Mobilizujeme.cz

Čínské klony útočí: podívejte se na Galaxys, iPnoho, HDC a další

  |  10 komentářů  |  autor:

V Číně se dnes vyrábí prakticky vše a tak není žádným překvapením, že tamní firmy dokáží kdeco velmi dobře zkopírovat. Tedy alespoň na oko.

Když se dříve řeklo Čína, nevyvolávalo to u lidí moc dobrý pocit. Dnes už je to díky větším výrobcům lepší, při pohledu na některé čínské mobilní výrobce už se dá mluvit o překročení této nezáviděníhodné hranice. Přesto se však stále najdou výrobci, kteří se doslova nepářou s tím, aby okopírovali celý produkt. V lepším případě podle originálu vytvoří i prostředí, v horším případě jen naklonují stavební buňky schránky telefonu a zbytek neřeší. Respektive řeší, ale tím způsobem, že hardware osadí takovými komponenty, aby si mohli dovolit třetinovou cenu oproti originálu a ještě na tom vydělali.

Následující telefony od méně známých čínských firem kopírují nejnovější vlajkové lodě předních výrobců a další zajímavé modely. Třeba že ještě ani nebyly představeny a možná ani nebudou! Čína dokáže zařídit vše. Podívejte se na telefony jako Galaxys, iPnoho, HDC a další. Koho asi tak naklonovaly?


HDC Galaxys Note 3 – na pohled věrná kopie Samsungu Galaxy Note 3, jak v barvách bílé, černé a růžové, tak i se silnou výbavou (5,7″ Full HD displej, 4-jádro 1,5 GHz MediaTek, 2 GB RAM, 13 Mpx fotoaparát, 3200 mAh baterie). A to jen za cenu 210 dolarů. Nebude vám ale chybět stylus S Pen?


HDC X – a kopírovat se nemusí jen vlajkové lodi, zde vidíme kopii Moto X za 189 dolarů. Parametry jsou opět na úrovni (4,7″ HD displej, 4-jádro MediaTek, 8 Mpx fotoaparát), nečekejte ale vylepšené funkce Googlu pro hlasové ovládání a nejnovější pure Android – to se ještě v Číně okopírovat nenaučili.


OrientPhone One MAX – naklonované HTC One (4,7″) s větším 5″ Full HD displejem, ale menším než u One Max (5,9″) za 260 dolarů. Ani zde nechybí 4-jádro 1,5 GHz od MediaTeku či 13 Mpx fotoaparát.


Sinoteck N1020 – nekopírují se jen Androidy. Zde vidíme klon Lumie 1020 od Nokie, který se sice snaží přesvědčit o 41 Mpx PureView fotoaparátu, ve skutečnosti má jen obyčejné 2 Mpx bez jakékoliv technologie, se kterou přišla u svého modelu Nokia. Na druhou stranu na tomto telefonu běží Android!


Excite 502d – a i další kopie se dala do vytvoření Android smartphonu alá Nokia. Známé křivky z modelů Lumia 800 a spol. jsou zde povedené a samotná Nokia mohla podobný telefon už před roky vydat. Ale neudělala to, tak se toho chopila klonovací firma.


iNew V3 – jak by asi vypadala vlajková loď řady Xperia s tenčím provedením a s hliníkovou konstrukcí? Nenechte se ale zmást, čínská napodobenina je jen z plastu, 5″ displej má jen HD rozlišení a vyjde na pouhých 200 dolarů.


iPnoho 6 a iPncne 7 – ne, nejde o překlepy v názvu slova iPhone, jde o plastového Číňana s názvy možných budoucích populárních smartphonů se značkou Apple. Tyhle napodobeniny jsou ze všech asi nejúsměvnější, u iPnoho 6 si všimněte „jablečného“ loga, které slouží jako homebutton na přední straně a jako fotoaparát na zadní straně. A aby toho nebylo dost, iPncne 7 je véčkový telefon s dvojicí displejů.

Zalíbil se vám některý z těchto klonů? Nebo spíše vykouzlil úsměv na tváři?

via: phonearena

ČLÁNKY:,
Číňané mají roztomilý miniklon iPhonu. Je menší, než byste čekali

Číňané mají roztomilý miniklon iPhonu. Je menší, než byste čekali

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínské klony zařízení známých značek nejsou ničím neobvyklým. Jenže když k tomu přidáme i trochu té vlastní invence, vyjde nám něco vskutku originálního.…

Vědci vyvíjejí flexibilní baterii, která může běžet na slané vodě

Vědci vyvíjejí flexibilní baterii, která může běžet na slané vodě

DNES  |    |  diskuze (0)

Ano, je tady další z řady převratných vynálezů, který slibuje zázračnou technologii budoucnosti. Tentokrát sice vědci nehodlají prodloužit výdrž baterie – ačkoliv…

Další únik naznačuje bezdrátové nabíjení v nových iPhonech

Další únik naznačuje bezdrátové nabíjení v nových iPhonech

DNES  |    |  3 komentáře

Představení nových iPhonů pomalu ale jistě klepe na dveře a ve vzduchu i přesto stále visí několik otázek, které ještě nebyly zodpovězeny.…

Mobilní zobrazení