Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Budoucnost vidí LG v návratu k designu. Vsadí na Android a okrajově i Windows Phone

  |  7 komentářů  |  autor: Jindřich Srb

Na proběhlé panelové diskuzi se zástupci společnosti LG jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací, které se netýkaly jen dvou uvedených modelů LG Optimus Hub a Sol, ale i současnosti a především budoucnosti značky v mobilní sféře. LG se navrátí k tomu, z čeho dříve profitovalo – líbivý design. Portfolio pro rok 2012 bude tvořeno v drtivé většině smartphony. Hloupé telefony budou spíše raritou.

LG nám vedle představení dvou nových telefonů, zároveň uvedených na český trh, modelů LG Optimus Hub a Sol, potvrdilo a sdělilo řadu dalších informací, na co se mohou fanoušci výrobce těšit v nejbližší době, potažmo v roce 2012. Základem bude jednoznačně nutná obnova a zacílení na takovou oblast telefonů, které pro LG budou znamenat kladná čísla. Low-endy už na seznamu takřka nebudou, vše se vsadí na portfolio chytrých telefonů s operačním systémem. Nejdůležitější poznatky vám shrnujeme v následujících bodech:


– LG Optimus Sol i Hub se objeví na trhu u dvou českých operátorů, a to O2 a Vodafonu. I když údajně nestihnou předvánoční trh, tak jejich následné uvedení bude s cenami – LG Optimus Hub pod 5 tisíc korun, LG Optimus Sol za zhruba 7 100 Kč.

– LG Optimus Sol bude v prodeji se zadní částí v černé barvě exkluzivně u Vodafonu. Objeví se však jinde i se stříbrnými zády.

– Pro oba nové modely Hub a Sol zřejmě nebude v budoucnu dostupný upgrade na Android 4.0, i když model Sol by jej výkonnostně mít mohl. Boří se tak stále dokola uveřejňované tvrzení, kdy LG slibovalo pro každý model Optimus garanci alespoň jedné aktualizace na vyšší verzi. Velká škoda.

– LG Optimus One (P500) se má zcela regulérního nástupce dočkat během 1. čtvrtletí roku 2012.

– Dotykových telefonů LG bez operačního systému už se moc nedočkáme. Informace padla jen ohledně nástupce LG Dakoty T500, který přijde v roce 2012.

– Zástupce low-endů, typické klasickou klávesnici a malým displejem, rozšíří max. jeden nový model (zřejmě řada A)

– LG se zatím neubírá k použití NFC v telefonech, nicméně od března bychom se nějakého zástupce s touto technologií měli dočkat. Představení tak proběhne zcela jistě na MWC v Barceloně.

– LG do ČR nepřivedlo zatím žádný tablet. Zdůvodňuje to příliš vysokou cenou, za kterou je výrobce schopen produkt vyrobit, která by pro české uživatele nebyla tak zajímavá. Tablet by nebyl konkurenceschopný. V zahraničí se přitom prodává.

– LG připravuje přístroj – mezi tabletem a telefonem – podobně jako třeba Samsung má Galaxy Note.

– Jeden nový telefon s Windows Phone Mango bude představen na přelomu leden/únor.

– Nové portfolio telefonů LG bude představeno na barcelonském výstavišti na MWC 2012, přesto se prvního telefonu, a to rovnou vlajkové lodi výrobce, dočkáme už na veletrhu CES v únoru.

– LG se bude soustředit hlavně na designové prvky telefonů, se kterými dříve slavilo velký úspěch v případě modelů jako LG Chocolate či Black Label (BL20 či BL40).


Doufejme, že LG podobné změny prospějí a s novým rokem přijde i tolik potřebné myšlení na své uživatele, brzké uvádění aktualizací, atd. Dosud toto bylo velkým problémem LG, který výrobky srážel dost nízko i přesto, že se jedná v mnoha případech a hodně povedené telefony. Vždyť na trhu jsou v podstatě minimálně tři unikátní modely LG – Optimus 2X, 3D a Black. Všechny však doplatili na již zmíněný problém, kvůli kterému není prodejnost zdaleka taková, jakou by si výrobce přál.

Aktuální cena LG Optimus Black v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Zkrátka, na rovinu řečeno, obměnit složení týmu, který má na starost vývoj a úpravu verzí operačního systému Android pro LG, je prvořadým úkolem, z mého pohledu. Pokud LG věří, že změnou designu přijdou očekávané úspěchy, pak opět tvrdě narazí. Nemusím snad říkat, co by to v případě opakovaných záporných finančních výsledků mohlo pro mobilní divizi LG znamenat.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
adis002
adis002

nová řada Optimusů mi přijde po designové stránce spíše krok zpět

Jozko
Jozko

Kde nájdem tie pekné modelky LG ? ? ? :-) dík

paja
paja

hm, škoda že se nerozhodly vsadit na včasne vydávání aktualizací a vyladěné ROMky. Toto je nejslabší stránka této značky. je už vůbec oficiálně android 2.3 na lg O2? :-)

adis002
adis002

je :) už od 1.11 tuším

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Sluchátka Sony WH-1000XM2 přestávají po aktualizaci fungovat

Sluchátka Sony WH-1000XM2 přestávají po aktualizaci fungovat

18. 5. 2018  |  Martin Skořepa  |  diskuze (1)

Prvotřídní bezdrátová sluchátka Sony WH-1000XM2, která vyjdou na téměř 10 tisíc, ale i tak je výrobce rozdával zcela zdarma…

O telefon Honor 10 je zájem. V Evropě už hlásí vyprodáno

O telefon Honor 10 je zájem. V Evropě už hlásí vyprodáno

18. 5. 2018  |  Luboš Srb  |  5 komentářů

V některých evropských zemích se po novém telefonu Honor 10 jen krátce po oficiálním uvedení na trh a zahájení…

LG G7 ThinQ míří na český trh. Známe cenu a dostupnost

LG G7 ThinQ míří na český trh. Známe cenu a dostupnost

18. 5. 2018  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Nejnovější vlajkový model, který byl představený před dvěma týdny, si už zanedlouho najde cestu na český trh. Do té…

Mobilní zobrazení