Bude mít Apple nové 3D mapy od společnosti C3 Technologies?

5. 11. 2011  |  Zdeněk Krábek  |  3 komentáře

Určitě znáte příběh o soužití gigantů Apple a Google. Není to tak dávno ,co se tyto dvě firmy spolu po dlouhé spolupráci rozešly ve zlém. Apple však i nadále ve svých mobilních zařízení využívá mapy Google. To se možná brzy změní. Společnost s nakousnutým jablkem ve znaku údajně zaujalo 3D mapování firmy, která si říká C3 Technologies. Ta vytváří neuvěřitelně podrobné mapy s využitím trojrozměrných fotografií. 

C3 Technologies ke své mapovací technice využívá kamery umístěné na letadla či vrtulníky. Ty dokáží zachytit i ty nejjemnější detaily krajiny, od velkých mrakodrapů až po malé keře. Tyto neuvěřitelně přesné obrázky jsou pak protkány tradičními 2D mapami, jakož i satelitními snímky. Chybět nemůže ani populární Street-View ve stylu fotografií. Výsledkem je pak až „směšně“ detailní pohled na vytyčenou trasu nebo cíl cesty.

Pokud se zpráva o vložení map od C3 Technologies do produktů Applu potvrdí, znamenalo by to oproštění se od závislosti na Google Maps.  Apple také loni získal 3D mapy od společnosti Poly9 a přilil tak více paliva do žhnoucího ohně 3D mapování.Vzniknout by tak mohla samostatná aplikace iOS Maps app.

Stejně, jako letos Apple obdaroval nový iOS 5 nadčasovou funkcí Siri, je možné, že u příští verze, tedy iOS 6, se dočkáme neuvěřitelně dokonalých a přesných 3D map celé Země.

http://www.youtube.com/watch?v=iHUbhgsimDs

Články:

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Barvajs Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Barvajs
Barvajs

Já bych s těmi „podrobnými 3D mapama celé Země“ byl opatrný. Ani na Google Maps nebo Google Earth těch detailů mimo vybraná území USA není. Ta firma si pořídí snímky v domovské zemi, ale těžko bude detailně sbírat data v dalších zemí, hlavně typu Čína apod. A na takové detaily můžem u nás taky ještě nějakou dobu zapomenout.

Barvajs
Barvajs

Já bych s těmi „podrobnými 3D mapami celé Země“ byl opatrný. Ani na Google Maps nebo Google Earth těch detailů mimo vybraná území USA není. Ta firma si pořídí snímky v domovské zemi, ale těžko bude detailně sbírat data v dalších zemí, hlavně typu Čína apod. A na takové detaily můžem u nás taky ještě nějakou dobu zapomenout.

Barvajs
Barvajs

…sakryš, proč tu nejdou zpětně editovat vlastní příspěvky…?!?!?!

Tip: Pro hlasování v diskuzi se musíte přihlásit, či nejprve registrovat

NOVÉ ČLÁNKY

Xiaomi Mi Pad 4 Plus: větší po všech stránkách

Malé tablety dnes snad již nikoho nezajímají, a moc dobře to ví i Xiaomi. Na konci června totiž Číňané představili 8″ tablet Mi Pad… (diskuze 0)

Jakub Fišer  |   publikováno: DNES

ZTE a Huawei mají smůlu, Trump je označil za národní hrozbu

Kdysi nějaká moudrá hlava pronesla, že politika by se neměla s ničím míchat. Bůhví jak tomu bylo dříve, nyní je ale politika ve všem… (diskuze 4)

Jakub Fišer  |   publikováno: DNES

Unikají podrobné rendery údajně chystané Motoroly P30

Před několika dny jsme se dozvěděli, že Motorola připravuje novou řadu P, do které budou spadat modely P30, P30 Note a P30 Play. Aktuálně… (diskuze 4)

Tomáš Rajnoch  |   publikováno: VČERA

Některé Pixely XL mají po updatu na Android 9 problém s nabíjením

Některé původní telefony Google Pixel XL zažívají problémy s rychlonabíjením, a to po aktualizaci na Android 9 Pie. Na Google Issue Tracker se objevila zpráva,… (diskuze 1)

Pavel Kreuziger  |   publikováno: VČERA

První vlna pozvánek do Fortnite míří už i mimo portfolio Samsung

Populární onlinovka, která je veleúspěšná na PC platformě, se teď chystá dobýt i smartphony a tablety s operačním systémem Android. A jak už asi… (diskuze 0)

Jakub Mokříš  |   publikováno: VČERA
Dodržujeme pravidla o ochraně osobních údajů.
K analýze návštěvnosti a personalizaci reklam používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.
Klasické zobrazení