Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Cisco Cius je tablet pro firemní komunikaci. Vyzkoušeli jsme jej

  |  komentovat  |  autor: Jindřich Srb

Cisco Cius představuje zcela novou éru ve firemním sektoru. Jedná se o tablet s operačním systémem Android 2.2 Froyo, který má AppHQ – prostředí pro tvorbu, správu a nasazení aplikací pro tablet Cisco Cius. Tablet vyjde zájemce z business sféry na necelých 700 dolarů. Redakce Mobilizujeme.cz si Cisco Cius vyzkoušela na tiskové konferenci k uvedení tabletu na trh.

Cisco Cius je speciálně navržený tablet pro použití ve firemní oblasti. Díky technologii virtual desktop rozšiřuje Cius možnosti pro služby založené na cloud computingu a kromě nativní podpory nástrojů pro spolupráci nabízí také streaming HD videa, real-time video, videokonference, přístup k emailu i webovému obsahu, umožňuje editovat a sdílet jakákoliv data, ať už na lokálním úložišti, nebo v prostředí cloudu.


Cisco Cius samostatně a v uložení v dokovací stanici

Podle analýzy společnosti Deloitte nakoupí firmy v roce 2011 více než 10 milionů tabletů. Mobilní zařízení přitom požadují i sami zaměstnanci. 60% z nich totiž preferuje práci na dálku, kterou zařízení, jako je Cisco Cius, umožňují. Forrester Research říká, že v roce 2012 bude až 73% zaměstnanců firem pracovat na dálku. Trend je tedy jasný a Cisco mu jde vstříc.

 
Prezentace tabletu Cisco Cius zástupci společnosti Cisco

Tablet s rozměry 140 x 225 x 15 mm a hmotností 534 gramů má na přední straně 7″ kapacitní dotykový LCD displej s rozlišením 1024 x 600 px, podporou multitouch ovládání a senzory – 3-osý gyroskop, akcelerometr, senzor jasu. Operační systém Android 2.2.2 Froyo je v podobě, jak ho známe, nicméně Cisco přidává na plochu speciální widgety a v nastavení tabletu je vidět řada informací navíc. Neočekává se, že by se výrobce zapojil do honičky s aktualizací systému na vyšší verze, nicméně Android 2.3 do budoucna připustil, byť už třeba v jiném tabletu, než v Ciusu.

Přístroj pohání procesor Intel Atom Z615 s 1,6 GHz a operační pamětí 1GB RAM. Vnitřní paměť formou flash disku má hodnotu 32GB. Zajímavostí jsou dva fotoaparáty s využitím především pro videohovory, konference atd. Hlavní 5 Mpx fotoaparát pořizuje až HD 720p video se 30 snímky/s. Výdrž obstará baterie s kapacitou 4960 mAh, kterou lze vyjmout.

Prodávaná verze tabletu Cisco Cius má Wi-Fi modul, nicméně už na podzim se má objevit i verze se 3G/4G modulem. Datová konektivita je rozhodně předností a nutností firemního tabletu, proto je zastoupeno Wi-Fi 802.11 a/b/g/n (2,4 i 5 GHz), Bluetooth 2.1, microUSB, microHDMI, 2x 29-pin konektor pro připojení do dokovací stanice, 3,5 mm konektor Jack i slot na microSD kartu. Kvalitní stereo reproduktory na spodním okraji přední strany zaručují adekvátní poslech za jakékoliv situace.

Nejdůležitější součástí tabletu jsou samozřejmě firemní nástroje – Cisco AnyConnect Secure Mobility Client (VPN), Cisco AppHQ Marketplace, Cisco Jabber IM, Cisco WebEx, Quickoffice Lite, Inbox a Visual Voicemail. Aplikace jsou poskytovány jak z Android Marketu, tak ze speciálního AppHQ, nicméně zaměstnavatel může definovat, jaký obsah si uživatel bude moci stahovat, a tak jednoduše nedopustit, aby si do tabletu nainstaloval hry či soukromé aplikace.

  
AppHQ Marketplace, výběr konkrétní aplikace, Android Market v novém hábitu

Cisco Cius je opravdu revolučním zařízením, ušitým na míru firemní sféře. Ostatní tablety zdaleka nemají takové možnosti pro pracovní nasazení, a tak zájem o Cius určitě poroste. Příkladem může být třeba nasazení tabletu v Nottingham University Hospitals NHS Trust, kde odhadují úspory při zkrácení pobytu pacientů ročně na 292 000 liber.

Cisco Cius ve svém přirozeném prostředí, firmě (Cisco)

 


Pohled do informací o tabletu (v nastavení systému)


Cisco Cius v porovnání s tabletem HP TouchPad

ČLÁNKY:, ,
Leagoo S9 bude mít vyříznutý displej, stejně jako iPhone X

Leagoo S9 bude mít vyříznutý displej, stejně jako iPhone X

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Byla to jen otázka času, kdy přijde některý „ze známějších“ čínských výrobců a okopíruje charakteristický výřez displeje nového iPhonu X. Podobností…

App Store nyní umožňuje předobjednávky aplikací

App Store nyní umožňuje předobjednávky aplikací

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Tvůrci aplikací dostali skvělou možnost, jak zvýšit své šance na úspěch na App Store, kde je samozřejmě obrovská konkurence. Apple oznámil,…

Recenze Xiaomi Redmi Note 5A: králem mezi levnými?

Recenze Xiaomi Redmi Note 5A: králem mezi levnými?

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

O Xiaomi by se dalo říct, že je králem levných smartphonů. Pokud si vybíráte nový telefon, ale nechcete sahat příliš hluboko…

Mobilní zobrazení