Mobilizujeme.cz

Chystají se nové Windows Phone Nokie? (aktualizováno)

  |  1 komentář  |  autor:

V dnešním článku vám poodhalíme budoudnost, kterou se finská Nokia pravděpodobně v blízkých měsících vydá. Pospojujeme dohromady všechny informace, úniky, ale i fotografie a videa, a ukážeme si tajemné Nokie AC/DC a Prodigy.

(aktualizováno 4. dubna) Server PhoneArena se dostal k velice zajímavému obrázku. Jedná se o jakýsi druh předfinálního plakátu, reklamního obrázku či něčeho jiného, každopádně to vypadá, že se to nemělo dostat na veřejnost. Na obrázku můžeme najít nový model od Nokie, který je zobrazen ve více barvách, ale co je nejdůležitější, to je to, co si na obrázku můžeme přečíst. Pokud tomuto úniku můžeme věřit, potom se příští generace mobilních Windows budou jmenovat Windows Phone 8. Žádné Apollo, ani nic jiného, prostě jednoduché označení číslem značícím pořadí.

Ale teď zpět k obrázku. Pořád tu máme tvrzení šéfdesignera Nokie, že se chystá něco, co všem ukáže záda. S Lumiemi, potažmo Nokií N9, se to docela povedlo, tedy po stránce designu. Aby ale Nokia mohla ukázat ostatním záda, potřebuje nejen design, ale i funkce a slušný hardware, případně něco, čím ostatní trumfne. Pokud by Nokia představila takto vypadající telefon, se slušnými vnitřnostmi, a navíc přidala nějakou dobrou, ale hlavně využitelnou „fíčuru“, myslím, že se jí to může podařit. I s kterýmkoliv jiným designem z níže uvedených, tak se nechme překvapit. Hlavně ale, ať to zase netrvá…

(původní text z 1. dubna) Finská Nokia už nějaký ten pátek těží se svými Lumiemi, tedy smartphony s operačním systémem Windows Phone, z designu, který si nejprve ozkoušela na Nokii N9 s Meego. Jenže tenhle design se už pomalu okoukává, a tak je potřeba přijít s něčím novým. V kuloárech se šušká o Nokiích s kódovým značením AC/DC a Prodigy.

Ještě ale, než se dostaneme k samotným telefonům, shrňme si pár informací. Nové Nokie logicky přijdou s operačním systémem Windows Phone, pravděpodobně už ve verzi 8, označované jako Apollo. Co všechno by verze Apollo měla přinést, najdete v tomto našem článku. Také by měly přijít s fotoaparátem vylepšeným o technologii PureView, kterou prozatím disponuje pouze symbianová Nokia 808 PureView. Tedy, alespoň to tvrdila Joe Harlow na MWC 2012 v Barceloně, takže tomu budeme věřit. Podle dalších informací pracuje šéfdesigner Nokie Marko Ahtisaari kromě Nokia tabletu i na revolučním telefonu, který ukáže všem smartphonům záda.


Podoba je zřejmá, ale je to Nokia AC/DC, Prodigy, či jiný model? A dočkáme se ho vůbec?

To, co vidíte na obrázku, je podoba telefonu, kterou si Nokia podle serveru Nokiaport.de nechala patentovat pár dní zpátky. A teď, design patentu se až nápadně podobá jednomu z dvojice modelů, který lze spatřit na tomto videu, jež se zřejmě nikdy nemělo dostat na svět. Video je sice poměrně staré, takže v jedné dlaždici můžeme záhlédnout již pohřbenou značku Ovi, ale podoba je až příliš nápadná.

Druhý model zase vypadá jako ten, o kterém se spekulovalo, že bude první Nokií s Windows Phone. Na zbytku videa už je sice jen vymyšlená budoucnost, ale i tak je video zajímavé více než dost. A teď už poslední informace: zdroje blízké operátorovi AT&T minulý měsíc odtajnily, že Nokia pracuje na dvou modelech s Windows Phone 8 na palubě. Modely nesou právě v úvodu zmíněná kódová označení AC/DC a Prodigy. Až moc střípků zapadajících do sebe na to, aby šlo o náhodu, nemyslíte?

ČLÁNKY:, , ,
Huawei představí i Lite verzi modelu Mate 10

Huawei představí i Lite verzi modelu Mate 10

21. 9. 2017  |    |  diskuze (0)

Za necelý měsíc představí společnost Huawei velmi očekávaný phablet Mate 10. Konkrétně uvede hned tři modely, jedním z nich bude i telefon…

Samsung přidává k televizi Galaxy S8+ zdarma. Má to ale háček

Samsung přidává k televizi Galaxy S8+ zdarma. Má to ale háček

DNES  |    |  3 komentáře

Samsung je velká firma a vyrábí velké množství produktů. Několikero svých odvětví dokáže ale mistrně spojit a nezřídka se tak stává, že…

128 GB microSD kartu nyní seženete za hubičku, stačí jen 250 Kč

128 GB microSD kartu nyní seženete za hubičku, stačí jen 250 Kč

DNES  |    |  7 komentářů

Stejně jako platí Moorův zákon, tak každým rokem za přibližně stejnou částku koupíte paměťovou kartu s větším úložným prostorem. A platí to…

Mobilní zobrazení