Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Češi vymysleli chytrý stolní telefon, jmenuje se Raven

  |  10 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Česká firma z Jablonce nad Nisou se už několik let zabývá výrobou stolních telefonů. Jenže jak doba pokročila, nároky s ní také. Novinka Jablocom Raven tak kombinuje klasický stolní telefon s dotykovým ovládáním a rozšiřitelností operačního systému Android!

Aktuální cena Jablocom Raven: (zdroj: Heureka.cz)

Operační systém Android se dostává do všech možných zařízení. Dnes už jej nenajdeme jen v chytrém telefonu, ale také v tabletech, noteboocích, chytrých hodinkách či chytrých brýlích. Tak proč by se nemohl objevit také ve stolních telefonech? U české firmy Jablocom vyrobili moderní chytrý stolní telefon, který má nejen dotykové ovládání díky 8″ obrazovce zabudovaného tabletu, ale také širokou škálu možností a rozšíření právě díky Androidu.

Raven je sice principem klasický stolní telefon, díky slotu na SIM kartu s ním však můžete klidně kamkoliv odejít, nejen po místnosti. I když takové volání v metru se stolním telefonem by bylo asi dosti úsměvné a mnohdy také nepochopitelné. Uživateli však dává volnost telefon kdykoliv libovolně přemístit. Hodí se do kanceláře, kdy voláte na dané místo či danému člověku v dané práci.

Telefon se skládá z klasického sluchátka pro pohodlnější volání. Sluchátko se pokládá do základny telefonu a šikovně pomocí magnetů se na své místo přichytí. Velká 8″ dotyková obrazovka pak umožňuje nejen vyřizovat klasické hovory, ale také díky přední 0,3 Mpx kamerce a Wi-Fi připojení vyřizovat videohovory a videokonference. Můžete také mimo jiné ve firmě ušetřit za volání přes internet, ať už použijete Skype, Google Hangouts, Viber, WhatsUp apod. Samotné prostředí je pak velmi jednoduché, rychlé a plynulé. Jak můžete vidět na obrázcích, výrobce vše podřídil maximální jednoduchosti a přehlednosti.

Pro maximální firemní využití je možné nastavit aplikace, do kterých se daný zaměstnanec dostane. Lze tedy například povolit, aby zaměstnanec vyřizoval emaily a hovory, jinak nic jiného. Další zajímavou vychytávkou je poznámka na displeji během příchozího hovoru. Představte si situaci, kdy vám volá ředitel a vy jste pro něj měli zajistit rezervaci hotelu. Pak tuto poznámku uvidíte na displeji ještě dříve, než řediteli hovor vezmete. Zabezpečení Ravenu je možné přes PIN či například detekci tváře, ovšem ta na Androidu 4.2.2 Jelly Bean není tak úplně funkční a ani bezpečná (dá se oklamat vytisknutým obrázkem tváře dané osoby).

Díky operačnímu systému Android mohou firmy využívat různé aplikace, třeba i svoje vlastní, které si jednoduše vytvoří. Jablocom rád ukazuje například dálkové ovládání větráku či sledování kamerového systému, ale praktických možností je samozřejmě nespočet. Stejně tak se dá Raven rozšířit připojením bezdrátové klávesnice (pro pohodlnější vyřizování emailů), myši nebo bezdrátového Bluetooth headsetu a tedy ještě větší volnosti a pohodlí během doby strávené v kanceláři.

Konfigurace Ravenu je celkem dobrá. Kromě velké 8″ TN obrazovky s kapacitní dotykovou vrstvou má přístroj přední 0,3 Mpx kamerku, Android 4.2.2 Jelly Bean (případné aktualizace budou jen bezpečnostní a opravné, nikoliv na vyšší verzi Androidu), 4-jádrový 1 GHz procesor Allwinner A31S, 1 GB operační paměti RAM a 4 GB vnitřní paměti (reálně 2 GB volné).

Na českém trhu se novinka Jablocom Raven objeví od 22. září za cenu 12 500 korun včetně DPH.

ČLÁNKY:, , ,
Unikly fotografie chystaného telefonu Huawei P11 Plus?

Unikly fotografie chystaného telefonu Huawei P11 Plus?

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Huawei již všechny své letošní trumfy v rukávu vytáhl, proto se nyní začalo spekulovat o vlajkové lodi pro rok 2018. Nyní…

Facebook chce přetáhnout tvůrce videí. Vydal pro ně aplikaci

Facebook chce přetáhnout tvůrce videí. Vydal pro ně aplikaci

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Největší sociální síť na světě vydala aplikaci Facebook Creator, která je určena lidem natáčejícím videa. Jde o konkurenci pro YouTube? Aplikace Facebook…

Recenze Meizu M5s: svůj původ nezapře

Recenze Meizu M5s: svůj původ nezapře

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Meizu je stále poměrně mladá značka. Smartphony s operačním systémem Android již však produkují od roku 2011, takže úplným nováčkem není.…

Mobilní zobrazení