Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

CEO přiznává, že Xiaomi rostlo moc rychle a chce zpomalit

  |  8 komentářů  |  autor: Lumír Kratochvíl

Během raketového růstu v letech 2013 a 2014, se společnost Xiaomi chlubila i prodejními čísly. V roce 2012 prodala 8,7 miliónů zařízení, o rok později 18,7 mil. a v roce 2014 neskutečných 61 miliónů telefonů. Toto tempo nadchlo vedení natolik, že oznámilo svůj ambiciózní plán prodat 100 mil. kusů v roce 2015, což se nakonec nepodařilo a Xiaomi prodalo „pouze“ něco přes 70 mil. kusů.

Rok 2016 byl pro Xiaomi ještě lepší – společnost si upevnila svou pozici na domácím čínském trhu a v Indii. Ovšem stále její vedení nechce prozradit prodejní čísla. CEO a spoluzakladatel společnosti Xiaomi, Lei Jun, ve svém dopise adresovaném zaměstnancům, přiznal, že společnost se velmi rychle rozrostla a nyní se bude soustředit na vytváření dlouhodobého udržitelného růstu.

„Naše úspěchy jsou působivé, ale výzvy, kterým jsme čelili, jsou nezapomenutelné. V několika prvních letech jsme se tlačili příliš rychle na vrchol. Vytvořili jsme zázrak, ale musíme vycházet z dlouhodobého růstu. Takže musíme zpomalit, vylepšit některé oblasti a zajistit udržitelný růst do budoucna.“

Lei Jun zároveň uvedl, že Xiaomi potřebuje vylepšit maloobchodní model, online prodeje tvoří 20 % celkových prodejů. To může znamenat více kamenných obchodů po celém světě.

„E-commerce nyní tvoří jen něco málo přes 10 % z celkového maloobchodního prodeje v Číně a trh se smartphony online vytváří 20 % celkových prodejů. Xiaomi má velké ambice, a nejsme spokojení s tím být pouze e-commerce značkou, takže musíme vylepšit náš maloobchodní model a začlenit offline prodeje do nové obchodní strategie.“

Přestože Xiaomi byla první společnost, která začala prodávat exkluzivně online, její soupeři, Lenovo a Huawei, ji už dohnali. Mezitím Oppo a Vivo investovali nemalé částky do kamenných prodejen v menších městech po celé Číně a Indii a tak na svou stranu přetáhli milióny zákazníků. Xiaomi se nyní snaží tento proces dohnat, uvádí, že letos otevře 200 nových prodejen a dalších 1 000 v příštích třech letech.

Jun rovněž sdělil, jak si jednotlivé obchodní jednotky v loňském roce vedly. Indická pobočka Xiaomi překročila příjmy 1 miliardu dolarů a nyní je třetím největším prodejcem smartphonů v zemi. Společnost získala také 2,17 mld. dolarů z Mi ecosystému, jež zahrnuje chytré televize, čističe vzduchu, routery, chytré vysavače a dokonce chytré vařiče rýže.

Xiaomi si pro rok 2017 stanovilo cíl 14,5 mld. dolarů v tržbách. Aby se na tuto částku dostalo, čínská firma se chystá zaměřit na 5 klíčových oblastí: technologické průlomy, nové prodejní strategie, globalizace, umělá inteligence a internetové finančnictví. Jun klade důraz hlavně na první tři kategorie, které poslouží pro rozpoznávání obličeje a zabezpečení financí.

Xiaomi telefony a další produkty této značky seženete u ověřeného a doporučeného prodejce Xiaomimobile.cz, který kromě specializovaného prodeje poskytuje profesionální záruční i pozáruční servis.

Zdroj: Androidcentral

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
FanOušek
FanOušek

Škoda, že nemají zastoupení v ČR.

Samson
Samson

A k cemu by to bylo??? Pokud chce clovek kvalitu, tak si koupi S7 nebo S7 edge.

Martin
Martin

Samsung a kvalita? kdeže ten je taky šmejd.

Samson
Samson
Martin
Martin

Ale no tak, nějaký kecal mě nezajímá, S7 není kvalitní když i vybuchuje dost lidem (A ne nepletu si to s Note7)

Tom
Tom

Už soudruzi z Xiaomi vysvětlili šmírování uživatelů? Každý asi nechce fungovat jako informátor čínské armády že? :)

Martin
Martin

Tož korejské armády asi taky ne že? :-D

mrtvá žížala
mrtvá žížala

kdo chce, najde clanek, ze explodoval jakykoliv foun, s takovou si muzes koupit Alcatel duchodce za litr a hotovson. Do S7x bych sel hned, kdyby to nebyla takova placka velika.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Známe cenu jedné z variant modelu OnePlus 6

Známe cenu jedné z variant modelu OnePlus 6

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

O telefonu OnePlus 6 se poslední dobou stále více spekuluje. Dozvěděli jsem se například, že po vzoru iPhonu X…

Náctiletou dívku v průběhu hovoru usmrtil výbuch telefonu

Náctiletou dívku v průběhu hovoru usmrtil výbuch telefonu

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

18ti letá indická dívka, která vlastnila obstarožní Nokii 5233, byla smrtelně zraněna výbuchem zařízení během telefonického hovoru. Čí je…

Skupina PPF kupuje za 2,8 mld eur mobilního operátora

Skupina PPF kupuje za 2,8 mld eur mobilního operátora

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Skupina PPF oznamuje, že se dohodla se společností Telenor na koupi jejích telekomunikačních aktiv ve střední a východní Evropě,…

Mobilní zobrazení