Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Chcete volat neomezeně za atraktivní ceny? Upište se nám.

  |  4 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Ať už je to O2, Vodafone, T-Mobile či nový Air Telecom, všichni z hráčů mají neomezené tarify za lákavější ceny pouze v případě dvouletého úvazku. Kdo se nechce „podepsat krví“, musí si připlatit o nějakou tu stovku více.

Vezměme to nejprve z druhého konce. Když přišlo O2 jako první s nabídkou neomezeného volání a SMS do všech sítí, způsobilo tím mezi lidmi skutečně jakousi „revoluci“. Reakce ostatních operátorů ještě přilily další olej do ohně. Najednou jsem nejen mezi svými přáteli, ale i u cizích lidí ve veřejné dopravě, kterou pravidelně využívám (ať už je to metro, tramvaj, autobus nebo i dálkový autobus), registroval „zvýšený“ zájem o téma neomezeného volání u českých operátorů. Také jste to postřehli?

Většina diskuzí v oblasti tarifních nabídek mobilních operátorů se rázem otočila o stoosmdesát stupňů. Najednou se nemluvilo, jak jsou tuzemští operátoři ti nejdražší loupežníci z celého světa, ale s jak skvělými nabídkami z ničeho nic přišli. Prý, že si začali konkurovat. Proč? Skutečně by mě zajímalo, proč se lidé neptají sami sebe, proč k této situaci došlo, proč najednou O2 zlevnilo neomezený tarif a proč ostatní operátoři tak rychle na české poměry reagovali. Kde může být zakopaný pes?

Vesměs všichni operátoři v prvních dnech svých lákavých neomezených tarifech zaznamenali obrovský počet zákazníků, kteří si chtěli zřídit některý z nových neomezených tarifů. Operátoři musejí být více než spokojeni. Zákazník si klidně zvýší měsíční útratu i o několik stovek oproti dosavadními tarifu, jen aby měl „to neomezené volání“, popřípadě neomezené SMS. Jaké bude následně skutečné využití neomezených volných minut oproti dříve „poctivě“ zaplacené každé minutě, by mě celkem zajímalo. Ať už operátor O2, který loni začal s pravidelnou rubrikou se zasíláním zajímavých čísel o provozu v síti O2 apod. pro novináře, nebo klidně i jiný operátor, by někdo mohl poskytnout statistiku o využití služeb u neomezených tarifů.

Co ale vidím pro operátory jako klíčovější, je podepsání smlouvy na 2 roky. Jinak by si musel zákazník u neomezených tarifů všech našich operátorů připlatit, nejméně u Air Telecomu (kolem 100 Kč měsíčně) a většinou pak kolem 200 Kč. A přiznejme si, kdo by připlácel něco navíc, když může mít to samé levněji, i když s podmínkou podpisu smlouvy? Pro operátory je to tak jistý příjem po dobu oných dvou let. A nejen to..

Na celou situaci kolem příchodu neomezených tarifů, které v některých případech stojí jen čtvrtinu původní ceny, se musíme dívat trochu v širším měřítku. Zanedlouho, 8. května, bude ukončeno 30-ti denní kolo veřejných připomínek k podmínkám aukce, díky které by mohl na český trh přijít nový plnohodnotný operátor, jak tomu zatím nové podmínky nahrávají. Jenže co na plat, když si současní operátoři (a nejen ti, ale i virtuálové v jejich sítích, viz. nově Air Telecom) „rozeberou“ na 2 roky zákazníky, kteří se nebojí utratit částku kolem 700 Kč? Kteří zákazníci zbudou na případného nového hráče?

Co tedy udělat? Počkat si..

Líbil se vám článek? Podívejte se i na další pohledy redaktorů Mobilizujeme.cz nebo sledujte Google+ profil Luboše Srba, který je autorem tohoto článku.

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Roman
Roman

Prvé co mě napadlo, že je to reakce na dražbu frekvencí, kdyby to neudělali teď tak za rok nebo jak přídě další operátor by museli jít z cenama dolů.

Jsou vy_c_a_ý.

Nevím, jestli se mám smát nebo plakat, když vidím reklamy, jak to pustili na plno.

Kaji
Kaji

Přesně tak,nejlépe ještě počkat,nežli se upsát ihned na dva roky..Samozřejmě je spousta lidí kterým to vyhovuje a neřeší (nemusí řešit)smlouvu na tak dlouhou dobu..

Lukáš
Lukáš

Je to tak, každopádně, když si vezmu možnosti, které mám jako student, tedy bud´ mít za 300 nic s smskama nebo za 700 všechno, beru za 700 všechno.

Ted´ navíc používám mobil i jako služební, tudíž bude lepší vidět pravidelně 700 než jednou 400, jednou 1300.

Každému dle chuti, bude lepší počkat a kdo ví, na jakou cenu bude velká trojka nucena snížit, ale pro mně třeba bude lepší si připlatit a nic neřešit.

Grácie
Grácie

Ahoj, velmi levné neomezené volání s úvazkem pouze na 1 rok
lze zařídit na: volameneomezene@seznam.cz
Grácie

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Ransomware na Androidu nejčastěji využívá vyskakovací okna

Ransomware na Androidu nejčastěji využívá vyskakovací okna

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Z výzkumu společnosti ESET vyplynulo, že nejrozšířenějším typem ransomwaru pro zařízení s operačním systémem Android byly škodlivé kódy, které zablokují zařízení…

Android a iOS již mají 99,9 % podíl, ostatní systémy jsou mrtvé

Android a iOS již mají 99,9 % podíl, ostatní systémy jsou mrtvé

DNES  |  Luboš Srb  |  5 komentářů

Gartner ve své nejnovější zprávě potvrzuje, že v roce 2017 zemřely všechny zbývající operační systémy, které chtěly konkurovat dvojici Android a…

Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

VČERA  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Výrobce poměrně robustních aut, které se nezaleknou ani horšího terénu či počasí, nyní přichází s ekvivalentem na poli smartphonů. Land Rover…

Mobilní zobrazení