Mobilizujeme.cz

City Lens beta je rozšířená realita v podání Nokie

  |  2 komentáře  |  autor:

Jste-li vlastníkem některé z Nokií Lumia (nejen), a máte zájem ochutnat porci rozšířené reality, případně pomoci Nokii aplikaci v beta verzi otestovat, jsou tyto řádky přesně pro vás. Ve spolupráci s fotoaparátem a určením polohy dokáže aplikace City Lens zobrazit nejbližší body zájmu a k nim všechny potřebné informace.

Vzpomínáte na film Terminátor 2, ve kterém Arnold Schwarzenegger kráčí po ulici a při pohledu jeho očima nevidíme jen reálný svět, ale také spoustu doplňujících informací? Právě takto funguje rozšířená realita. A v podání Nokie to rozhodně vypadá zajímavě. Bohužel aplikace je dostupná pouze pro Nokie s Windows Phone.

Update: aplikace je dostupná v mírně odlišné podobě i pro Nokie se Symbianem i Meego – též v beta verzi. O faktu, že je poměrně rozšířená, svědčí počet testovacích uživatelů přesahující 40 000. Aplikaci stahujte zde na Nokia Beta Labs. (Za tip děkujeme čtenáři kasoun1)

Kamera fotoaparátu na displeji zobrazuje reálný svět, aplikace Nokia City Lens do této reality přidává vlastní informace. Jaké? Například seznam okolních restaurací, hotelů, obchodních center, pamětihodností, nebo zastávek MHD. Stačí tak zvednout smartphone do úrovně očí a rozhlédnout se po okolí. Okamžitě si uděláte přehled, kde se co nachází.

Pokud se vám některé místo zalíbí, stačí na něj kliknout, telefon o něm vypíše podrobné informace. Pěší navigace vás k tomuto místo dovede, jedním kliknutím lze vytočit hovor, v restauraci si tak hned můžete rezervovat stůl.

Kromě pohledu přes kameru nabízí aplikace i jiné pohledy. Pokud telefon nakloníte k zemi, zobrazí se vám 2D mapa z ptačí perspektivy. V tomto případě se na mapě zobrazuje aktuální poloha telefonu a k tomu vybraná kategorie na mapě, jak to můžete vidět na přiloženém obrázku. A konečně, naklopíte telefon na výšku, a zobrazí se vám seznam míst spolu se vzdáleností.

Beta verze aplikace Nokia City Lens je k dispozici pro přístroje Nokia Lumia 710, 800 a 900. Uživatelé si ji mohou zdarma stáhnout zde v Nokia beta Labs. Pokud se aplikaci rozhodnete otestovat, rozhodně nám i dalším čtenářům dejte vědět v dizkuzi pod článkem. Jako lákadlo též poslouží přiložené video.

http://www.youtube.com/watch?v=63lNPkl-EPE

ČLÁNKY:,
Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Samsung si na dnešek připravil dlouho očekávanou konferenci Unpacked 2017, na které světu představil nejnovější model řady Galaxy Note s pořadovým číslem…

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

VČERA  |    |  2 komentáře

Mnozí z vás jistě mají v paměti kauzu, kdy na internet hackeři vypustili velice intimní fotografie celebrit, ke kterým se dostali kvůli…

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

VČERA  |    |  diskuze (1)

U Samsungu najdeme řadu zajímavých a chytrých vychytávek, jednou z nich je rozhodně i produkt nazvaný DeX. Jedná se o inteligentní dokovací…

Mobilní zobrazení