Mobilizujeme.cz

Budoucnost čipových sad Qualcomm. Snapdragon nahradí Krait

  |  7 komentářů  |  autor:

Qualcomm si nepohlídal interní mapu připravovaných čipových sad pro mobilní telefony a tablety, kterých se máme dočkat v následujících dvou letech. Další generace čipů Snapdragon ponese označení Krait, výkon čtyřjádra bude až 2,5 GHz, grafika Adreno 320 s DirectX 9.3, HSPA+ a LTE, Full HD s 60 snímky/s. Podívejte se na budoucnost mobilních telefonů.

Qualcommu unikla mapa připravovaných čipových sad pro roky 2011-2013, ve které jsou zmíněny nástupci současných sad Qualcomm Snapdragon, s označením Qualcomm Krait. Pojďme se tedy podívat na to, s čím se v budoucích dvou letech setkáme v mobilních telefonech a tabletech.


Celá roadmapa nových čipů Qualcomm Krait

První blok informací hovoří o čipové sadě 8960, 8270 a 8260A. Nechybí zde LTE, HSPA a HSPA+. Dvoujádrový procesor je taktován v rozmezí 1,5-1,7 GHz, s dvěmi sloty pro paměť. Součástí je i grafický čip Adreno 225, s podporou DirectX 9.3. Předpokládané uvedení na trh na konci letošního roku.

Ve třetím kvartále roku 2012 budou uvedeny sady 8930 a 8230 s LTE a HSPA+, které mají dvoujádro s 1-1,2 GHz a společný paměťový slot. Grafika Adreno 305 je i přes vyšší označení slabší, než 225.

V úvodu roku 2013 pak přijde čipová sada 8974, nesoucí dokonce čtyřjádro s taktem 2-2,5 GHz, s odděleným paměťovým slotem a grafikou Adreno 320. Tenhle drobeček umožní v telefonech přehrávání videí ve Full HD rozlišení (1920 x 1280 px) s 60 snímky/s.

Qualcomm má tedy nakročeno do budoucna skvěle, tak snad se dočkáme i povedených mobilních telefonů a tabletů, které tyto čipové sady budou mít integrovány.

ČLÁNKY:,
Známe předpokládané ceny chystaných Pixelů od Googlu

Známe předpokládané ceny chystaných Pixelů od Googlu

DNES  |    |  diskuze (0)

Své vlajkové lodě pro druhou polovinu roku 2017 představila již většina výrobců. Jedinou výjimkou je snad čínské Huawei a Google. Nyní se…

iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

VČERA  |    |  diskuze (0)

Apple dnes podle plánu vydal dokončený nový systém iOS 11, který přináší spoustu změn a novinek na podporované iPhony, iPady a také…

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

VČERA  |    |  3 komentáře

Takzvaných bezrámečkových telefonů na trhu najdeme opravdu hodně. Téměř všichni výrobci smartphonů již takový model ve svém portfóliu mají. Takový smartphone nyní…

Mobilní zobrazení