Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Barnes & Noble Nook HD + a HD: Konkurenceschopné čtečky knih

  |  komentovat  |  autor: Petr Dolanský

Americká společnost Barnes & Noble zahájila prodej nových E-Readerů (čteček elektronických knih). K zakoupení jsou v rámci předobjednávek ve Velké Británii a zároveň v USA.

Oba modely představují hybrid mezi čtečkou knih a tabletem. Liší se jednou zásadní věcí a několika méně zásadními. Tou důležitou je rozměr úhlopříčky displeje. Zatímco Barnes & Noble Nook HD+ je vybaven devíti palci, podřadnější Barnes & Noble Nook HD pouze sedmi palci. Je však mnohem lehčí než Google Nexus 7, Kindle Fire HD i jiná podobná zařízení.

Nook HD, ten se zaoblenými rohy

Jedná se o úplně základní model, na který nemusíte nikterak dlouho šetřit, a má poměrně kompaktní rozměry společně s konstrukcí bez ostrých rohů. Běží na operačním systému Android 4.0 Ice Cream Sandwich s přizpůsobeným uživatelských rozhraním. Grafické prvky jsou zobrazovány na 7 palcovém LCD displeji s rozlišením 1440 x 900 obrazových bodů a hustotou pixelů 244 ppi.

Zařízení je poháněno dvoujádrovým procesorem OMAP 4470 po boku 1 GB RAM operační paměti a 8/16 GB interní paměti. K dispozici je také slot pro microSD kartu v případě, že by chtěl uživatel kapacitu rozšířit. Model Nook HD je možné připojit pomocí kabelu s micro USB konektorem například k počítači. Zaujme i možnost využití HDMI portu či WiFi připojení.

Nook HD vydrží na jedno nabití až 10 hodin přehrávání videí či zobrazování elektronických knih. Uživatel má v neposlední řadě přístup třeba ke katalogu Barnes & Noble, který obsahuje přes 3 miliony knih, filmů, televizních pořadů nebo časopisů.

Nook HD+ aneb větší a vylepšený Nook HD

„Tabletočtečka“ Nook HD+ se od modelu Nook HD příliš neliší. Procesor je vlastně ten samý, o RAMce ani nemluvě. Rovněž funguje připojení k WiFi síti nebo počítači za pomoci kabelu s konektorem micro USB. Doba výdrže je totožná s výdrží předchozího modelu. To samé se dá říci také o dostupnosti katalogu od Barnes & Noble či operačním systému.

Snad jediným velkým rozdílem je velikost displeje a rozlišení. Ostatně o tom už jsme se zmínili na začátku článku. Jen pro doplnění, Nook HD+ dostal 9 palcový HD displej s rozlišením 1920 x 1280 pixelů.

Kolik budou čtečky stát?

Menší model Nook HD nebude příliš drahý. Na trh se dostane ve dvou verzích, které jsou rozdílné v kapacitě úložného prostoru (8 GB a 16 GB). Hodnota modelu s 8 GB se vyhoupne lehce nad 4000 korun. Čtečka se 16 GB bude sahat k 5000 korunám. Nook HD+ bude pochopitelně dražší. 16 GB verze vás vyjde na zhruba 5500 korun, 32 GB verze potom na 6000 korun.

ČLÁNKY:,

Diskuze

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Potvrzena tři kódová označení pro modely Galaxy S10

Potvrzena tři kódová označení pro modely Galaxy S10

DNES  |  Daniel Fousek  |  diskuze (0)

Tři varianty budoucí vlajkové lodě Galaxy S10 teď dostávají trochu oficiální nádech. Samsung totiž použil nová označení tří modelů,…

Google zdarma opraví Pixely všem postiženým hurikánem Florence

Google zdarma opraví Pixely všem postiženým hurikánem Florence

DNES  |  Filip Matějka  |  diskuze (0)

Hurikán Florence si v USA vyžádal již přes čtyřicet lidských životů, napáchal obrovské finanční škody a stále je zde…

Jak vypadá v praxi detekce pádů u nových Apple Watch?

Jak vypadá v praxi detekce pádů u nových Apple Watch?

DNES  |  Filip Matějka  |  diskuze (0)

Apple Watch čtvrté generace přinesly nejen nový design, ale také užitečné funkce. Jednou z nich je například takzvaná detekce…

Mobilní zobrazení