Blokátor reklam Adblock Fast se vrací do obchodu Google Play

9. 2. 2016  |  Pavel Kreuziger  |  komentovat

Google evidentně změnil názor, pokud jde o vlastní interpretaci podmínek pro vývojáře androidových aplikací.

 Adblock-Fast-is-back-in-the-Google-Play-Store.jpg

Minulý týden společnost zablokovala Adblock Fast, první blokátor reklam určený pro prohlížeč v rámci operačního systému Android, a to údajně z důvodu porušení sekce 4.4 vývojářské smlouvy. Ta prý byla kamenem úrazu pro více firem, jež se snažily prosadit na poli blokování reklam (čímž jdou v podstatě proti hlavnímu byznysu Googlu). Společnost Rocketship, která stojí za aplikací (respektive plug-inem pro prohlížeč od Samsungu) Adblock Fast, se však úspěšně odvolala.

Adblock Fast se tak vrátil do Google Play Store v aktualizované verzi 1.1.0 (kromě toho pak v obchodě znovu přistálo třeba řešení od Crystalu). Společnost Google původně chtěla povolovat pouze ty blokátory reklam, které byly součástí specializovaného prohlížeče (Adblock Plus), povoleny byly také prohlížeče nativně umožňující instalaci blokovacích plug-inů a doplňků (Firefox, Dolphin či Javelin). Údajně ale měla v plánu odstraňovat ze svého obchodu specializované ad-blockery, mezi něž se řadil právě Adblock Fast nebo Crystal.

Spekuluje se o tom, že Google zablokoval Adblock Fast proto, že tato aplikace zamezovala funkčnosti webového prohlížeče od Samsungu. Nicméně Samsung v poslední době vydal pro svůj prohlížeč API pro blokování obsahu, čímž vlastně autorizoval třetí strany, aby do jeho prohlížeče vyvíjely právě mimo jiné i blokátory reklam. Dohoda tak vlastně porušena nebyla.

Zdroj: Phone Arena

Články: , , ,

Tip: Zúčastněte se maratonu soutěží na Mobilizujeme.cz při příležitosti 10 let redakce!

Diskuze k článku (zatím žádný komentář)

Přidat komentářText

NOVÉ ČLÁNKY

Černý pátek na Geekbuyingu: rekordní slevy až 90 procent

Prodejce Geekbuying již za pár hodin odstartuje největší vlnu zvýhodněných prodejů v rámci předvánoční akce Black Friday. Slevy budou dosahovat až 90 procent! Akce… (diskuze 0)

sponzorovaný obsah  |   publikováno: DNES

Samsung Gear S3 dostávají Tizen 3.0 se spoustou novinek

Pro uživatele chytrých hodinek Gear S3 máme velmi dobrou zprávu. Dnes pro ně Samsung uvolňuje důležitou aktualizaci Tizen 3.0 a přináší celou řadu vylepšení,… (diskuze 0)

Tomáš Richter  |   publikováno: VČERA

Jaký smartphone do 5000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

Jaký smartphone v ceně do 5000 korun vybrat v roce 2017, třeba na blížící se Vánoce? Máme pro vás několik redakčních tipů, ze kterých… (diskuze 4)

Luboš Srb  |   publikováno: VČERA

Samsung chce vylepšené 3D rozpoznávání obličeje u Galaxy S9

Již dříve jsme vás informovali, že společnost Samsung připravuje nový systém rozpoznání obličeje pomocí 3D senzoru na přední kameře. Tato technologie by se měla… (diskuze 4)

Tomáš Richter  |   publikováno: VČERA

Bill Gates vydal na své chytré město již přes 1,5 miliardy

Bill Gates, zakladatel Microsoftu a jeden z nejbohatších lidí naší planety, koupil v Arizoně za 1,7 miliardy korun 25 tisíc akrů půdy, na které… (diskuze 0)

Lucie Poláčková  |   publikováno: VČERA
Klasické zobrazení