Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Barnes & Noble Nook HD + a HD: Konkurenceschopné čtečky knih

  |  komentovat  |  autor: Petr Dolanský

Americká společnost Barnes & Noble zahájila prodej nových E-Readerů (čteček elektronických knih). K zakoupení jsou v rámci předobjednávek ve Velké Británii a zároveň v USA.

Oba modely představují hybrid mezi čtečkou knih a tabletem. Liší se jednou zásadní věcí a několika méně zásadními. Tou důležitou je rozměr úhlopříčky displeje. Zatímco Barnes & Noble Nook HD+ je vybaven devíti palci, podřadnější Barnes & Noble Nook HD pouze sedmi palci. Je však mnohem lehčí než Google Nexus 7, Kindle Fire HD i jiná podobná zařízení.

Nook HD, ten se zaoblenými rohy

Jedná se o úplně základní model, na který nemusíte nikterak dlouho šetřit, a má poměrně kompaktní rozměry společně s konstrukcí bez ostrých rohů. Běží na operačním systému Android 4.0 Ice Cream Sandwich s přizpůsobeným uživatelských rozhraním. Grafické prvky jsou zobrazovány na 7 palcovém LCD displeji s rozlišením 1440 x 900 obrazových bodů a hustotou pixelů 244 ppi.

Zařízení je poháněno dvoujádrovým procesorem OMAP 4470 po boku 1 GB RAM operační paměti a 8/16 GB interní paměti. K dispozici je také slot pro microSD kartu v případě, že by chtěl uživatel kapacitu rozšířit. Model Nook HD je možné připojit pomocí kabelu s micro USB konektorem například k počítači. Zaujme i možnost využití HDMI portu či WiFi připojení.

Nook HD vydrží na jedno nabití až 10 hodin přehrávání videí či zobrazování elektronických knih. Uživatel má v neposlední řadě přístup třeba ke katalogu Barnes & Noble, který obsahuje přes 3 miliony knih, filmů, televizních pořadů nebo časopisů.

Nook HD+ aneb větší a vylepšený Nook HD

„Tabletočtečka“ Nook HD+ se od modelu Nook HD příliš neliší. Procesor je vlastně ten samý, o RAMce ani nemluvě. Rovněž funguje připojení k WiFi síti nebo počítači za pomoci kabelu s konektorem micro USB. Doba výdrže je totožná s výdrží předchozího modelu. To samé se dá říci také o dostupnosti katalogu od Barnes & Noble či operačním systému.

Snad jediným velkým rozdílem je velikost displeje a rozlišení. Ostatně o tom už jsme se zmínili na začátku článku. Jen pro doplnění, Nook HD+ dostal 9 palcový HD displej s rozlišením 1920 x 1280 pixelů.

Kolik budou čtečky stát?

Menší model Nook HD nebude příliš drahý. Na trh se dostane ve dvou verzích, které jsou rozdílné v kapacitě úložného prostoru (8 GB a 16 GB). Hodnota modelu s 8 GB se vyhoupne lehce nad 4000 korun. Čtečka se 16 GB bude sahat k 5000 korunám. Nook HD+ bude pochopitelně dražší. 16 GB verze vás vyjde na zhruba 5500 korun, 32 GB verze potom na 6000 korun.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Další Číňané okopírovali iPhone X včetně vykrojeného displeje

Další Číňané okopírovali iPhone X včetně vykrojeného displeje

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Číňané jsou pro své kopírování opravdu známí a pokud jde konkrétně o telefony, nejčastěji se snaží napodobit výrobky…

Nubia má za lubem schovat fotoaparát pod displej

Nubia má za lubem schovat fotoaparát pod displej

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  2 komentáře

Doba zvětšování telefonů už pominula a nyní se výrobci soustředí hlavně na to, jak do menšího těla nacpat…

Xiaomi Mi Note 3 zaujalo odborníky. Umí fotit lépe než iPhone 7

Xiaomi Mi Note 3 zaujalo odborníky. Umí fotit lépe než iPhone 7

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Zhruba v polovině září došlo ke změně metodiky testování fotoaparátů DxOMark ve smartphonech. Od té doby již odborníci…

Mobilní zobrazení