Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Čínské klony útočí: podívejte se na Galaxys, iPnoho, HDC a další

  |  10 komentářů  |  autor: Luboš Srb

V Číně se dnes vyrábí prakticky vše a tak není žádným překvapením, že tamní firmy dokáží kdeco velmi dobře zkopírovat. Tedy alespoň na oko.

Když se dříve řeklo Čína, nevyvolávalo to u lidí moc dobrý pocit. Dnes už je to díky větším výrobcům lepší, při pohledu na některé čínské mobilní výrobce už se dá mluvit o překročení této nezáviděníhodné hranice. Přesto se však stále najdou výrobci, kteří se doslova nepářou s tím, aby okopírovali celý produkt. V lepším případě podle originálu vytvoří i prostředí, v horším případě jen naklonují stavební buňky schránky telefonu a zbytek neřeší. Respektive řeší, ale tím způsobem, že hardware osadí takovými komponenty, aby si mohli dovolit třetinovou cenu oproti originálu a ještě na tom vydělali.

Následující telefony od méně známých čínských firem kopírují nejnovější vlajkové lodě předních výrobců a další zajímavé modely. Třeba že ještě ani nebyly představeny a možná ani nebudou! Čína dokáže zařídit vše. Podívejte se na telefony jako Galaxys, iPnoho, HDC a další. Koho asi tak naklonovaly?


HDC Galaxys Note 3 – na pohled věrná kopie Samsungu Galaxy Note 3, jak v barvách bílé, černé a růžové, tak i se silnou výbavou (5,7″ Full HD displej, 4-jádro 1,5 GHz MediaTek, 2 GB RAM, 13 Mpx fotoaparát, 3200 mAh baterie). A to jen za cenu 210 dolarů. Nebude vám ale chybět stylus S Pen?


HDC X – a kopírovat se nemusí jen vlajkové lodi, zde vidíme kopii Moto X za 189 dolarů. Parametry jsou opět na úrovni (4,7″ HD displej, 4-jádro MediaTek, 8 Mpx fotoaparát), nečekejte ale vylepšené funkce Googlu pro hlasové ovládání a nejnovější pure Android – to se ještě v Číně okopírovat nenaučili.


OrientPhone One MAX – naklonované HTC One (4,7″) s větším 5″ Full HD displejem, ale menším než u One Max (5,9″) za 260 dolarů. Ani zde nechybí 4-jádro 1,5 GHz od MediaTeku či 13 Mpx fotoaparát.


Sinoteck N1020 – nekopírují se jen Androidy. Zde vidíme klon Lumie 1020 od Nokie, který se sice snaží přesvědčit o 41 Mpx PureView fotoaparátu, ve skutečnosti má jen obyčejné 2 Mpx bez jakékoliv technologie, se kterou přišla u svého modelu Nokia. Na druhou stranu na tomto telefonu běží Android!


Excite 502d – a i další kopie se dala do vytvoření Android smartphonu alá Nokia. Známé křivky z modelů Lumia 800 a spol. jsou zde povedené a samotná Nokia mohla podobný telefon už před roky vydat. Ale neudělala to, tak se toho chopila klonovací firma.


iNew V3 – jak by asi vypadala vlajková loď řady Xperia s tenčím provedením a s hliníkovou konstrukcí? Nenechte se ale zmást, čínská napodobenina je jen z plastu, 5″ displej má jen HD rozlišení a vyjde na pouhých 200 dolarů.


iPnoho 6 a iPncne 7 – ne, nejde o překlepy v názvu slova iPhone, jde o plastového Číňana s názvy možných budoucích populárních smartphonů se značkou Apple. Tyhle napodobeniny jsou ze všech asi nejúsměvnější, u iPnoho 6 si všimněte „jablečného“ loga, které slouží jako homebutton na přední straně a jako fotoaparát na zadní straně. A aby toho nebylo dost, iPncne 7 je véčkový telefon s dvojicí displejů.

Zalíbil se vám některý z těchto klonů? Nebo spíše vykouzlil úsměv na tváři?

via: phonearena

ČLÁNKY:,
Samsung Galaxy A5 (2018) ukazuje svůj Infinity displej

Samsung Galaxy A5 (2018) ukazuje svůj Infinity displej

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

O řadě Galaxy A pro rok 2018 od Samsungu již proběhlo mnoho spekulací. Modely se chystá Samsung představit již na začátku…

První majitelé Moto Z a Z2 Force začínají testovat Android 8.0

První majitelé Moto Z a Z2 Force začínají testovat Android 8.0

DNES  |  Jan Hobler  |  diskuze (0)

Společnost Lenovo, respektive Motorola nedávno oslovila své brazilské uživatele za účelem přípravy aktualizací na Android Oreo. Konkrétně se má jednat o…

Do ČR míří další zásoby s iPhonem X. Již brzy bude dostupný

Do ČR míří další zásoby s iPhonem X. Již brzy bude dostupný

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Nový iPhone X (recenze) opět míří na pulty českých prodejců, nebo minimálně na sklad oficiálního českého Apple Storu, na kterém před…

Mobilní zobrazení