Mobilizujeme.cz

Co se nám líbí na Samsungu Galaxy S III (náš i váš názor)

  |  7 komentářů  |  autor:

Galaxy S III od Samsungu je jeden z nejočekávanějších smartphonů letošního roku a jeden z nejlepších telefonů vůbec. Přinášíme Vám tak ve zkratce jeho přednosti z praktického používání, o čem žádné katalogy mobilů a ne každé recenze hovoří.

O Samsungu Galaxy S III si každý může udělat svůj obrázek díky naší podrobné recenzi. Ne všechny poznatky jsou však natolik objektivní, aby stálo za to je umístit do recenze. Přinášíme proto přehled těch nejzásadnějších vlastností a funkcí, které se nám na Galaxy S III líbí, i když mohou být třeba více subjektivní.

Přehled toho, co se nám u Galaxy S III líbí:

1. použití polykarbonátu a věrná imitace kovu na rámečku po stranách vypadá dobře, navíc nebrání propustnosti signálu.

2. vhodné umístění zamykacího tlačítka na pravý bok, což není standardem, pohodlně tak telefon odemkneme i v jedné ruce.

3. druhý mikrofon pro redukci hluku z okolí během hovoru.

4. skvělý HD Super AMOLED displej na úhlopříčce 4,8″ vyniká barevným podáním i pozorovacími úhly a je krása jej používat.

5. efekt hladiny na zamknutém displeji.

6. vysoký výkon díky čtyřjádrovému procesoru zajišťuje, že je prostředí dokonale plynulé. Není to žádný jiný Android, které se sem tam zasekne.

7. chytrý pohotovostní stav – dokud se díváte na displej, tak se Vám sám nevypne, i když máte automatické vypnutí podsvícení nastavené třeba jen na 15 sekund.

8. vylepšený budík – začne Vás budit 3 minuty před skutečným buzením jinou uklidňující melodií, abyste se lépe probudili.

9. pohybové funkce – přímé volání – pokud máte otevřenou konverzaci s někým, jen přiložíte telefon k uchu a automaticky mu telefon začne volat.

10. inteligentní upozornění – zvednete telefon ze stolu a on zavibruje, pokud máte nové události (zmeškané hovory, nepřečtené zprávy).

11. klepnutím nahoru přejdete na začátek seznamu

12. přejetím dlaně po displeji zprava doleva pořídíme screenshot obrazovky

13. překrytím displeje rukou při přehrávání médií ztlumíme nebo pozastavíme zvuky

14. posunutím doleva/doprava po kontaktu v seznamu zpráv či kontaktů rychle zahájíme hovor či pošleme zprávu

15. možnost minimalizovat přehrávaní video do menšího okénka a pracovat s telefonem

16. vylepšený multitasking – náhledy oken se posunují pro ukončení do strany alá webOS, nově lze jedním tlačítkem ukončit všechny aplikace či přejít do pokročilého správce úloh.

17. vynikající možnosti propojení s dalším telefonem pomocí Android Beam, S Beam či Wi-Fi Direct pro rychlé posílání souborů

.. nově přidáno:

18. větší a vyjímatelná baterie, u vlajkových lodí konkurence jako je HTC One X či u iPhonu nelze baterii bez odborného zásahu vyjmout.

19. podpora paměťových karet microSD až do 64 GB, opět více, než u konkurence.

20. u displeje nastavení zobrazení barev ve 4 krocích – zde si vybere i odpůrce Super AMOLEDů.

To je seznam toho, co nás u Galaxy S III během používání oslovilo a telefon to třeba v některých případech odlišuje od konkurence. Další budeme přidávat. Ať už se všemi body souhlasíte nebo ne, napadají Vás ještě další vlastnosti smartphonu Galaxy S III, které se Vám při praktickém používání hodně líbí? Napište nám je do diskuze, ty nejzajímavější budeme přidávat přímo do článku.

Přečtěte si také: Co se nám na Samsungu Galaxy S III nelíbí (náš i váš názor).

ČLÁNKY:, ,
LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

DNES  |    |  diskuze (1)

Na český trh oficiálně míří očekávaný a poměrně dost zajímavý smartphone jihokorejského výrobce. Nové LG Q6 přináší zejména prémiový bezrámečkový design –…

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

DNES  |    |  diskuze (0)

Svůj modulární telefon má již několik společností. Patří mezi ně například Motorola nebo LG. Oba výrobci přišli s odlišným řešením modularity. Některé…

Microsoft se opět snaží "modernizovat" Skype pro iPhone

Microsoft se opět snaží „modernizovat“ Skype pro iPhone

DNES  |    |  diskuze (0)

Nedávno jsem zkritizoval Microsoft za jeho přístup ke Skypu. Jak je pro redmondského giganta typické, dokud se tento jednoduchý a populární komunikační…

Mobilní zobrazení