Mobilizujeme.cz

BlackBerry Curve 9220 a Curve 9320 – levní pisálci s QWERTY

  |  2 komentáře  |  autor:

Společnost RIM oficiálně představila dva levné manažerské komunikátory s klasickou nedotykovou konstrukcí. Modely Curve 9220 a 9320 zaujmou designem, potěší operačním systémem BlackBerry 7.1 OS a nadchnou prostornou QWERTY klávesnicí.

Manažerské komunikátory BlackBerry se svým vlastním operačním systémem BlackBerry 7.1 OS, to nemusí být jen drahé kousky. Společnost RIM po několika věrohodných únicích informací oficiálně představila levné modely Curve 9220 a krapet vybavenější Curve 9230.

TIP: podívejte se, kam se bude BlackBerry v budoucnu ubírat (BlackBerry World 2012).

Začněme od toho méně vybaveného, tedy BlackBerry Curve 9220. Designově se model rozhodně nevymyká předchozím generacím, takže si ho s jinou značkou jen těžko spletete. S rozměry 109 × 60 × 12,7 mm a váhou 102 g se jedná o velmi pohodlný telefon na každodenní nošení. Operační systém od BlackBerry se vám zobrazí na 2,44″ displeji s rozlišením 320 x 240 px a schopností zobrazit dnes už zastaralých 65 tisíc barev. Pod displejem nalezneme plnohodnotnou klávesnici, včetně kontextových tlačítek a středového optického trackpadu.

Telefon nepodporuje 3G sítě, pouze klasické GSM, stejně tak pro přístup k internetu podporuje pouze standardy GPRS a EDGE, naštěstí se nezapomnělo na Wi-Fi. Z konektivity jmenujme Bluetooth 2.1, microUSB, 3,5 mm Jack či FM rádio s RDS. Vnitřní pamět 512 MB rozšíříte za pomocí microSD karet až o 32 GB. Operační pamět RAM má také 512 MB. Abychom neopomněli zadní stanu, zde najdeme základní 2 Mpx fotoaparát bez ostření či LED diody, Baterie má potom kapacitu sice jen 1450 mAh, ale bez podpory 3G se výdrž jistě natáhne. Výrobce udává 432 hodin pohotovostního režimu. Barevných provedení bude hned několik – modrá, bílá, černá, fialová a růžová.

http://www.youtube.com/watch?v=ZBBIVK6G-cM

O něco málo vybavenějším modelem je potom BlackBerry Curve 9320. V mnohém je podobný svému bratříčkovi, proto si zde uvedeme pouze odlišnosti. Předně se model Curve 9320 naučil standardu 3G, což už z něj dělá mnohem použitelnější zařízení. Do konektivity přibylo pro někoho velmi potřebné GPS s BlackBerry mapami či Wi-Fi hotspot. I na zádech se udály drobné změny. Fotoaparát si povýšil na 3,2 Mpx a přinesl si s sebou LED diodu, stále však zůstal bez ostření. No a konečně, na boku přistálo vyhrazené BBM tlačítko pro rychlý přistup k BlackBerry aplikacím.

Po designové stránce se udály také drobné změny. Oproti levnějšímu modelu se zde setkáme s prvky kovu. Zatímco Curve 9220 je barvený celý, dražší Curve 9320 bude mít barvené pouze kovové okraje, a to opět v pětici barev – modrá, bílá, černá, fialová a růžova. Dostupnost modelů nebyla oficiálně oznámena, stejně tak ani cena. Tu ovšem tipujeme na na něco přes 3500 Kč u levnějšího a na 6000 Kč u dražšího modelu. Co na ně říkáte? Myslíte, že takto levné modely pomohou společnosti RIM se odrazit ode dna?

http://www.youtube.com/watch?v=25WtUx3Y7gA

ČLÁNKY:, , , ,
Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

DNES  |    |  diskuze (0)

Modelová řada Galaxy A od Samsungu je velice oblíbená. A to hlavně díky prémiovému designu nebo kvalitní výbavě. Do představení modelů Galaxy…

Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínský Alcatel produkuje smartphony, které svou výbavou většinou spadají do střední nebo nižší třídy. A výjimkou zřejmě nebudou ani čtyři chystaná zařízení,…

Vyměněný displej vám může hacknout telefon

Vyměněný displej vám může hacknout telefon

DNES  |    |  diskuze (1)

Rozbil se vám při prázdninových radovánkách displej vašeho smartphonu? Tak si dejte pozor, jakým displejem ten rozbitý nahradíte. Může se vám totiž…

Mobilní zobrazení