Blokátor reklam Adblock Fast se vrací do obchodu Google Play

9. 2. 2016  |    |  komentovat

Google evidentně změnil názor, pokud jde o vlastní interpretaci podmínek pro vývojáře androidových aplikací.

 Adblock-Fast-is-back-in-the-Google-Play-Store.jpg

Minulý týden společnost zablokovala Adblock Fast, první blokátor reklam určený pro prohlížeč v rámci operačního systému Android, a to údajně z důvodu porušení sekce 4.4 vývojářské smlouvy. Ta prý byla kamenem úrazu pro více firem, jež se snažily prosadit na poli blokování reklam (čímž jdou v podstatě proti hlavnímu byznysu Googlu). Společnost Rocketship, která stojí za aplikací (respektive plug-inem pro prohlížeč od Samsungu) Adblock Fast, se však úspěšně odvolala.

Adblock Fast se tak vrátil do Google Play Store v aktualizované verzi 1.1.0 (kromě toho pak v obchodě znovu přistálo třeba řešení od Crystalu). Společnost Google původně chtěla povolovat pouze ty blokátory reklam, které byly součástí specializovaného prohlížeče (Adblock Plus), povoleny byly také prohlížeče nativně umožňující instalaci blokovacích plug-inů a doplňků (Firefox, Dolphin či Javelin). Údajně ale měla v plánu odstraňovat ze svého obchodu specializované ad-blockery, mezi něž se řadil právě Adblock Fast nebo Crystal.

Spekuluje se o tom, že Google zablokoval Adblock Fast proto, že tato aplikace zamezovala funkčnosti webového prohlížeče od Samsungu. Nicméně Samsung v poslední době vydal pro svůj prohlížeč API pro blokování obsahu, čímž vlastně autorizoval třetí strany, aby do jeho prohlížeče vyvíjely právě mimo jiné i blokátory reklam. Dohoda tak vlastně porušena nebyla.

Zdroj: Phone Arena

Články: , , ,

Diskuze k článku (zatím žádný komentář)

Přidat komentářText

NOVÉ ČLÁNKY

Sluchátka jako od Applu. Elegantní, bezdrátová, ale za lepší cenu

Proč mít ještě v dnešní „době bezdrátové“ tak trochu zastaralá sluchátka s kabelem, který se neustále zamotává a překáží? Někteří by mohli namítnout, že nejsou… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: DNES

Samsung Galaxy J3 (2017): už i základní smartphone je kovový

Samsung Galaxy J3 (2017) sice ještě není úplně oficiální, což nám však vůbec nevadí – vzhledem k tomu, jaké informace a obrázky o něm předčasně unikly…. (diskuze 1)

Pavel Kreuziger  |   publikováno: DNES

Výrobci pouzder prý mají jasno. Takhle bude vypadat iPhone 8

Na údajně oficiálním renderu od jednoho z výrobců pouzder jsou zachycena nejen dvě různá pouzdra pro iPhone 8, ale také samotný telefon. Sice stále nemůžeme… (diskuze 0)

Martin Skořepa  |   publikováno: DNES

Nevěřte tolik svým chytrým trackerům, nejsou tak úplně přesné

Studie ze zahraničí zjišťovala, jak moc nebo málo jsou vlastně přesné různé wearables, které umožňují zaznamenání našich aktivit. Výsledek může celkem překvapit. Tip: Aplikace pro… (diskuze 2)

Luboš Srb  |   publikováno: DNES

Galaxy C10 má být první Samsung s duálním fotoaparátem

Apple, Huawei, LG, Lenovo, Xiaomi, ale i další výrobci mají ve svém portfoliu alespoň jeden smartphone, který disponuje duálním fotoaparátem. Samsung se mezi ně… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: DNES
Klasické zobrazení