Mobilizujeme.cz

Čínské klony útočí: podívejte se na Galaxys, iPnoho, HDC a další

  |  10 komentářů  |  autor:

V Číně se dnes vyrábí prakticky vše a tak není žádným překvapením, že tamní firmy dokáží kdeco velmi dobře zkopírovat. Tedy alespoň na oko.

Když se dříve řeklo Čína, nevyvolávalo to u lidí moc dobrý pocit. Dnes už je to díky větším výrobcům lepší, při pohledu na některé čínské mobilní výrobce už se dá mluvit o překročení této nezáviděníhodné hranice. Přesto se však stále najdou výrobci, kteří se doslova nepářou s tím, aby okopírovali celý produkt. V lepším případě podle originálu vytvoří i prostředí, v horším případě jen naklonují stavební buňky schránky telefonu a zbytek neřeší. Respektive řeší, ale tím způsobem, že hardware osadí takovými komponenty, aby si mohli dovolit třetinovou cenu oproti originálu a ještě na tom vydělali.

Následující telefony od méně známých čínských firem kopírují nejnovější vlajkové lodě předních výrobců a další zajímavé modely. Třeba že ještě ani nebyly představeny a možná ani nebudou! Čína dokáže zařídit vše. Podívejte se na telefony jako Galaxys, iPnoho, HDC a další. Koho asi tak naklonovaly?


HDC Galaxys Note 3 – na pohled věrná kopie Samsungu Galaxy Note 3, jak v barvách bílé, černé a růžové, tak i se silnou výbavou (5,7″ Full HD displej, 4-jádro 1,5 GHz MediaTek, 2 GB RAM, 13 Mpx fotoaparát, 3200 mAh baterie). A to jen za cenu 210 dolarů. Nebude vám ale chybět stylus S Pen?


HDC X – a kopírovat se nemusí jen vlajkové lodi, zde vidíme kopii Moto X za 189 dolarů. Parametry jsou opět na úrovni (4,7″ HD displej, 4-jádro MediaTek, 8 Mpx fotoaparát), nečekejte ale vylepšené funkce Googlu pro hlasové ovládání a nejnovější pure Android – to se ještě v Číně okopírovat nenaučili.


OrientPhone One MAX – naklonované HTC One (4,7″) s větším 5″ Full HD displejem, ale menším než u One Max (5,9″) za 260 dolarů. Ani zde nechybí 4-jádro 1,5 GHz od MediaTeku či 13 Mpx fotoaparát.


Sinoteck N1020 – nekopírují se jen Androidy. Zde vidíme klon Lumie 1020 od Nokie, který se sice snaží přesvědčit o 41 Mpx PureView fotoaparátu, ve skutečnosti má jen obyčejné 2 Mpx bez jakékoliv technologie, se kterou přišla u svého modelu Nokia. Na druhou stranu na tomto telefonu běží Android!


Excite 502d – a i další kopie se dala do vytvoření Android smartphonu alá Nokia. Známé křivky z modelů Lumia 800 a spol. jsou zde povedené a samotná Nokia mohla podobný telefon už před roky vydat. Ale neudělala to, tak se toho chopila klonovací firma.


iNew V3 – jak by asi vypadala vlajková loď řady Xperia s tenčím provedením a s hliníkovou konstrukcí? Nenechte se ale zmást, čínská napodobenina je jen z plastu, 5″ displej má jen HD rozlišení a vyjde na pouhých 200 dolarů.


iPnoho 6 a iPncne 7 – ne, nejde o překlepy v názvu slova iPhone, jde o plastového Číňana s názvy možných budoucích populárních smartphonů se značkou Apple. Tyhle napodobeniny jsou ze všech asi nejúsměvnější, u iPnoho 6 si všimněte „jablečného“ loga, které slouží jako homebutton na přední straně a jako fotoaparát na zadní straně. A aby toho nebylo dost, iPncne 7 je véčkový telefon s dvojicí displejů.

Zalíbil se vám některý z těchto klonů? Nebo spíše vykouzlil úsměv na tváři?

via: phonearena

ČLÁNKY:,
iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

VČERA  |    |  diskuze (0)

Apple dnes podle plánu vydal dokončený nový systém iOS 11, který přináší spoustu změn a novinek na podporované iPhony, iPady a také…

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

VČERA  |    |  3 komentáře

Takzvaných bezrámečkových telefonů na trhu najdeme opravdu hodně. Téměř všichni výrobci smartphonů již takový model ve svém portfóliu mají. Takový smartphone nyní…

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

VČERA  |    |  diskuze (0)

Možná jste byli po představení novinek z Cupertina trošku zklamáni, že se nevyplnila předpověď některých webů a Apple nepředstavil skutečné bezdrátové nabíjení…

Mobilní zobrazení