Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Chcete volat neomezeně za atraktivní ceny? Upište se nám.

  |  4 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Ať už je to O2, Vodafone, T-Mobile či nový Air Telecom, všichni z hráčů mají neomezené tarify za lákavější ceny pouze v případě dvouletého úvazku. Kdo se nechce „podepsat krví“, musí si připlatit o nějakou tu stovku více.

Vezměme to nejprve z druhého konce. Když přišlo O2 jako první s nabídkou neomezeného volání a SMS do všech sítí, způsobilo tím mezi lidmi skutečně jakousi „revoluci“. Reakce ostatních operátorů ještě přilily další olej do ohně. Najednou jsem nejen mezi svými přáteli, ale i u cizích lidí ve veřejné dopravě, kterou pravidelně využívám (ať už je to metro, tramvaj, autobus nebo i dálkový autobus), registroval „zvýšený“ zájem o téma neomezeného volání u českých operátorů. Také jste to postřehli?

Většina diskuzí v oblasti tarifních nabídek mobilních operátorů se rázem otočila o stoosmdesát stupňů. Najednou se nemluvilo, jak jsou tuzemští operátoři ti nejdražší loupežníci z celého světa, ale s jak skvělými nabídkami z ničeho nic přišli. Prý, že si začali konkurovat. Proč? Skutečně by mě zajímalo, proč se lidé neptají sami sebe, proč k této situaci došlo, proč najednou O2 zlevnilo neomezený tarif a proč ostatní operátoři tak rychle na české poměry reagovali. Kde může být zakopaný pes?

Vesměs všichni operátoři v prvních dnech svých lákavých neomezených tarifech zaznamenali obrovský počet zákazníků, kteří si chtěli zřídit některý z nových neomezených tarifů. Operátoři musejí být více než spokojeni. Zákazník si klidně zvýší měsíční útratu i o několik stovek oproti dosavadními tarifu, jen aby měl „to neomezené volání“, popřípadě neomezené SMS. Jaké bude následně skutečné využití neomezených volných minut oproti dříve „poctivě“ zaplacené každé minutě, by mě celkem zajímalo. Ať už operátor O2, který loni začal s pravidelnou rubrikou se zasíláním zajímavých čísel o provozu v síti O2 apod. pro novináře, nebo klidně i jiný operátor, by někdo mohl poskytnout statistiku o využití služeb u neomezených tarifů.

Co ale vidím pro operátory jako klíčovější, je podepsání smlouvy na 2 roky. Jinak by si musel zákazník u neomezených tarifů všech našich operátorů připlatit, nejméně u Air Telecomu (kolem 100 Kč měsíčně) a většinou pak kolem 200 Kč. A přiznejme si, kdo by připlácel něco navíc, když může mít to samé levněji, i když s podmínkou podpisu smlouvy? Pro operátory je to tak jistý příjem po dobu oných dvou let. A nejen to..

Na celou situaci kolem příchodu neomezených tarifů, které v některých případech stojí jen čtvrtinu původní ceny, se musíme dívat trochu v širším měřítku. Zanedlouho, 8. května, bude ukončeno 30-ti denní kolo veřejných připomínek k podmínkám aukce, díky které by mohl na český trh přijít nový plnohodnotný operátor, jak tomu zatím nové podmínky nahrávají. Jenže co na plat, když si současní operátoři (a nejen ti, ale i virtuálové v jejich sítích, viz. nově Air Telecom) „rozeberou“ na 2 roky zákazníky, kteří se nebojí utratit částku kolem 700 Kč? Kteří zákazníci zbudou na případného nového hráče?

Co tedy udělat? Počkat si..

Líbil se vám článek? Podívejte se i na další pohledy redaktorů Mobilizujeme.cz nebo sledujte Google+ profil Luboše Srba, který je autorem tohoto článku.

ČLÁNKY:, , , ,
Facebook Messenger zavádí jednoduché platby přes PayPal

Facebook Messenger zavádí jednoduché platby přes PayPal

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Facebook Messenger se zlepšuje každým dnem. Poslední velký update přinesl panel s různými rozšířeními, jako například GIFy nebo možnost poslat oblíbenou skladbu…

Recenze Xiaomi Mi Mix 2: méně výjimečný, zato více praktický

Recenze Xiaomi Mi Mix 2: méně výjimečný, zato více praktický

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Před rokem odstartovalo čínské Xiaomi největší trend roku 2017, tzv. bezrámečkový design. Nicméně první model Mi Mix nelze označit jinak, než jako…

Apple míří k soudu. Jeho "převratné" Animoji jsou prý kradené

Apple míří k soudu. Jeho „převratné“ Animoji jsou prý kradené

VČERA  |  Lucie Poláčková  |  3 komentáře

Zdá se, že Apple se potýká s další nemilou situací. Tentokrát jde o o animované emotikony s názvem Animoji, které se také…

Mobilní zobrazení