Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

CEO přiznává, že Xiaomi rostlo moc rychle a chce zpomalit

  |  8 komentářů  |  autor: Lumír Kratochvíl

Během raketového růstu v letech 2013 a 2014, se společnost Xiaomi chlubila i prodejními čísly. V roce 2012 prodala 8,7 miliónů zařízení, o rok později 18,7 mil. a v roce 2014 neskutečných 61 miliónů telefonů. Toto tempo nadchlo vedení natolik, že oznámilo svůj ambiciózní plán prodat 100 mil. kusů v roce 2015, což se nakonec nepodařilo a Xiaomi prodalo „pouze“ něco přes 70 mil. kusů.

Rok 2016 byl pro Xiaomi ještě lepší – společnost si upevnila svou pozici na domácím čínském trhu a v Indii. Ovšem stále její vedení nechce prozradit prodejní čísla. CEO a spoluzakladatel společnosti Xiaomi, Lei Jun, ve svém dopise adresovaném zaměstnancům, přiznal, že společnost se velmi rychle rozrostla a nyní se bude soustředit na vytváření dlouhodobého udržitelného růstu.

„Naše úspěchy jsou působivé, ale výzvy, kterým jsme čelili, jsou nezapomenutelné. V několika prvních letech jsme se tlačili příliš rychle na vrchol. Vytvořili jsme zázrak, ale musíme vycházet z dlouhodobého růstu. Takže musíme zpomalit, vylepšit některé oblasti a zajistit udržitelný růst do budoucna.“

Lei Jun zároveň uvedl, že Xiaomi potřebuje vylepšit maloobchodní model, online prodeje tvoří 20 % celkových prodejů. To může znamenat více kamenných obchodů po celém světě.

„E-commerce nyní tvoří jen něco málo přes 10 % z celkového maloobchodního prodeje v Číně a trh se smartphony online vytváří 20 % celkových prodejů. Xiaomi má velké ambice, a nejsme spokojení s tím být pouze e-commerce značkou, takže musíme vylepšit náš maloobchodní model a začlenit offline prodeje do nové obchodní strategie.“

Přestože Xiaomi byla první společnost, která začala prodávat exkluzivně online, její soupeři, Lenovo a Huawei, ji už dohnali. Mezitím Oppo a Vivo investovali nemalé částky do kamenných prodejen v menších městech po celé Číně a Indii a tak na svou stranu přetáhli milióny zákazníků. Xiaomi se nyní snaží tento proces dohnat, uvádí, že letos otevře 200 nových prodejen a dalších 1 000 v příštích třech letech.

Jun rovněž sdělil, jak si jednotlivé obchodní jednotky v loňském roce vedly. Indická pobočka Xiaomi překročila příjmy 1 miliardu dolarů a nyní je třetím největším prodejcem smartphonů v zemi. Společnost získala také 2,17 mld. dolarů z Mi ecosystému, jež zahrnuje chytré televize, čističe vzduchu, routery, chytré vysavače a dokonce chytré vařiče rýže.

Xiaomi si pro rok 2017 stanovilo cíl 14,5 mld. dolarů v tržbách. Aby se na tuto částku dostalo, čínská firma se chystá zaměřit na 5 klíčových oblastí: technologické průlomy, nové prodejní strategie, globalizace, umělá inteligence a internetové finančnictví. Jun klade důraz hlavně na první tři kategorie, které poslouží pro rozpoznávání obličeje a zabezpečení financí.

Xiaomi telefony a další produkty této značky seženete u ověřeného a doporučeného prodejce Xiaomimobile.cz, který kromě specializovaného prodeje poskytuje profesionální záruční i pozáruční servis.

Zdroj: Androidcentral

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

avatar
2 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Tommrtvá žížalaMartinSamsonFanOušek Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
FanOušek
FanOušek

Škoda, že nemají zastoupení v ČR.

Tom
Tom

Už soudruzi z Xiaomi vysvětlili šmírování uživatelů? Každý asi nechce fungovat jako informátor čínské armády že? :)

Martin
Martin

Tož korejské armády asi taky ne že? :-D

Samson
Samson

A k cemu by to bylo??? Pokud chce clovek kvalitu, tak si koupi S7 nebo S7 edge.

Martin
Martin

Samsung a kvalita? kdeže ten je taky šmejd.

Samson
Samson
Martin
Martin

Ale no tak, nějaký kecal mě nezajímá, S7 není kvalitní když i vybuchuje dost lidem (A ne nepletu si to s Note7)

mrtvá žížala
mrtvá žížala

kdo chce, najde clanek, ze explodoval jakykoliv foun, s takovou si muzes koupit Alcatel duchodce za litr a hotovson. Do S7x bych sel hned, kdyby to nebyla takova placka velika.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Armani má nové chytré hodinky s Wear OS a přijatelnou cenou

Armani má nové chytré hodinky s Wear OS a přijatelnou cenou

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Společnost Armani se znovu přidává ke skupině výrobců chytrých hodinek. Ty svoje, které běží na Wear OS, samozřejmě nabízí…

Vývojáři z Telltale končí. Jejich hry najdeme i na Androidu a iOS

Vývojáři z Telltale končí. Jejich hry najdeme i na Androidu a iOS

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Slavné herní studio Telltale Games je nejspíš na konci své cesty. Firma propouští 225 z 250 svých lidí a chystá…

První Samsung se čtyřmi zadními fotoaparáty uniká na renderu

První Samsung se čtyřmi zadními fotoaparáty uniká na renderu

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  3 komentáře

Jak známo, chystá Samsung na 11. října představovací akci, kde by měl být představen nový smartphone řady Galaxy se…

Mobilní zobrazení