nyní umožňuje na uzamčené obrazovce sledovat nyní až pět notifikací. Jsou zde nové možnosti notifikace, které můžete zobrazit na uzamčené obrazovce jako jsou i speciální obrázky. Můžete sledovat nové zprávy na What’s app, Gmaily, zprávy z Outlooku, zmeškané hovory, textové zprávy (SMS) a další, aniž byste museli odemykat telefon. Další zajímavou funkcí Glance Screen je i Night Mode, který přináší možnost měnit barvy notifikace na uzamčené obrazovce dle vašeho gusta. Vybrat si můžete z červené, zelené a modré barvy, které jsou lépe viditelné v noci, případně nechat tuto funkci vypnutou pro zanechání původní bílé barvy.

Změny se odehrály i v oblasti fotoaparátu. Všechny aplikace fotoaparátu se nyní situovaly do jedné, Nokia Camera, kterou si již můžete stáhnout na Storu. Po zapnutí máte možnost z výběru tří módů, Video, Nokia Smart Camera a Nokia Pro Camera. Nokia Pro Camera vám umožňuje měnit nejčastěji používaná nastavení fotoaparátu, jako vyvážení bílé (White Ballance), zaostření (Focus), ISO a další. Nokia Smart Cam vám umožňuje používat různé efekty jako je např. odstranění objektů z fotky nebo akční snímek atp. Všechny tyto módy byly dříve samostatné aplikace. Údajně došlo i ke zlepšení kvality pořízených snímků.

Přibyla jedna velice zajímavá vlastnost. Ta spojuje fotoaparát a navigační software telefonu. Nazývá se Story Teller. Řadí chronologicky fotky do složek dle data a času pořízení. Pokud ale prsty fotografii zazoomujete, uvidíte na mapě, kde přesně jste ji pořídili. Pak můžete obrázky jen scrollovat a jednotlivé fotky se vám budou následně zobrazovat na mapě v místě jejich pořízení.

Nokia Beamer je aplikace, která vám umožní sdílet obsah vašeho zařízení s televizí či projektorem, PC či smartphonem. Co budete mít na vaší obrazovce, zobrazí se i na televizi, kterou pro to zvolíte. V praxi tuto funkci nejlépe využijete především při prezentování Office dokumentů. Všimnout si můžete, že aplikace bude dostupná pouze pro zařízení s minimálně 1 GB RAM.

Dalšími novinkami, které nebyly prezentovány na videu, je například možnost vytvářet si vlastní dlaždice (složky) na hlavní obrazovce, do kterých si vložíte libovolný obsah, hlavně aplikace, či Driving Mode, který využijete, když budete sedět za volantem. Další inovací je i Nokia Refocus, která vám umožňuje zaostřovat fotografii, až po jejím pořízení a další drobnější vylepšení. Vhod přijde nově i podpora úspornějšího Bluetooth 4.0.

Aktualizace Lumia Black je dostupná na zařízení, která vidíte na obrázku nad odstavcem. Zatím byla uvolněna pro Nokii Lumia 1020 a Lumia 925, ostatní zařízení se dočkají v průběhu dní či měsíců. Modely Nokia Lumia 1320 a Lumia 1520 jí disponují již z továrny. Pokud máte zájem podívat se na novinky v akci, shlédněte následující video.

https://www.youtube.com/watch?v=JzxSo-pI-YE

 Zdroj: GSMArena, YouTube

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Lukáš GrygarčíkmicroFangleJiří Smutnýstrejda Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Radeczek
Radeczek

Glance Screen bude pro Lumii 520 stále zapovězený?

strejda
strejda

Myslím že ano. Je to jen domenka ale bude to chtít možná 1GB Ram.

Fangle
Fangle

no, na to, že těchto pár věciček Lumie Black GDR3 připravovali tak dlouho, tak to se tedy moc nevycajchnovali a připadaj si jako mistři světa.

micro
micro

správce aplikací taky nikde, pro mě zbytečný. Nevím jestli mám aktuali.zovat

Lukáš Grygarčík
Lukáš Grygarčík

Dobrý den,
myslím že neexistuje reálný důvod proč neaktualizovat. Pokud nestojíte ani o jedno z několika poměrně užitečných vylepšení, které Lumia Black přináší, vyplatí se aktualizovat už jen kvůli zvětšení stability a celkového zrychlení systému a také zlepšení výsledných fotografií.
S pozdravem.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Bezdrátová nabíječka Apple AirPower má problémy s přehříváním

Bezdrátová nabíječka Apple AirPower má problémy s přehříváním

VČERA  |  Jakub Fišer  |  3 komentáře

Vývoj bezdrátové nabíječky AirPower od Applu se jeví jako pozastavený. Nota bene, když byla představena před rokem společně s…

Nové úniky OnePlus 6T potvrzují čtečku otisků v displeji

Nové úniky OnePlus 6T potvrzují čtečku otisků v displeji

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Na internet unikl snímek smartphonu OnePlus 6T, který podle všeho vypadá jako mírně nakynutý OnePlus 6. O něco později…

Essential Phone dostane příští rok i Android 10

Essential Phone dostane příští rok i Android 10

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  2 komentáře

Nástupce Essential Phonu byl v květnu zrušen poté, co vyšlo najevo, že původní telefon se neprodával tak dobře, jak výrobce…

Mobilní zobrazení