Beta watchOS 6 proměnila chytré hodinky Apple Watch v hloupé hodinky
Apple na pondělní vývojářské keynote WWDC 2019 představil zajímavé softwarové novinky a prakticky vzápětí vypustil ven i první testovací betaverze nových operačních systémů – watchOS 6, iOS 13/iPadOS 13, tvOS 13 a macOS 10.15. Ale to, že jsou opravdu teprve jen testovací a mohou mít své mouchy, jsme na vlastní kůži poznali i my v redakci.
Tip: Recenze Apple Watch Series 4: síla jednoduchosti a ekosystému
Stejně jako v předchozích letech se i letos po oficiálním představení daly předčasně stáhnout první testovací betaverze určené pro vývojáře, ovšem s jedinou významnou změnou – systém iOS 13 šlo instalovat pouze přes IPSW soubory, nikoliv jednoduše přes stažení betaprofilu přímo do zařízení a následně stažení samotných systémů tzv. vzduchem přes OTA update a nainstalování. A zde nastal u některých uživatelů problém.
Pokud jste totiž nejprve instalovali watchOS 6 do chytrých hodinek Applu, došlo k problému se spárováním, neboť nejnovější hodinkový systém vyžaduje ve spárovaném zařízení taktéž nejnovější systém, tedy iOS 13. A co hůře, došlo k problému s certifikátem, kvůli kterému pak nešlo hodinky spárovat ani posléze, kdy už jste měli nainstalovaný systém iOS 13. Apple na nutnost nejprve nainstalovat iOS 13 a až poté watchOS 6 začal upozorňovat podle našeho zjištění až druhý den, kdy se začaly objevovat první případy, kdy se z hodinek stala těžítka.
Na zahraničních fórech se hlásili uživatelé, kteří nevěděli, co mají v takovém případě dělat. Na hodinkách fungovaly jen ciferníky a nic jiného, ani menu s aplikacemi, ani např. nastavení atd. Takže se z chytrých hodinek staly obyčejné klasické, či řekněme hloupé hodinky. Situaci neřešil restart, přehrání do továrního nastavení, ani pokusy o odstranění betaprofilu a další možnosti, vypadalo to celkem beznadějně, že by si uživatelé mohli pomoct sami. Možností samozřejmě bylo odnést hodinky do servisu, který by je následně odeslal Applu a ten by buďto musel přehrát betaverzi na poslední stabilní verzi nebo by hodinky vyměnil za nový kus.
Během dvou dnů se ale objevilo řešení. Jelikož se jedná o chybu s certifikátem betaprofilu, je potřeba ve zkratce hodinky vyresetovat a znovu spárovat, ale se znovunainstalováním betaprofilu a s přesným dodržením několika kroků a konkrétních nastavení.
Jaké je řešení?
- Vyresetujte Apple Watch do továrního nastavení (stisknutím a podržením digitální korunky a stisknutím možnosti vyresetovat zařízení)
- Změňte na vyresetovaných Apple Watch přes ikonku „i“ region na Spojené státy a jazyk na angličtinu
- Změňte na iPhonu region taktéž na Spojené státy a jazyk na angličtinu
- Spárujte a synchronizujte Apple Watch s iPhonem
- Nemačkejte digitální korunku! Po sesynchronizování ještě klikněte na „ok“ na iPhonu, poté přejděte na iPhonu na stránky betaprofiles.com a stáhněte si watchOS 6 beta znovu a nainstalujte na iPhonu
- Apple Watch se restartují
- Po zrestartování vše bude zase fungovat
- Region i jazyk na Apple Watch a iPhonu můžete zpátky přepnout na Česko a češtinu
Autor článku

Technologie mě fascinují natolik, že jsem založil weby Mobilizujeme.cz, Elektrickevozy.cz a Inteligentnisvet.cz. Rád píši o všem, co má přínos pro čtenáře. Již od roku 2007, skrze více než 8 000 článků. Používám produkty od Applu a Tesly.
Technologie mě fascinují natolik, že jsem založil weby Mobilizujeme.cz, Elektrickevozy.cz a Inteligentnisvet.cz. Rád píši o všem, co má přínos pro čtenáře. Již od roku 2007, skrze více než 8 000 článků. Používám produkty od Applu a Tesly.