Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Bude mít nová vlajková loď Nokie 4,7″ displej?

  |  21 komentářů  |  autor: Jakub Vrbický

Finská Nokia zažívá v poslední době opravdu krušné časy. Nedávno musela prodat své finské sídlo a neustále propouští zaměstnance, aby vyrovnala své ztráty. Možná je to proto, že nejde s trendem. Nyní to však vypadá, že se na vlně populárních parametrů také sveze.

Vlajkovými loďmi pro rok 2013 jsou přístroje Lumia 820 a 920. Jedná se o poměrně zajímavé telefony. Nemůžou však konkurovat svým oponentům z řad přístrojů s Androidem, o iOS nemluvě. Finové si drží své zásady a návyky, a tak poněkud zaspávají šance, kdy se mohou prosadit, nyní se ale zdá, že zkusí jít s dobou a trendem.

nokia-lumia-820-obr3

Nokia prý letos představí nový přístroj, jenž ponese 4,7″. Není to sice zase tak ohromující úhlopříčka, ale dokážu si představit, že ve spojení s Windows Phone 8 nabídne zajímavé možnosti používání. Větší displej než 4,7“ si v současnosti dovolit nemůže, jelikož Windows Phone nepodporuje Full HD rozlišení, a tak by na větším displeji mohlo být dost znát malé rozlišení.

Uvidíme tedy, jak bude nová vlajková loď vypadat, a držíme Nokii palce, jelikož pevně věříme, že se může ještě někdy dostat na vrchol, jak tomu bylo před lety.

zdroj: phonearena.com

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
shonejohn
shonejohn

Může mi autor tohoto článku říct v čem se nemůže Nokie rovnat konkurentům s androidem a iOS? Co je na nich tak moc úžasného hlavně ten iOS.

fry
fry

tie isté otázky si kladiem aj ja. nie každý potrebuje 20 palcové pádlo.

jozef k
jozef k

Lumia nepodporuje VPN.

Michal
Michal

Mimořádně subjektivní a ničím nepodložený názor autora, zřejmě chlapce do max. 25ti let, který ma jistě cool telefon s Androidem:-)
Lumia 920 nemůže konkurovat telefonům s jinými operačními systémy? Vážně?…božínku:-)))

mmme
mmme

Myslím že nemůže. Je drahá, pro spoustu lidí zbytečně těžká a systém stále nemá dostatek kvalitních apps jako konkurenti. Diskutovat můžeme, nicméně prodeje hovoří jasnou řečí.

petr
petr

myslim že 4 miliony prodaních kusů nemá 90% telefonů s androidem. kdyby se nokii povedlo dostat lumie rychleji na více trhů, a nasadila trochu niší cenu byla by v prodeji v top5

mmme
mmme

4,4 miliony prodaných Lumií za poslední čtvrtletí neznamená 4 miliony prodaných Lumií 920, ale 4,4 milionů prodaných VŠECH Lumií, tedy i velmi slevněných Lumií první generace. Počítám-li dobře, jde o celkem šest modelů.

Miras
Miras

Souhlasím s autorem. Nokia udělala osudovou chybu, že se dala dohromady s Microsoftem. Měla dal používat svůj operační systém + android, aby dokázala uspokojit co nejvice uživatelů.

shonejohn
shonejohn

Ano android by možná přilákal více kupců ale WP je jedinečný systém a kdo ho opravdu pozná tak uzná že je velmi kvalitní. I kdyby nakonec nokie padla, tak jí koupí Microsoft a udělá zní vlastní výrobnu mobilu. a možná by mi to ani nevadilo.

n7610
n7610

jenom ne ANDROID ! chci mít v telefonů jiný systém než android je to chaos sytém :-(.myslím že kdyby šla nokie do androidu tak by už neprodala žádný telefon ano wp8 má mouchy ale který systém je na svém začátku neměl !

Cikáda
Cikáda

Jenže mobilní windows je pořád na začátku. Vždycky u nějaké nové verze přijdou jeho zastánci, že je to mladý operační systém. Tak kdy dospěje??? Wp15?????

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Trest smrti za pašování kokainu v krabičkách od iPhonů

Trest smrti za pašování kokainu v krabičkách od iPhonů

20. 1. 2018  |  Jakub Mokříš  |  12 komentářů

Poslední dobou se díky jedné české, velice chytré slečně dostalo pozornosti složité problematice pašování drog. Dotyčná, která poslední dobou tak nějak…

Vivo X20 Plus UD: první se čtečkou otisků prstů pod displejem

Vivo X20 Plus UD: první se čtečkou otisků prstů pod displejem

20. 1. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  6 komentářů

Vivo, v našich končinách sice méně známý výrobce, se postaral o první smartphone, který nabízí čtečku otisků prstů pod displejem. Své…

Názor: Jak moc jste vydíratelní skrz vaše data?

Názor: Jak moc jste vydíratelní skrz vaše data?

20. 1. 2018  |  Jakub Mokříš  |  3 komentáře

Používáním smartphonů, tabletů, nositelné elektroniky, počítačů a v podstatě všech těchto zařízení se na nich stáváme závislými. Tento druh závislosti tak…

Mobilní zobrazení