Mobilizujeme.cz

Asus PadFone mini oficiálně: Intel inside s rozumnými rozměry

  |  komentovat  |  autor:

Dlouho očekávaný PadFone mini konečně spatřil světlo světa. A sluší se říct, že obě zařízení, smartphone i tablet, do nějž se mobil vkládá, si zachovala až překvapivě kompaktní rozměry.

Asus PadFone mini

(Nepleťte si tento model s modelem PadFone mini, který byl představený v prosinci – jednalo se o asijskou variantu s jinými specifikacemi)

Jedná se o 4 palcový smartphone a 7″ tablet, do jehož útrob se menší telefon vkládá. Parametry byly ale také značně ořezány. Telefon disponuje rozlišením WVGA (800 x 480), což mu propůjčuje jemnost 233 ppi. U tabletu to není také „žádná sláva“ – 1280 x 800 pixelů, tedy HD rozlišení, díky čemuž dosahuje jemnost na 215 ppi. Oba displeje jsou LCD, pravděpodobně IPS.

O výkon se stará dvoujádrový procesor Intel Atom Z2560 doplněn o 1 GB operační paměti RAM. Vnitřní úložiště disponuje kapacitou 8 GB, rozšířit lze pomocí paměťových karet. Potěší hlavně fotoaparát – 8 Mpx od Sony se světelností f/2,0 a pěti čočkami. To by samo o sobě mělo zajistit dobré výkony při nočním focení, celkový výsledek má ještě zlepšit technologie PixelMaster, i když zde se jedná spíše o marketingové označení.

Z dalších technologií nechybí Bluetooth ve verzi 4.0, Wi-Fi či podpora 3G sítí – LTE se tedy nekoná. Co ještě potěší je podpora dvou SIM karet – to nebývá úplným zvykem u takovéhoto zařízení. Kapacita baterie činí v případě telefonu 1 170 miliampérhodin, v doku se nachází ještě další o kapacitě 2 100 mAh. Celkem tedy po připojení do doku získáme tablet s 3 270 mAh baterií. Na papíře to vypadá, že by se mohlo jedna o slabší stránku tohohle hybridu – jak tomu však bude ve skutečnosti prozatím nevíme.

Asus PadFone mini se bude dodávat s Androidem 4.3 Jelly Bean, nejnovější 4.4 KitKat by měl dorazit formou brzkého updatu. O dostupnosti zatím řeč nebyla, ve Spojených státech jde do prodeje za cenu 249 dolarů, tedy asi 5 000 .

zdroj: PhoneArena, Engadget, živý stream z CESu

ČLÁNKY:, , , ,
iPhone 7s prý bude mít skleněná záda a bude tlustší

iPhone 7s prý bude mít skleněná záda a bude tlustší

DNES  |    |  diskuze (0)

Jak už asi víte, Apple se chystá někdy v září uvést tři smartphony. Kromě nového iPhonu 8 s OLED obrazovkou ukáže fanouškům i modely…

Leagoo T5 v akci: 4GB+64GB a duální fotoaparát jen za 79,99 dolarů

Leagoo T5 v akci: 4GB+64GB a duální fotoaparát jen za 79,99 dolarů

DNES  |    |  2 komentáře

Vše o této speciální nabídce najdete na stránkách www.gearbest.com. Kdy? Od 14. do 19. srpna 2017 Zvýhodněná cena 79,99 dolarů: pouze 5 kusů…

Revoluce? Po nerozbitném displeji přijde displej samoopravitelný

Revoluce? Po nerozbitném displeji přijde displej samoopravitelný

DNES  |    |  diskuze (1)

Některé telefony od Motoroly již používají tzv. ShatterShield, tedy marketingově nazvané řešení téměř nerozbitného displeje. Tento panel totiž není vyrobený ze skla,…

Mobilní zobrazení