Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

  |  9 komentářů  |  autor: Daniel Fousek

Co jste dokázali v šestnácti letech vy? Nabourat se do sítě Applu se rozhodně podaří málokomu. Jenže mladík z Melbourne byl podle vyšetřování úspěšný několikrát a dostal se k 90 GB dat. Nyní jde případ k soudu.

Soud pro mladistvé v australském Melbourne začal ve čtvrtek rozplétat případ, kdy se jistému chlapci podařilo získat přístup k „extrémně zabezpečeným“ klíčům, díky čemuž ze serverů Applu stáhnul 90 GB důvěrných souborů včetně údajů o uživatelích. V oficiálním vyjádření Applu však stojí, že nedošlo k ohrožení osobních dat. K útoku měl mladík používat speciální software a snažit se maximálně utajit svoji skutečnou identitu. Dokonce se stal známým v komunitě počítačových útočníků, a to podle obhájce natolik, že zveřejnění dalších údajů o něm by ho mohlo ohrozit.

Do serverů Applu se dostával opakovaně, aniž by si toho kdokoliv všiml. Dokonce i komunikoval s ostatními o svém „úspěchu“ přes WhatsApp. Připojení do Applu fungovalo během roku bez větších problémů, dokud mu nebyl zablokován přístup a upozorněna FBI, která předala případ australské policii. Ta dosledovala sériová čísla a IP adresy do nenápadného domku na předměstí Melbourne, kde byla provedena domovní prohlídka. V domě byly zabaveny dva počítače Apple, telefon a pevný disk.

Potřebné soubory včetně 90 GB dat se nakonec našly v příhodně pojmenované složce „hacky hack hack“. Chlapec se k nabourání do sítě přiznal a vypověděl, že sní o práci v Applu. Je otázkou, jak mu tato záležitost pomůže v hledání práce, ale v oblasti počítačové bezpečnosti se proslavil již nyní. Soud bude pokračovat za měsíc, kdy má padnout finální rozsudek.

zdroj: The Age

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

avatar
2 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
mirDeratizátorJerryRadekpokemon Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
pokemon
pokemon

by me zajimala spis ta neoficialni verze k cemu se dostal a ne ten oficialni blemc strceny novinarum. Protoze u kazdeho pruseru je nutno drzet se pravidla: zatloukat, zatloukat, zatloukat a zase zatloukat.

Radek
Radek

Zajímalo by mě, co si iOvce u Applu tak draze platí, hardware který je dva roky za Samsungem, software který nabourají šestnáctileté děti.

Jerry
Jerry

Úsměvné Huláne. Ty 16ti leté děti by si tě svým IT skillem dali k snídani, obědu i večeři. Platíme si za nejlepší produkty s nejlepší user experience a supportem na světě. Apple je dva roky za Samsungem? Myslíš updatem OS? :D Samsung nemá nic, vyrábí jenom jakési krabičky a strká do nich cizí SW. Samsung produkty jsou nouzovka.

Deratizátor
Deratizátor

Co to meleš za pičoviny? Samsung má technologické „knowhow“, o kterém si může Apple nechat jenom zdát, stačí se podívat jenom na jejich produktové portfolio. „nejlepší produkty s nejlepší user experience a supportem“? To jako myslíš lepidlem zasrané desky a komponenty, aby se tvůj „Sralphone“ nedal opravit? S téměř každou generací příchod nějakého nového rozhraní, s kterým nejsou kompatibilní předchozí periferie? Apple ještě donedávna do svých Maců strkal CPU řady Sandy Bridge. Lol, platíš jenom za brand a abys ostatním mohl ukázat, že máš na phonu jablíčko. Nejlepší produkty? Hahahaha. P. S. Android je plně Open Source a s největším… Číst vice »

mir
mir

Tak jste asi nedopatřením spletl značky ne? Já se opravami telefonu živým a iphony jsou snadno opravitelne bez lepidla narozdíl od samsungu. Já vždycky říkám když něco nevíš drž radši hubu protože ze sebe uděláš jenom blbce.

Deratizátor
Deratizátor

„mir“ečku.
displej si iphonu asi neměnil, že? Pokud jsi vůbec nějaký iphone měl někdy na stole, o čemž pochybuji.

https://motherboard.vice.com/en_us/article/wn9gmz/these-are-the-secret-tools-apple-uses-to-fix-your-broken-iphone-screen

Cituji:
What hasn’t been reported before, as far as I can tell, is this press, which is used to put the screens back on iPhone 6S and iPhone 7 devices. These devices have an adhesive inside the edges of the phone that secures the screen.

„an adhesive inside the edges“
Víš, co ta věta znamená, applebotku?

Jerry
Jerry

Myslím, že je zbytečné reagovat, protože Deratizátorovi musela nutně prasknout po tomhle výlevu cévka. Asi nedostal OS update a špatně to nese :))

Deratizátor
Deratizátor

https://www.theinquirer.net/inquirer/news/3029568/apples-2018-ipad-is-a-pain-to-repair-thanks-to-heavy-use-of-glue https://www.itproportal.com/2015/04/20/apple-use-much-glue-production/ https://www.zdnet.com/pictures/how-apple-makes-products-difficult-and-expensive-to-repair/ Víš co mi můžeš „mir“ečku, že? Lol, nejlepší produkty na světě. Jsi sprosté, arogantní individuum, které si plete dojmy s pojmy a prokládá to obrovskou dávkou falešného sebevědomí, tak jak to činí velká část uživatelů Iphonů. Samsung lepí některé části svých mobilů, aby tím dosáhl „vodoodolnosti“, pseudoexperte. Silně pochybuji, že tobě někdo svěřil do opravy drahý iphone, „mir“ečku. Bež si zase drandit Karla, to ti jde dobře, applebotku. P. S. Jak se ukázalo, tak „nic“ nevíš ty. Nemluvím totiž jen o mobilech, ale o celé značce Apple, protože applebot Jerry tvrdí, že mají nejlepší produkty. „Když něco… Číst vice »

Deratizátor
Deratizátor

Mirečku,
Samsung lepí některé části svých mobilů, aby tím dosáhl „vodoodolnosti“, pseudoexperte.

Čím se živíš je mi opravdu u prdeĺe. Pokud zde někdo ze sebe udělal blbce, tak jsi to ty.
Nemluvím totiž jen o mobilech, ale o celé značce Shitapple, protože Jerry tvrdí, že mají nejlepší produkty.

O používání lepidla:
https://www.theinquirer.net/inquirer/news/3029568/apples-2018-ipad-is-a-pain-to-repair-thanks-to-heavy-use-of-glue

https://www.itproportal.com/2015/04/20/apple-use-much-glue-production/

https://www.zdnet.com/pictures/how-apple-makes-products-difficult-and-expensive-to-repair/

„Když něco nevíš drž radši hubu protože ze sebe uděláš jenom blbce.“

DEJ SI ZA TO RÁMEČEK A NĚKOLIKRÁT ZA DEN SI TO PŘEČTI.
RÁD JSEM TĚ „ZREJPIL“.
P.S.
Klidně se vrať na další výprask, Mirečku.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Armani má nové chytré hodinky s Wear OS a přijatelnou cenou

Armani má nové chytré hodinky s Wear OS a přijatelnou cenou

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Společnost Armani se znovu přidává ke skupině výrobců chytrých hodinek. Ty svoje, které běží na Wear OS, samozřejmě nabízí…

Vývojáři z Telltale končí. Jejich hry najdeme i na Androidu a iOS

Vývojáři z Telltale končí. Jejich hry najdeme i na Androidu a iOS

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Slavné herní studio Telltale Games je nejspíš na konci své cesty. Firma propouští 225 z 250 svých lidí a chystá…

První Samsung se čtyřmi zadními fotoaparáty uniká na renderu

První Samsung se čtyřmi zadními fotoaparáty uniká na renderu

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  3 komentáře

Jak známo, chystá Samsung na 11. října představovací akci, kde by měl být představen nový smartphone řady Galaxy se…

Mobilní zobrazení