Blokátor reklam Adblock Fast se vrací do obchodu Google Play

9. 2. 2016  |  Pavel Kreuziger  |  komentovat

Google evidentně změnil názor, pokud jde o vlastní interpretaci podmínek pro vývojáře androidových aplikací.

 Adblock-Fast-is-back-in-the-Google-Play-Store.jpg

Minulý týden společnost zablokovala Adblock Fast, první blokátor reklam určený pro prohlížeč v rámci operačního systému Android, a to údajně z důvodu porušení sekce 4.4 vývojářské smlouvy. Ta prý byla kamenem úrazu pro více firem, jež se snažily prosadit na poli blokování reklam (čímž jdou v podstatě proti hlavnímu byznysu Googlu). Společnost Rocketship, která stojí za aplikací (respektive plug-inem pro prohlížeč od Samsungu) Adblock Fast, se však úspěšně odvolala.

Adblock Fast se tak vrátil do Google Play Store v aktualizované verzi 1.1.0 (kromě toho pak v obchodě znovu přistálo třeba řešení od Crystalu). Společnost Google původně chtěla povolovat pouze ty blokátory reklam, které byly součástí specializovaného prohlížeče (Adblock Plus), povoleny byly také prohlížeče nativně umožňující instalaci blokovacích plug-inů a doplňků (Firefox, Dolphin či Javelin). Údajně ale měla v plánu odstraňovat ze svého obchodu specializované ad-blockery, mezi něž se řadil právě Adblock Fast nebo Crystal.

Spekuluje se o tom, že Google zablokoval Adblock Fast proto, že tato aplikace zamezovala funkčnosti webového prohlížeče od Samsungu. Nicméně Samsung v poslední době vydal pro svůj prohlížeč API pro blokování obsahu, čímž vlastně autorizoval třetí strany, aby do jeho prohlížeče vyvíjely právě mimo jiné i blokátory reklam. Dohoda tak vlastně porušena nebyla.

Zdroj: Phone Arena

Články: , , ,

Komentujte

avatar
Tip: Pro hlasování v diskuzi se musíte přihlásit, či nejprve registrovat

NOVÉ ČLÁNKY

Xiaomi Mi Pad 4 Plus: větší po všech stránkách

Malé tablety dnes snad již nikoho nezajímají, a moc dobře to ví i Xiaomi. Na konci června totiž Číňané představili 8″ tablet Mi Pad… (diskuze 0)

Jakub Fišer  |   publikováno: DNES

ZTE a Huawei mají smůlu, Trump je označil za národní hrozbu

Kdysi nějaká moudrá hlava pronesla, že politika by se neměla s ničím míchat. Bůhví jak tomu bylo dříve, nyní je ale politika ve všem… (diskuze 4)

Jakub Fišer  |   publikováno: DNES

Unikají podrobné rendery údajně chystané Motoroly P30

Před několika dny jsme se dozvěděli, že Motorola připravuje novou řadu P, do které budou spadat modely P30, P30 Note a P30 Play. Aktuálně… (diskuze 4)

Tomáš Rajnoch  |   publikováno: VČERA

Některé Pixely XL mají po updatu na Android 9 problém s nabíjením

Některé původní telefony Google Pixel XL zažívají problémy s rychlonabíjením, a to po aktualizaci na Android 9 Pie. Na Google Issue Tracker se objevila zpráva,… (diskuze 1)

Pavel Kreuziger  |   publikováno: VČERA

První vlna pozvánek do Fortnite míří už i mimo portfolio Samsung

Populární onlinovka, která je veleúspěšná na PC platformě, se teď chystá dobýt i smartphony a tablety s operačním systémem Android. A jak už asi… (diskuze 0)

Jakub Mokříš  |   publikováno: VČERA
Dodržujeme pravidla o ochraně osobních údajů.
K analýze návštěvnosti a personalizaci reklam používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.
Klasické zobrazení