Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Chrome pro Android zrychlí načítání i s pomalým připojením

  |  6 komentářů  |  autor: Jan Hobler

Pokud jste již někdy uvízli s pomalým internetem a touhou přečíst si nějaký článek na webu, Google vás pro příště zachrání. Má totiž v plánu vydat novou funkci pro Chrome na Android, která ušetří drahocený čas od dlouhého načítání. Nápad je to zajímavý a jistě velmi praktický, o co tedy půjde?

Půjde o funkci „Data Saver“, neboli „šetřič dat“. Ten Vám místo celé stránky s obrázky zobrazí jen text a to když ucítí pomalé připojení. Jednou za načtení stránky pak budete mít možnost zapnou zobrazení všech obrázků na stránce, či jen těch, které si zvolíte. Zvolené obrázky pak zobrazíte jednoduchým kliknutím na jejich místo na stránce. Google samotný o nové funkci říká, že vám ušetří až 70 % dat na vašem zařízení se systémem Android.

Vyhledávací gigant se snaží o co nejlepší zrychlení načítání internetu na mobilních zařízeních. Nicméně na zmíněný spořič dat si v našich končinách budeme muset ještě chvíli počkat. Google totiž dává přednost zemím s opravdu extrémně pomalým internetem, jako třeba Indie a Indonésie. K nám se tedy dostane o něco později, ale čekat se v tomto ohledu rozhodně vyplatí, co myslíte?

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
ed
ed

To umí několik prohlížečů dávno. Základ je root a vyřadit všechny reklamy, obrázky snad nikomu nevadí a kdo tady dnes má pomalý internet? To snad už nejde ani pořídit. Možná nějaký trouba co si dnes koupí telefon bez LTE to bude brzy potřebovat (v diskuzích se jich najde dost, kteří LTE nepotřebují). Pak se jim toto bude hodit.

Awesome Guy
Awesome Guy

Milý kolego, ne všude je LTE :)

ed
ed

A co tím chcete říci, milý kolego? Všude neteče třeba ani teplá voda, přesto ji doma, na chatě a na hotelu kde se ubytuji chci mít.
Kde není LTE (které už je skoro všude) tak je zatím 3G. Kde už je LTE, tam často už není (nebo časem nebude) 3G.

Xicht
Xicht

A také, ne každý operátor má LTE.

thegrid
thegrid

A né každému se to LTE chce platit i když by na něj teoreticky měl, protože ho prostě nevyužije.

ed
ed

Nevyužije ho, ale bude fňukat, že má pomalý internet a tak se bude omezovat a v prohlížeči si bude zobrazovat jen text bez obrázků :-)) Pobavils.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nokia chystá něco velkého, možná se dočkáme na MWC

Nokia chystá něco velkého, možná se dočkáme na MWC

DNES  |  Filip Matějka  |  diskuze (0)

Před nedávnem si společnost HMD Global nechala patentovat staronovou ochrannou známku pro další model Nokia, která měla být určená pro prémiovou…

Prototyp Xperie XZ2 Compact se objevil na internetu

Prototyp Xperie XZ2 Compact se objevil na internetu

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Sony je jeden z mála výrobců, jenž nezapomíná ani na ty, kteří by rádi kompaktní smartphone s top výbavou. Podle dostupných…

S novým iOS 11.2.6 už by telungština neměla dělat problémy

S novým iOS 11.2.6 už by telungština neměla dělat problémy

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Apple vydal nové verze svých operačních systémů, ve kterých je narychlo (a snad tentokrát také pečlivě) opravený problém s telungštinou. Jeden…

Mobilní zobrazení