Mobilizujeme.cz

Budoucnost čipových sad Qualcomm. Snapdragon nahradí Krait

  |  7 komentářů  |  autor:

Qualcomm si nepohlídal interní mapu připravovaných čipových sad pro mobilní telefony a tablety, kterých se máme dočkat v následujících dvou letech. Další generace čipů Snapdragon ponese označení Krait, výkon čtyřjádra bude až 2,5 GHz, grafika Adreno 320 s DirectX 9.3, HSPA+ a LTE, Full HD s 60 snímky/s. Podívejte se na budoucnost mobilních telefonů.

Qualcommu unikla mapa připravovaných čipových sad pro roky 2011-2013, ve které jsou zmíněny nástupci současných sad Qualcomm Snapdragon, s označením Qualcomm Krait. Pojďme se tedy podívat na to, s čím se v budoucích dvou letech setkáme v mobilních telefonech a tabletech.


Celá roadmapa nových čipů Qualcomm Krait

První blok informací hovoří o čipové sadě 8960, 8270 a 8260A. Nechybí zde LTE, HSPA a HSPA+. Dvoujádrový procesor je taktován v rozmezí 1,5-1,7 GHz, s dvěmi sloty pro paměť. Součástí je i grafický čip Adreno 225, s podporou DirectX 9.3. Předpokládané uvedení na trh na konci letošního roku.

Ve třetím kvartále roku 2012 budou uvedeny sady 8930 a 8230 s LTE a HSPA+, které mají dvoujádro s 1-1,2 GHz a společný paměťový slot. Grafika Adreno 305 je i přes vyšší označení slabší, než 225.

V úvodu roku 2013 pak přijde čipová sada 8974, nesoucí dokonce čtyřjádro s taktem 2-2,5 GHz, s odděleným paměťovým slotem a grafikou Adreno 320. Tenhle drobeček umožní v telefonech přehrávání videí ve Full HD rozlišení (1920 x 1280 px) s 60 snímky/s.

Qualcomm má tedy nakročeno do budoucna skvěle, tak snad se dočkáme i povedených mobilních telefonů a tabletů, které tyto čipové sady budou mít integrovány.

ČLÁNKY:,
Google představí nový Android 8 v pondělí. Bude to Oreo?

Google představí nový Android 8 v pondělí. Bude to Oreo?

DNES  |    |  diskuze (0)

Ačkoliv z Googlu unikla informace, že nový Android jen tak nevyjde, nakonec odložení nebylo tak drastické. Konečně se totiž dozvídáme skutečné datum…

Galaxy S8 je nejprodávanějším Androidem, na iPhone stále nestačí

Galaxy S8 je nejprodávanějším Androidem, na iPhone stále nestačí

DNES  |    |  5 komentářů

Se svými modely S8 a S8+ se Samsung trefil do černého. Prodejní čísla jsou lepší něž u předchozích modelů. Díky tomu se…

Google zaplatí 3 miliardy dolarů, aby se s ním Apple nerozloučil

Google zaplatí 3 miliardy dolarů, aby se s ním Apple nerozloučil

VČERA  |    |  diskuze (0)

Je všeobecně známo, že největší byznys Googlu je reklama. Zkrátka, když budete hledat autoservis v Praze, tak na prvních místech vám vyskáčou…

Mobilní zobrazení