Mobilizujeme.cz

Bilancujeme rok 2012. Co zajímavého se událo? Co vás nejvíce zajímalo?

  |  4 komentáře  |  autor:

Rok 2013 už pomalu klepe na dveře. Ještě, než mu ale otevřeme, podívejme se na rok stávající, na rok 2012. Co zajímavého se ve světě mobilních telefonů a mobilních zařízení událo? Jaká témata byla mezi čtenáři nejzajímavější?

Kapitoly článku:

» Mobilizujeme.cz pro čtenáře, události ve světě (CES 2012)
» Události ve světě (MWC 2012, IFA 2012), nejzajímavější obsah na Mobilizujeme.cz

Za několik desítek hodin končí rok 2012. Je tedy načase podívat se zpátky a bilancovat. Co nového jsme pro vás připravili? Která témata byla obecně nejzajímavější a která jste četli právě vy, naši čtenáři? Událo se toho poměrně dost. Koneckonců, podívejte se sami.

Mobilizujeme.cz pro čtenáře

Největší a nejvýraznější změnou, kterou jsme letos připravili, byl nový design stránek. Jednodušší, přehlednější a také rychlejší Mobilizujeme.cz jste přívítali velmi kladně, čehož se ceníme. Dále jsme se už zaměřovali především na stránku obsahovou. V září jsme publikovali experimentální recenzi na odolnou Xperii Go, kde samotný telefon říká, jaký je, a redaktor jen přepisuje, co mu telefon říká. Prozradil na sebe tento smartphone vše, nebo musel redaktor následně na telefon něco prásknout? Tento typ článku se vám nesmírně zamlouval, proto jsme pokračovali a v podobném duchu napsali i recenzi na bondovskou Xperii T.

Během celého roku jsme si pro vás připravili také řadu atraktivních soutěží. Hráli jsme například o Xbox 360 4GB Kinect, Samsung Galaxy S III, Samsung Galaxy Note II, Apple iPad mini 16GB a mnoho dalších zajímavých cen. Stačilo pravidelně sledovat stránky Mobilizujeme.cz..

Události ve světě mobilních telefonů roku 2012

Když se na rok 2012 podíváme z dálky, přinesl inovace jako jsou větší a kvalitnější mobilní displeje s HD rozlišením 720p, čtyřjádrové procesory, 41 Mpx fotoaparát s technologií PureView, bezdrátové dobíjení, silnější baterie, odolnější ochranná sklíčka displejů a významná vylepšení předních mobilních operačních systémů (Android 4.1 a 4.2 Jelly Bean, iOS 6, Windows Phone 8). Nejvíce toho jako každoročně přinesla trojice světových akcí: CES, MWC a IFA.


Procesor Exynos 4 od Samsungu

Naopak, rok 2012 ukázal, že zákazníci u mobilů moc neslyší na 3D (natáčení videa ve 3D ani 3D displej, který mělo z předních výrobců jen LG u modelu Optimus 3D a HTC u modelu Evo 3D). A třeba s takovým projektorem v mobilu, konkrétně v podobě modelu Galaxy Beam, se opět snažil prorazit jen Samsung. Další výrobci se k těmto technologiím a jejich prosazením nepřidali.

Začátek roku, jako vždy, patřil veletrhu spotřební elektroniky, CES 2012. Na něm bylo nejpodstatnější představení vlajkové lodi společnosti Sony, modelu Xperia S, a modelu Xperia Ion. Dále bychom neměli zapomenout na představenou Nokii Lumia 900 či prezentaci ochranného skla Gorilla Glass 2. generace. Oproti předešlému ročníku toho bylo na CESu 2012 z oblasti mobilních telefonů vidět více, stále ale nejde o nijak věhlasnou akci, která by novináře ze světa smartphonů nějak výrazně lákala.


Ilustrační foto: ochranné sklíčko Gorilla Glass

Kapitoly článku:

» Mobilizujeme.cz pro čtenáře, události ve světě (CES 2012)
» Události ve světě (MWC 2012, IFA 2012), nejzajímavější obsah na Mobilizujeme.cz

ČLÁNKY:,
Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

VČERA  |    |  diskuze (0)

Google v Indii zavedl novou platební aplikaci a nazval ji Tez, což v hindštině znamená rychlý. A ona je nejen velmi rychlá,ale…

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

VČERA  |    |  diskuze (0)

Někteří z vás se možná v duchu ptali, jestli svůj „bezrámečkový“ smartphone chystá i společnost Vernee, která už přinesla řadu zajímavých telefonů…

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

VČERA  |    |  diskuze (0)

Včera se u HTC děly velké věci. Za 1,1 miliardy dolarů odkoupila společnost Google část této tchaiwanské firmy. HTC tak může dál…

Mobilní zobrazení