Blokátor reklam Adblock Fast se vrací do obchodu Google Play

9. 2. 2016  |  Pavel Kreuziger  |  komentovat

Google evidentně změnil názor, pokud jde o vlastní interpretaci podmínek pro vývojáře androidových aplikací.

 Adblock-Fast-is-back-in-the-Google-Play-Store.jpg

Minulý týden společnost zablokovala Adblock Fast, první blokátor reklam určený pro prohlížeč v rámci operačního systému Android, a to údajně z důvodu porušení sekce 4.4 vývojářské smlouvy. Ta prý byla kamenem úrazu pro více firem, jež se snažily prosadit na poli blokování reklam (čímž jdou v podstatě proti hlavnímu byznysu Googlu). Společnost Rocketship, která stojí za aplikací (respektive plug-inem pro prohlížeč od Samsungu) Adblock Fast, se však úspěšně odvolala.

Adblock Fast se tak vrátil do Google Play Store v aktualizované verzi 1.1.0 (kromě toho pak v obchodě znovu přistálo třeba řešení od Crystalu). Společnost Google původně chtěla povolovat pouze ty blokátory reklam, které byly součástí specializovaného prohlížeče (Adblock Plus), povoleny byly také prohlížeče nativně umožňující instalaci blokovacích plug-inů a doplňků (Firefox, Dolphin či Javelin). Údajně ale měla v plánu odstraňovat ze svého obchodu specializované ad-blockery, mezi něž se řadil právě Adblock Fast nebo Crystal.

Spekuluje se o tom, že Google zablokoval Adblock Fast proto, že tato aplikace zamezovala funkčnosti webového prohlížeče od Samsungu. Nicméně Samsung v poslední době vydal pro svůj prohlížeč API pro blokování obsahu, čímž vlastně autorizoval třetí strany, aby do jeho prohlížeče vyvíjely právě mimo jiné i blokátory reklam. Dohoda tak vlastně porušena nebyla.

Zdroj: Phone Arena

Články: , , ,

Komentujte

avatar
Tip: Pro hlasování v diskuzi se musíte přihlásit, či nejprve registrovat

NOVÉ ČLÁNKY

Alcatel 5: designová pecka s příjemnou cenovkou

Alcatel se na MWC v Barceloně letos vytáhl se třemi novými řadami telefonů, přičemž nejdražší z nich (přesto poměrně levné) je zařízení Alcatel 5. Nabídne… (diskuze 0)

Vlastimil Šlosar  |   publikováno: DNES

Alcatel 3: nižší střední třída s displejem 18:9 a duální kamerou

Společnost TCL, která stojí za oživením značky Alcatel, představila řadu Alcatel 3, která míří do nižších pater a nabízí protáhlý displej s poměrem stran… (diskuze 0)

Tomáš Richter  |   publikováno: DNES

První ochutnávka s Galaxy S9 před oficiálním odhalením

Ještě před slavnostním odhalením dnes v Barceloně vám nabízíme malou ochutnávku v podobě promo videa, které Samsungu „uteklo“ na internet. Galaxy S9 se nám… (diskuze 0)

Tomáš Richter  |   publikováno: DNES

LG V30S ThinQ a V30S+ ThinkQ oficiálně představeny

Společnost LG patřila v minulosti na MWC v Barceloně k těm větším tahákům. Jen si vzpomeňte na představení třeba takového LG G5 před dvěma… (diskuze 1)

Tomáš Richter  |   publikováno: DNES

Huawei P20 a P20 Plus znovu odhalují své vykrojené displeje

Na konci března nám společnost Huawei představí své nové vlajkové modely P20 a P20 Plus. A s největší pravděpodobností se setkáme i s odlehčenou… (diskuze 3)

Tomáš Richter  |   publikováno: DNES
Klasické zobrazení