Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Blackphone vám zajistí plnou kontrolu nad svým soukromím

  |  8 komentářů  |  autor: Lukáš Grygarčík

Jedním z největších problémů dnešních smartphonů je ztráta soukromí a digitální dohled tzv. „velkého bratra“. Lidé, kteří si své soukromí pečlivě střeží, si nyní můžou oddechnout. Přichází totiž Blackphone, smartphone, který klade maximální důraz na soukromí a bezpečí uživatele.

Osobní data, která o sobě sdílíme a informace o používání našich smartphonů, jsou obvykle poskytovány třetím stranám, tajným službám a velkým nadnárodním korporacím, které na nás potom (v lepším případě) pomocí těchto dat cílí reklamu. Firmy Geeksphone a Silent Circle ale nyní oznámily Blackphone, který se má stát prvním smartphonem na světě poskytujícím svému vlastníkovi plnou kontrolu nad svým soukromím.

gsmarena_001

Blackphone je poháněn vlastním, speciálně vytvořeným, bezpečnostně zaměřeným operačním systémem nazvaným PrivatOS, který je založen na populárním operačním systému Android. Android je ale znám tím, že je na tom, co se týče zabezpečení a ochrany dat, ze všech operačních systémů asi nejhůře. Určitě ale není důvod k obavám, jedná se o velice upravený Android doplněný o další šifrovací funkce a bezpečností vrstvy, takže zabezpečení by mělo být na nejvyšší možné úrovni.

Telefon přesto umožňuje přijímat telefonní hovory, posílat textové zprávy, přenášet a ukládat soubory a mnoho dalších funkcí, na které jsme zvyklí z obyčejných smartphonů, ovšem vše je pečlivě střeženo a veškerá data, která telefon přijme, v něm také zůstanou.

Phill Zimmermann, vedoucí projektu Blackphone, řekl: „Strávil jsem celou svou kariéru úsilím o vytvoření zabezpečených telefonních produktů. Blackphone vám poskytuje vše, co si jen můžete přát k zajištění soukromí a kontrole nad vaší komunikací ve spojení se vším ostatním, na co jste u moderních high-endových smartphonů zvyklí.“

http://vimeo.com/84167384

Blackphone bude oficiálně představen na MWC 2014 v Barceloně 24. února a smartphone bude možno si ode dne představení také předobjednat. Informace o ceně ani dostupnosti zatím nejsou známy.

Zdroj: Blackphone via: GSM Arena

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

8
Komentujte

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
milanVeselýFritolvladislav h.kazan Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
blue.sun
blue.sun

Ano, namísto Googlu a NSA nás bude špehovat jiný systém a jiná firma :-D

Suriwan
Suriwan

Pokud by mel vzhled jako na obrázku a trošku proházel ty tlačítka. Tak by se jednalo a fakt povedenej koncept :-)

kazan
kazan

Pro teroristy jak dělaný..bravo.Ten kdo ma čistý svědomí tohle nepotřebuje.

vladislav h.
vladislav h.

Jojo. A se stejnym pristupem si muzem nechat od statu rovnou nastrkat kamery do obeejvaku a na záchod, ten kdo ma cisty svedomi yse. Prece nemusi schovavat!! Hlupáku.

kazan
kazan

Ale nebud zas paranoidní.Když me nekdo nesleduje na hajzlu,pri souloži bo jak si leštím brko tak je mi to uplně jedno.Takže nezacházej do extrému.To že nekdo poslouchá hovory nebo přečte sms,mě nijak nezajímá.
Natahaly jsme si tu muslimskou lůzu a podobný kreatury tak ted hold musíme nést nasledky.Neboj,nikdo tě špehovat nebude,můžeš s klidným svedomím a beze strachu usnout.Žadný muž v černým te neoddělá:)

milan
milan

ty si kus kreténa,tady jde o princip

Fritol
Fritol

tady přece vůbec nejde o žádne teroristy nebo o něčí svědomí ale o to proč by tě měl někdo špehovat, číst si tvou soukromou poštu a poslouchat tve soukromé hovory, zjišťovat kde se pravě při tom všem nacházíš a podobně. Tak trochu by se to mělo brát jako voayerství. …Ale lidi jsou ovce co si nechají všechno líbít…

Veselý
Veselý

Vážení.
Systém tzv.šifrování u produktu Blackphone je natolik primitivní,že ho ledabyle a zcela plynule přeloží běžná dešifrovací zařízení všech rozvědek a bezpečnostních služeb.
Jediný SW ,který shodou okolností vymyslel český mozek a nepodařilo se ho lamačům NSA dešifrovat byl zakázaný.
Do výroby se nepustí nic,nad čím nemají tyto složky plnou kontrolu.Takže se nenechte vyvést z míry :-)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Google a zdraví. Začal vývoj fitness asistenta Google Coach

Google a zdraví. Začal vývoj fitness asistenta Google Coach

DNES  |  Dominik Hlásný  |  diskuze (0)

Specialista ze Silicon Valley plánuje vylepšenou aplikaci na cvičení. Podaří se mu rozpohybovat své androidí uživatele? Slovo cvičit zní sice…

Potvrzeno: Huawei Mate 20 Pro přinese procesor Kirin 980

Potvrzeno: Huawei Mate 20 Pro přinese procesor Kirin 980

DNES  |  Dominik Hlásný  |  diskuze (0)

Společnost oficiálně potvrdila přítomnost procesorové řady Kirin 980 v nadcházejícím Huawei Mate 20 Pro. Huawei se chystá na nasazení nové generace…

Čínské ZTE prý již brzy představí model Axon 9

Čínské ZTE prý již brzy představí model Axon 9

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Je tomu již dva roky, co ZTE představilo model z řady Axon. Tehdejší Axon 7 lákal na špičkovou výbavu a…

Mobilní zobrazení