Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

ClockWorkMod Recovery Touch s dotykovým ovládáním nyní dostupný pro vybrané telefony

  |  komentovat  |  autor: David Kovařík

Systémový program ClockWorkMod pro telefony s operačním systémem Android je nyní dostupný i v tzv. Touch verzi, která podporuje ovládání výhradně přes dotykový displej. Odpadá tak nutnost používání hardwarových kláves, jako například ovládání hlasitosti či funkčních tlačítek pod displejem.

Jistě každý zkušenější uživatel systému Android slyšel o módu telefonu, zvaném recovery, což je systémový program, běžící nezávisle na firmwaru daného zařízení. Můžete tak s jeho pomocí vykonávat operace, které by za normálních okolností u běžícího systému nebyly možné. Mezi nejzákladnější operace patří kompletní zálohování a obnova systému, mazání cache pamětí, formátování microSD karty či samotné přehrání ROM telefonu.

Jeden z nejznámějších recovery programů je nástroj zvaný ClockWorkMod od vývojáře přezdívaného Koush. Starší verze tohoto nástroje bylo možné ovládat pouze za použití hardwarových tlačítek – většinou těmi pro regulaci hlasitosti a systémovými klávesami pod displejem. S nově vydanou verzí označovanou jako „Touch“ však potřeba hardwarových kláves odpadá a veškeré ovládání je prováděno pomocí dotykového displeje. Nejvíce tuto změnu pocítí majitelé Samsungu Galaxy Nexus, jehož kontextové klávesy jsou přímo implementovány do systému telefonu, a tak bylo použití tohoto recovery módu prozatím pasé.

Oficiální představení ClockWorkMod Recovery Touch od vývojáře Koush


ClockWorkMod Recovery Touch je v současnosti ve stádiu BETA verze, přesněji se jedná o verzi 5.8.x.x. Seznam podporovaných zařízení den ode dne roste, kompletní výpis pak naleznete na oficiálních stránkách ClockWorkMod. Jestliže patříte mezi šťastlivce a váš model již figuruje mezi podporovanými zařízeními, můžete si nový ClockWorkMod nainstalovat přes program ROM Manager (ovšem za poplatek 2 USD), nebo si jej zadarmo stáhnout z výše zmíněných oficiálních stránek ve formě .img souboru a následně jej do telefonu nahrát pomocí některé ze speciálně určených aplikací. Nutno však podotknout, že veškerou činnost provádíte na vlastní riziko a nikdo jiný kromě vás není za případné následky zodpovědný.

Jestliže máte s novou verzí ClockWorkMod nějaké zkušenosti, ať už pozitivní či negativní, neváhejte se s ostatními podělit v komentářích pod článkem.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Nejočekávanějšími smartphony od Xiaomi pro letošní rok jsou jistě vlajkové modely Mi Mix 2S a Mi 7. Ale ne každý chce…

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Jedna z velkých nevýhod Androidu je ta, že starší zařízení se kvůli jeho náročnosti zpomalují a stávají se takřka nepoužitelnými. Minulý…

Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

VČERA  |  Tomáš Richter  |  5 komentářů

Před několika dny jsme přinesli informaci, že Apple v posledním čtvrtletí loňského roku jasně dominoval. A to i navzdory meziročnímu poklesu…

Mobilní zobrazení