Mobilizujeme.cz

Cat B15Q: Poprvé odolný + globálně dostupný s KitKatem

  |  25 komentářů  |  autor:

Nechcete zacházet se svým telefonem jako v bavlnce a požadujete, aby vydržel i extrémní zátěž okolního prostředí či nějaký ten pád? Pak přesně pro vás je směřován tento nástupce oblíbeného a opravdu odolného smartphonu, který přináší hned několik vylepšení.

Společnost Cat odhalila nástupce svého extrémně odolného a robustního androidího smartphonu B15, který byl představen v roce 2013. Nový model se nazývá jednoduše B15Q a je prezentován jako první skutečně odolný a celosvětově dostupný smartphone, běžící na Androidu 4.4 KitKat. Kromě nejnovější verze operačního systému došlo ale samozřejmě také k dalším novinkám a vylepšením oproti předchůdci.

Nový Cat B15Q je poháněn 4-jádrovým procesorem od společnosti MediaTek a s taktem 1,3 GHz, kterému sekunduje 1 GB operační paměti RAM. Vnitřní paměť je 4 GB a lze ji dále rozšířit pomocí microSD karet. Na svou robustnost ale tento přístroj váží překvapivě málo, hmotnost se totiž zastavila na přijatelných 170 gramech. Další rozměry jsou 125 x 70 mm a tloušťka už je značných 14,9 mm. Displej dosahuje úhlopříčky 4″ s rozlišením 800 x 480 pixelů a je chráněný odolným sklíčkem Gorilla Glass 2.

Na zadní straně se nachází 5 Mpx fotoaparát s LED diodou a nad displejem se nachází VGA kamerka pro videohovory. Mezi další funkce patří podpora 3G sítí, Bluetooth 4.0 a telefon je vybavený také GPS modulem či dvojicí mikrofonů pro potlačení okolního šumu. Cat B15Q disponuje technologií Waves Audio, která by měla nabízet nadprůměrný zvukový výstup a pro dostatečně dlouhý chod přístroje bude muset dostačovat baterie s kapacitou 2 000 mAh.

Nový Cat B15Q rozhodně není pro žádné slečinky, je totiž odolný vůči vniknutí vody či prachu (certifikace IP67) a také vůči nárazům (certifikace MIL SPEC 810G). To zaručuje, že by měl bez úhony přežít pád z výšky až 1,8 m. S telefonem je také možno bez obav pracovat v teplotách od -25 až do 55 °C. Informace o ceně je zatím bohužel neznámá, ale moudřejší budeme už v průběhu léta, kdy by se měl telefon začít celosvětově prodávat.

ČLÁNKY:, , ,
HomTom S8: okopírovaná "es osmička" za pouhé 4 tisíce

HomTom S8: okopírovaná „es osmička“ za pouhé 4 tisíce

VČERA  |    |  2 komentáře

Za originální smartphone s bezrámečkovým designem, Samsung Galaxy S8, dáte v českých obchodech přes 20 tisíc korun. Pokud se vám ale nechce…

Apple iPhone 8 se objevil v nové reklamě na McDonald's

Apple iPhone 8 se objevil v nové reklamě na McDonald’s

VČERA  |    |  diskuze (0)

Pokud ještě i přes všechny nepotvrzené úniky visí nad novým iPhonem 8 nějaký otazník, týká se pravděpodobně displeje, jehož podoba – na…

Bude takto vypadat nový bezrámečkový telefon Xiaomi Mi Mix 2?

Bude takto vypadat nový bezrámečkový telefon Xiaomi Mi Mix 2?

VČERA  |    |  2 komentáře

Čínský výrobce již usilovně pracuje na novém telefonu Xiaomi Mi Mix 2. Předchozí řada zaznamenala úspěch, a to hlavně díky pokrokovému bezrámečkovému…

Mobilní zobrazení