Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Čína zakázala produkty Apple ve vládních institucích

  |  4 komentáře  |  autor: Jiří Smutný

Apple je jednou z největších a nejúspěšnějších firem ve svém odvětví. Ne všude ji však vítají s otevřenou náručí. Například v Číně dokonce došlo k zákazu veškerých produktů z Cupertina ve vládních institucích. Co je k tomu vedlo?

Čína je kontroverzní zemí, kde stále vládne komunismus, i když nyní již značně uvolněný. Přístup sem mají zahraniční investoři a z Číny se pomalu stává velmoc, jejíž HDP postupně roste. Čínská vláda provedla rozhodnutí, které nepotěší firmu Apple. Od včera je totiž zakázáno ve vládních institucích používat veškeré „jablečné“ přístroje, včetně iPhonů či iPadů. Důvod? Hlavní příčinou tohoto kroku je strach Číny ze špionáže ze strany západních států.

Jedná se o obavy, že v hardwaru zařízení by mohly být nainstalovány odposlechy a další sledovací přístroje, které by mohly odhalit některá státní tajemství. Apple se brání, že by nikdy nedovolil žádným úřadům a institucím něco podobného do jejich produktů instalovat. Čínské úřady vychází mimo jiné z faktu, že již nedávno k jisté špionáži došlo. Jednalo se o Huawei, jednoho z místních největších producentů mobilních aparátů. Stála za tím americká NSA. Přispěl k tomu i Edward Snowden, který prozradil, že se USA snaží získat právě různá tajemství Číny.

Uživatelé Apple produktů v Číně se samozřejmě nemusí bát, oni si stále budou moci kterýkoli koupit, zákaz se jich netýká. Co si o tomto myslíte? Byl by Apple skutečně schopný umožnit západním státům špionáž?

Zdroj: PhoneArena

ČLÁNKY:,

Diskuze

4
Komentujte

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
skacelptomaspdsJaník Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Janík
Janík

Jsem pevně přesvědčen o tom, že všechny americké firmy vyrábějící komunikační technologie jsou americkou vládou nuceni, používat špionážní technologie ve svých výrobcích. Tyto technologie jsou těžko odhalitelné a není divu, že zejména Čína a Rusko se před špionáží chrání. Není to tak dávno, co USA odmítli pustit na trh západních zemí čínské procesory, že obsahují špionážní prvky. A je to možné, technicky na to Čína má. A k čemu to povede? Eskalace napětí, zvýšené rozpočty na zbrojení a v konečném důsledku konflikt s globálními důsledky. Hezká budoucnost!

pds
pds

samozřejmě, že je to možné. Myslím, že už v minulosti prosákly zprávy, které deklarovaly, že firmy typu cisco, microsoft, google, ale právě i apple a další ve svých zařízeních či SW musí zajistit možnost přístupu k datům, což zárověň tito producenti popírali. To, že dnes je stejně jako v minulosti snaha každé velmoci šmírovat co se dá, je víc než zřejmé, případ Merkelová vs. USA to jen potvrzuje. Takže jablečný výkřik je mimo, pokud vláda nařídí apple poslechne, jinou volbu v tomto demokraticky se tvářícím systému nemá.

tomas
tomas

Presne tak :) kazdy technicky vyspely stat by si mal pre seba technologie vyranat sam pokial chce mat istotu ze budu chranene citlive informacie.

skacelp
skacelp

„Čína je kontroverzní zemí, kde stále vládne komunismus…“, a ten kdo tento článek napsal je nevzdělaný hlupák!

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Recenze Google Pixel 2 XL: smartphone z laboratoře

Recenze Google Pixel 2 XL: smartphone z laboratoře

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Je už konečně vše tak, jak má být? Po všech těch porodních bolestech, které se u telefonu Google Pixel…

OnePlus 6 trhá rekordy, společnost je vděčná svým zákazníkům

OnePlus 6 trhá rekordy, společnost je vděčná svým zákazníkům

VČERA  |  Radek Chlup  |  diskuze (0)

Společnost OnePlus dnes oznámila, že její vlajkový telefon OnePlus 6 překročil ve svém prodeji číslo 1 milion, a přitom…

Gmail pro iOS už vás nebude upozorňovat na nedůležité emaily

Gmail pro iOS už vás nebude upozorňovat na nedůležité emaily

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Pokud to máte jako já, že ze všech emailů, co vám denně přijdou, je 90 % nedůležitých, tak pravděpodobně…

Mobilní zobrazení