Blokátor reklam Adblock Fast se vrací do obchodu Google Play

9. 2. 2016  |  Pavel Kreuziger  |  komentovat

Google evidentně změnil názor, pokud jde o vlastní interpretaci podmínek pro vývojáře androidových aplikací.

 Adblock-Fast-is-back-in-the-Google-Play-Store.jpg

Minulý týden společnost zablokovala Adblock Fast, první blokátor reklam určený pro prohlížeč v rámci operačního systému Android, a to údajně z důvodu porušení sekce 4.4 vývojářské smlouvy. Ta prý byla kamenem úrazu pro více firem, jež se snažily prosadit na poli blokování reklam (čímž jdou v podstatě proti hlavnímu byznysu Googlu). Společnost Rocketship, která stojí za aplikací (respektive plug-inem pro prohlížeč od Samsungu) Adblock Fast, se však úspěšně odvolala.

Adblock Fast se tak vrátil do Google Play Store v aktualizované verzi 1.1.0 (kromě toho pak v obchodě znovu přistálo třeba řešení od Crystalu). Společnost Google původně chtěla povolovat pouze ty blokátory reklam, které byly součástí specializovaného prohlížeče (Adblock Plus), povoleny byly také prohlížeče nativně umožňující instalaci blokovacích plug-inů a doplňků (Firefox, Dolphin či Javelin). Údajně ale měla v plánu odstraňovat ze svého obchodu specializované ad-blockery, mezi něž se řadil právě Adblock Fast nebo Crystal.

Spekuluje se o tom, že Google zablokoval Adblock Fast proto, že tato aplikace zamezovala funkčnosti webového prohlížeče od Samsungu. Nicméně Samsung v poslední době vydal pro svůj prohlížeč API pro blokování obsahu, čímž vlastně autorizoval třetí strany, aby do jeho prohlížeče vyvíjely právě mimo jiné i blokátory reklam. Dohoda tak vlastně porušena nebyla.

Zdroj: Phone Arena

Články: , , ,

Komentujte

avatar
Tip: Pro hlasování v diskuzi se musíte přihlásit, či nejprve registrovat

NOVÉ ČLÁNKY

Změna značení: Samsung končí s letopočtem u svých telefonů

V posledních letech Samsung pojmenovával některé telefony nejen písmenem dle vybrané řady a číslem podle stupně vybavenosti (např. A3, J5, atd.), ale také letopočtem… (diskuze 0)

Martin Skořepa  |   publikováno: DNES

Xiaomi Mi 8 se nám předčasně ukazuje na údajném videu

O vlajkovém modelu Xiaomi Mi 8 už víme vše podstatné. Telefon bude vydaný 31. května a se svým číslem 8 přeskočí označení Mi 7,… (diskuze 1)

Radek Chlup  |   publikováno: DNES

Mobilní aplikace Air Bank se dočká spousty novinek a vylepšení

Mobilní bankovnictví u Air Bank čeká postupně během letošního roku spousta vylepšení a novinek, které jistě uvítá většina z více než 285 tisíc klientů… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: DNES

Qualcomm Snapdragon 710 vylepší „dostupnější superphony“

Nejnovější čipset Snapdragon 710 od Qualcommu ještě více přiblíží cenově dostupnější vlajkové modely k těm nejvýkonnějším superphonům. Nový čipset Qualcomm Snapdragon 710 je postavený… (diskuze 1)

Luboš Srb  |   publikováno: DNES

Nové letošní iPhony bude pohánět nový čipset Apple A12

Léto je pomalu za dveřmi a to znamená vrcholení příprav pro klasickou zářijovou konferenci, kde Apple každoročně demonstruje nové produkty, které dříve nebo později… (diskuze 2)

Jakub Fišer  |   publikováno: DNES
Dodržujeme právní předpisy o ochraně osobních údajů.
K analýze návštěvnosti a personalizaci reklam používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.
Klasické zobrazení