Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Číňané vymysleli masky, které mají ochránit majitele iPhonu X

  |  3 komentáře  |  autor: Martin Skořepa

Pokud jste se před lety začali obávat o svou bezpečnost kvůli smartphonům, které neustále znají vaši polohu a mnoho dalšího, co asi nyní řeknete na nejnovější 3D čtečku tváře, která vás může sledovat doslova ve dne v noci? Důmyslní Číňané ale naštěstí opět vymysleli snadné a levné řešení…

O nové přelomové čtečce od Applu, která u nového výročního iPhonu X místo otisku prstu snímá váš obličej a díky pokročilým senzorům vycházejícím z technologie u herní konzole Xbox od Microsoftu dokáže rychle a také spolehlivě za různých podmínek rozpoznat svého majitele. Stačí se na telefon jen podívat.

Nová a oproti konkurenčním řešením snad první 100 % funkční čtečka tváře tedy logicky vyvolává spoustu zásadních otázek, na které stále neznáme všechny odpovědi. Apple ale své uživatele uklidňuje tím, že rozpoznání obličeje probíhá přímo v telefonu, takže vaše citlivá data nebudou odesílána na žádný server, jako je iCloud apod.

Tip: Číňané dál vesele kopírují. Tohle má být jejich iPhone X, ale…

Přesto se mnozí obávají toho, že Apple může sledovat uživatele a jejich výrazy v obličeji, což by s pomocí softwaru rozpoznávajícího nálady osob šlo použít k nepředstavitelným věcem. Firma by pak teoreticky mohla tato data prodávat jiným společnostem, které by vám nabízely produkty přesně podle vaší nálady. Jistě si to umíte představit.

Navíc další otázky vyvolává absence technologie pro snímání otisků prstů. Chce snad Apple každého donutit používat jeho čtečku obličeje, aby získal co nejvíce informací o svých uživatelích? To se můžeme jen domnívat, každopádně pokud patříte mezi více podezřívavé lidi a chcete si nový iPhone X pořídit, raději používejte například starý dobrý PIN kód.

Ovšem ani to neřeší problém, pokud se nové čtečky tváře bojíte. A tak se svým vynálezem přispěchali Číňané, kteří začínají nabízet speciální ochranné masky, které mají majitele telefonu iPhone X ochránit před případným zneužitím čtečky tváře. Nicméně masky v podobě kukly radíme nenosit během dne, třeba v bance by to nemuselo dopadnou dobře.

Číňané však mají řešení snad pro každého a nabízejí masky nejen za různé ceny od 5 do 15 dolarů, ale také s různým počtem otvorů a v různých barvách, nejen v tradiční černé. Pokud jde o společenskou etiku, vypadá nejschůdněji obyčejná maska na spaní, kterou už možná doma máte. Nicméně přes den v ní asi chodit nebudete.

Je jasné, že se Číňané snaží přiživit na ohromné marketingové vlně kolem nového výročního iPhonu X a jeho neobyčejných funkcích. Po žádné z nabízených masek samozřejmě lidé nebudou prahnout tak, jako po jiných smysluplnějších vynálezech. Nicméně se musí uznat, že čínští prodejci umí podobným způsobem pobavit, co říkáte?

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KischLOLDaniel Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Daniel
Daniel

No co by se stalo? Podojí je ještě víc.
Opravdu neskutečná firma. Dokáže dát dohromady takové stádo, které je ochotné zaplatit cokoliv za předražené pozlátko. Smekám klobouk.

LOL
LOL

???

Kisch
Kisch

A jste si jistí, že to jsou masky proti iPhonům a ne na jisté jiné zábavné aktivity? :D

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nové úniky OnePlus 6T potvrzují čtečku otisků v displeji

Nové úniky OnePlus 6T potvrzují čtečku otisků v displeji

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Na internet unikl snímek smartphonu OnePlus 6T, který podle všeho vypadá jako mírně nakynutý OnePlus 6. O něco později…

Essential Phone dostane příští rok i Android 10

Essential Phone dostane příští rok i Android 10

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Nástupce Essential Phonu byl v květnu zrušen poté, co vyšlo najevo, že původní telefon se neprodával tak dobře, jak výrobce…

Fotoaparát iPhonu XS není zas tak boží. Pixel 2 prý fotí lépe

Fotoaparát iPhonu XS není zas tak boží. Pixel 2 prý fotí lépe

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Pokud jste 12. září sledovali představení nových iPhonů, pak víte, že lidé z Applu věnovali velkou pozornost úžasnému fotoaparátu iPhonu…

Mobilní zobrazení